Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Coco Chanel, Uwodziciel, Porządna kobieta)

Zobacz, co stacje telewizyjne proponują na piątkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Coco Chanel, Uwodziciel, Porządna kobieta)
26.07.2013

ale kino+ HD, 18:10, Coco Chanel, film biograficzny

Rok 1893. Do prowadzonego przez siostry zakonne sierocińca w d`Obazine ojciec przywozi dwie nastoletnie córki: Gabrielle i Adrienne. Po opuszczeniu placówki zarabiają na życie, wykonując poprawki krawieckie, a wieczorami śpiewają w miejscowym kabarecie. Gabrielle marzy o karierze artystycznej i wyjeżdża do Paryża. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego oficera Étienne Balsana oraz jego znajomych z wyższych sfer. Jej sposób ubierania się szokuje, ale jednocześnie intryguje. Wkrótce w jej życiu zjawia się angielski przemysłowiec Arthur Capel.

FilmBox HD, 19:30, Człowiek z pociągu, komediodramat

Do miasteczka na francuskiej prowincji przybywa tajemniczy nieznajomy, Milan. Przybysz szuka lekarstwa na dręczący go ból głowy. Rozglądając się za aspiryną, trafia do emerytowanego nauczyciela Manesquiera. Starszy pan zaprasza Milana do domu, oferując mu nocleg. Mężczyźni szybko się zaprzyjaźniają. Milan okazuje się gangsterem, który planuje napad na bank. Manesquier zazdrości bandycie pełnego przygód życia. Dla Milana z kolei poczucie stabilizacji, które przypadło w udziale nauczycielowi, reprezentuje to wszystko, za czym zawsze tęsknił.

CANAL+ Film2, 20:00, Uwodziciel, dramat obyczajowy 

Rok 1890. Ubogi, przystojny żołnierz armii francuskiej powraca z wojny w Algierii. W poszukiwaniu pracy przyjeżdża do Paryża, kipiącego przepychem i zepsuciem. Georges postanawia za wszelką cenę dostać się na salony. Mają mu w tym pomóc kobiety, na których robi zniewalające wrażenie. Georges zaczyna od kariery w gazecie, gdzie publikuje wojenne wspomnienia. Dzięki intrygom i uwodzeniu wpływowych paryżanek wkrótce udaje mu się zrealizować marzenie o władzy. Niebawem okazuje się, że wszystko ma swoją cenę.

Zdarzenie

TV 4, 20:00, Szwindel, film sensacyjny

Nowy Jork. Czwórka złodziei szykuje się do największego w historii napadu na bank. Mózgiem precyzyjnie obmyślonej operacji jest kobieta - Sophie Zen. Nie wie, że jeden z jej ludzi to policyjny agent Seth George. Nie jest jasne, czy rzeczywiście przeszedł na drugą stronę, czy też próbuje wniknąć do przestępczego półświatka. Rozpoczyna się napad, początkowo wszystko idzie zgodnie z planem - złodzieje dostają się do bankowego skarbca. Jednak gdy do akcji wkracza policja, sprawy zaczynają się komplikować.

ale kino+ HD, 20:10, Dochodzenie, thriller

W niewielkim amerykańskim miasteczku dochodzi do serii makabrycznych morderstw. Śledztwo w sprawie prowadzi para agentów federalnych, którzy bazują na zeznaniach trójki niedoszłych ofiar zabójcy: miejscowego policjanta, młodej narkomanki i ośmioletniej dziewczynki. Problem jednak w tym, że ich wersje się wykluczają, gdyż przesłuchiwani z jakiegoś powodu nie wyjawili całej prawdy. Agenci FBI muszą zrobić wszystko, żeby przekonać świadków do współpracy.

Polsat Film, 21:00, Zdarzenie, thriller

Fala samobójstw ogarnia kolejne miejscowości w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nikt nie potrafi wytłumaczyć przyczyn takiego zachowania ludzi. Pojawiają się informacje o atakach terrorystycznych, próbach z bronią chemiczną, ociepleniu klimatu, przybyszach z kosmosu. Ludzie uciekają z zagrożonych miejsc. Elliot Moore, fizyk zamieszkały w Filadelfii, jest przekonany, że wydarzenia mają związek ze zmianami w przyrodzie, które obserwuje od pewnego czasu. Postanawia ratować najbliższych. Wyrusza w drogę z żoną, przyjacielem i jego córką.

Porządna kobieta

FilmBox Extra, 21:00, Lili David, komedia

Lili David to 32-letnia samotna matka. Kobieta traci pracę i ledwie wiąże koniec z końcem. Lili zatrudnia się w usługach luksusowych i poświęca się ludziom w potrzebie. Esencją jej pracy jest znalezienie rozwiązania dla każdego problemu bądź spełnienie każdego żądania, z jakim dzwonią klienci. Lista życzeń się nie kończy, a Lili daje z siebie wszystko, by wykonać pracę w stu procentach. Jej dobroć zaczyna być wykorzystywana.

TVP Kultura, 21:10, Porządna kobieta, komedia

Bezpruderyjna prowokatorka Stella Erlynne, ciesząca się złą sławą wśród śmietanki towarzyskiej Nowego Jorku, zostaje zmuszona do opuszczenia miasta. Osiada na włoskim wybrzeżu w Amalfi, gdzie z upodobaniem oddaje się intrygom i romansom. Jej urokowi ulega między innymi bogaty Robert Windermere, podczas gdy o względy jego nic niepodejrzewającej żony Meg zabiega sprytny lord Darlington. Niespodziewanie jeden z amantów Stelli postanawia jej się oświadczyć.

FilmBox Family, 21:40 Dziwne ogrody, komediodramat

14-letni Lucien musi się wstydzić za własnego ojca. Jacques Pouzay jest poważnym i szanowanym nauczycielem, a przebiera się za klauna i bierze udział w idiotycznym, amatorskim show. Bliski przyjaciel Jacquesa, Andre, czuje, że powinien wyjawić chłopcu sekret z przeszłości ojca, który pomoże mu zrozumieć jego zachowanie. Opowiada, że pod koniec II wojny światowej dokonali aktu sabotażu i dostali się do niemieckiej niewoli. Przed egzekucją ocaliły ich heroiczny czyn niemieckiego żołnierza i komiczny talent Jacquesa.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo