Dziennikarka mówi depilacji stanowcze NIE! Nie chce ulegać estetycznemu terrorowi... (Ma rację?)

Uważa, że kobiety same powinny decydować, czy chcą być gładkie.
Dziennikarka mówi depilacji stanowcze NIE! Nie chce ulegać estetycznemu terrorowi... (Ma rację?)
13.07.2013

Dzisiaj nie wypada już zapytać, czy kobieta powinna się depilować. Ewentualne wątpliwości mogą dotyczyć tego, które części ciała powinny być bezwzględnie gładkie, a które można sobie odpuścić. Tych ostatnich jest coraz mniej. Absolutnym minimum jest golenie pach i nóg. No właśnie... Dlaczego tak jest? Kto zdecydował, że kilka włosów pod pachami czy włoski na nogach wyglądają nieestetycznie, a większość wręcz obrzydzają?

To oczywiście kwestia umowy społecznej. Tak się przyjęło i lepiej specjalnie się nie wychylać. Chyba że nie zależy nam towarzystwie innych ludzi. Owłosiona kobieta automatycznie kwalifikowana jest jako osoba niezadbana, mało higieniczna i odstraszająca. Pewna hiszpańska dziennikarka i blogerka postanowiła powiedzieć depilacyjnemu terrorowi stanowcze NIE!

Paloma Goni
Paloma Goni
Paloma Goni
Paloma Goni

Paloma Goni od zawsze miała z tym problem. Nie widziała potrzeby, by golić różne części ciała. Zwłaszcza, że wiązało się to najczęściej z bólem. Kilka miesięcy temu doszła do wniosku, że przestanie pozbywać się owłosienia zimą. Przecież zarośniętych nóg nikt nie zobaczy, a pachy nikomu nie przeszkadzają. Z biegiem czasu zaczęła myśleć, czy mogłaby w ogóle zrezygnować z depilacji.

Przyzwyczaiła się do tego, że nogi porasta ciemne futerko, a spod pach wystają czarne kępki. Sama nie zdecydowała jeszcze, czy pozbyć się owłosienia przed wyjazdem na wakacje, ale ogłosiła swoisty manifest.„Kobiety muszą mieć wybór! Jesteśmy tak samo owłosione jak mężczyźni i tak jak oni będziemy decydować, czy chcemy być gładkie, czy może nie mamy ochoty na depilację”.

Paloma Goni

To nie tylko czcze gadanie – Paloma opublikowała w sieci zdjęcia swoich owłosionych nóg i pach. Jej chłopak, który wykonał pamiątkowe fotografie, określił je jako „atak na estetykę”. Czy dziennikarka pozbędzie się owłosienia? To nie jest przesądzone. Jak twierdzi, to byłoby „zdystansowanie się od prawdziwej siebie”.

Myślicie, że ma choć trochę racji?

Komentarze (151)

Ocena: 4.97 / 5
Tom32 (Ocena: 5) 08.03.2016 11:48
Mnie sie ona podoba, ma bardzo naturalne owłosienie pachy i nogi są super
odpowiedz
anonim (Ocena: 1) 14.11.2015 00:38
Jest oblesna. Jak mozna tak o siebie nie dbac i sie zapuscic? To naprawde nieestetyczne. Juz sobie wyobrazam jak sie poci w wakacje ;/ musi strasznie smierdziec spod pachy
odpowiedz
mateusz (Ocena: 5) 20.07.2014 14:44
a ja jestem facetem i mam nie owłosione nogi i też mi mówią że to się nie godzi mam taką urodę i koniec kropka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2013 01:01
ile czasu to trzeba by było hodowac, jejuu...
odpowiedz
Zupa Pomidorowa (Ocena: 5) 23.07.2013 23:15
To przerażające... Odpycha mnie ten widok, a przez rok jeszcze mieszkałam z dziewczyną, która się nie depilowała. Przecież przez włosy pod pachami nie można używać antyperspirantów w sztyfcie, lub w kulce, bo po prostu robią się grudki. Osoby nie depilujące pach muszą używać antyperspirantów w sprayu, który działa krócej i taka osoba po prostu ŚMIERDZI.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo