Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Daleko od nieba, Nigdy więcej, Dopóki kłamstwa nas nie rozłączą)

Przedstawiamy nasze propozycje filmowe na wtorkowy relaks z pilotem w ręku.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Daleko od nieba, Nigdy więcej, Dopóki kłamstwa nas nie rozłączą)
09.07.2013

HBO, 18:20, Daleko od nieba, dramat obyczajowy

Ameryka, rok 1957. Whitakerowie są młodzi, piękni i bogaci. Frank, zapracowany biznesmen, dba o stan konta, Cathy zajmuje się domem i dziećmi. Kobietę wyróżnia szacunek, którym darzy zarówno zamożnych sąsiadów, jak i czarnoskórych służących. Z owdowiałym ogrodnikiem łączy ją nawet platoniczny romans. Kobieta staje pod pręgierzem opinii społecznej, gdy jej idealne małżeństwo rozpada się z powodu homoseksualizmu Franka. W Ameryce lat 50. toleruje się odmienne orientacje seksualne, lecz nie związek białej kobiety z czarnoskórym mężczyzną.

FilmBox Extra, 19:35, Gaduła, komedia

Nastoletnia Chelsea postanawia wziąć udział w zawodach Chatterbox, żeby udowodnić rodzicom, że jest tak samo dobra jak jej rodzeństwo. Przygotowuje się w tajemnicy do rywalizacji, gdyż jej ojciec i matka nie wyrazili na to zgody w obawie o jej wyniki w nauce. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli. Chelsea musi wybrać pomiędzy przyjaciółkami a nowym, snobistycznym towarzystwem.

CANAL+, 20:00, Mandragora, horror

Poszukiwacz przygód - sierżant Darren McCall - wyrusza z ekspedycją archeologiczną w niedostępne rejony dżungli Ameryki Łacińskiej. Celem sponsorowanej przez kolekcjonera Harry`ego Vargasa wyprawy jest odnalezienie sztyletu pozostawionego przed ponad pięciuset laty przez przodków Harry`ego. Po przylocie na miejsce McCall dołącza do naukowców - Felicii i Lina, oraz do dwóch przewodników po ogarniętym wojną domową kraju. Znalezienie sztyletu nie przysparza większych trudności. Problemy zaczynają się, gdy przedmiot zostaje wyciągnięty z grobowca.

Nigdy więcej

Cinemax, 20:00, Take This Waltz, dramat obyczajowy

Toronto, środek upalnego lata. Dwudziestoośmioletnia Margot jest szczęśliwą żoną Lou, spokojnego i pogodnego autora książek kucharskich. Nieoczekiwanie na jej drodze pojawia się Daniel, przystojny artysta, mieszkający w sąsiedztwie. Pomiędzy parą rozpoczyna się namiętny romans. Uczucie, łączące bohaterów, każe im zadać sobie pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze.

Polsat, 20:10, Nigdy więcej, thriller

Młoda kelnerka poznaje mężczyznę swych marzeń i wkrótce wychodzi za niego za mąż. Mitch jest przystojny i bogaty, kupuje żonie piękny dom. Gdy rodzi im się dziecko, Slim czuje się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Sielanka jednak nie trwa długo. Slim przypadkiem dowiaduje się, że mąż ma kochankę. Gdy próbuje z nim o tym rozmawiać, Mitch wpada w furię i dotkliwie ją bije. Kilka dni później sytuacja się powtarza. Slim, obawiając się o siebie i córeczkę, ucieka z domu. Ale to dopiero początek koszmaru, który ją czeka.

ale kino+ HD, 20:10, Oslo,31 sierpnia, dramat obyczajowy

34-letni Anders, od 6 lat zmagający się z uzależnieniem od narkotyków, dostaje przepustkę z lecznicy, by odbyć rozmowę o pracę. Jego odwyk się kończy; Anders ma szansę zacząć życie na nowo. Ta perspektywa napawa go lękiem. Mężczyzna próbuje przełamać rozpaczliwe poczucie samotności i instynktownie szuka kontaktu z dawnymi znajomymi, byłą dziewczyną i siostrą. Te spotkania nie przynoszą ani bliskości, ani ukojenia. Spotykani po latach rówieśnicy Andersa sami wydają się wypaleni, uwikłani w sieć zobowiązań, kredyty, dzieci i nielubianą pracę.

Take this Waltz

HBO Comedy, 20:35, Wenus i Vegas, komedia sensacyjna

Mieszkający w Las Vegas Eric odkrywa, że jego dziewczyna, Tara, romansuje z innym mężczyzną. Początkowo chłopak myśli o znalezieniu stałej pracy, aby zaimponować ukochanej. Potem jednak postanawia zdobyć prawdziwy majątek, aby odzyskać względy dziewczyny. Z pomocą w realizacji ryzykownego planu przyjdą mu dwaj niedojrzali koledzy.

TVP 2, 21:15, Dopóki kłamstwa nas nie rozłączą, thriller

Filadelfia. Na uroczystym przyjęciu Wayne wznosi toast za Leezę, piękną żonę kolegi, Treya. Mitchellowie dotychczas tworzyli zgraną parę, lecz ostatnio coś zaczyna się psuć w ich małżeństwie. Leeza jest zaniepokojona, że mąż zbyt wiele czasu poświęca byłej przyjaciółce, dla której prowadzi kampanię reklamową. Podejrzewa go o zdradę. Za radą przyjaciółki kontaktuje się z biurem detektywistycznym Ethana Woodsa, który rozpoznaje w niej gwiazdę telewizji. Z pierwszych obserwacji detektywa wynika, że Trey spotyka się z atrakcyjną blondynką.

Polsat, 22:35, Żar, thriller

Świeżo poślubieni nowojorczycy, Jackie i Matt, starają się zrealizować ideał nowoczesnego życia. Marzą o sukcesach zawodowych, pięknym domu i udanych dzieciach. Przed nimi pojawia się szansa na spełnienie oczekiwań w osobach miłych, starszych ludzi, którzy proponują im mieszkanie za grosze w jednym z okazałych apartamentów pewnej kamienicy. Wkrótce Jackie zauważa, że wokół nich dzieje się coś niepokojącego. Znika młoda para mieszkająca w ich domu, a sąsiedzi uważnie obserwują każdy jej krok.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
demotmen (Ocena: 5) 09.07.2013 16:04
zapraszam na demotmen.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2013 09:53
Pozdro, że mam tylko dwa kanały z tego co tu zaprezentowaliście. Cyfryzacja ... Ale i tak wolę poczytać ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo