Perły - klasyczna elegancja

Coco Chanel zaliczyła je, obok małej czarnej, tweedowego kostiumu i czerwonej szminki, do najważniejszych składników dobrego stylu. I mimo że od tego momentu minęło już ponad pół wieku, perły jeszcze się nie znudziły i nadal są szalenie modne. My wiemy, na czym polega ich fenomen!
Perły - klasyczna elegancja
06.11.2008

Perły od wieków uważane są za symbol elegancji i harmonijnego piękna. W starożytnym Rzymie dodawano je do napojów miłosnych, wierząc, że działają jak afrodyzjak, a w XIII wieku w Chinach traktowano jako łzy aniołów.

W rzeczywistości, są one naturalnym wytworem małży morskich i słodkowodnych. Doskonałą metodę hodowli pereł opracowano pod koniec XIX wieku w Japonii. Jednak prawdziwą popularność zyskały one dopiero w latach 50. XX wieku, kiedy to słynna Coco Chanel stwierdziła, że „kobieta potrzebuje sznurów i jeszcze raz sznurów pereł”. Od tej chwili perły uznawane są za niezwykle luksusową i bezpretensjonalną ozdobę. Wyróżniają się szlachetnym kształtem oraz czystym, prostym kolorem, co daje im niekwestionowaną, pierwszą pozycję w bogatym świecie kobiecych dodatków.

Jedną z największych zalet pereł jest ich uniwersalność – pasują zarówno do skromnej małej czarnej, jak i wystawnej, strojnej sukni wieczorowej. Niemal nieograniczony wybór perłowej biżuterii pozwala nam na staranne dobranie formy i stylu pereł do naszej kreacji – od staromodnych kolczyków vintage, przez klasyczne, skromne bransoletki, po operowe kolie. Wszystko z klasą i gwarancją dobrego smaku. Aby jednak nie burzyć nieskazitelnego piękna pereł, nie powinno się ich łączyć z innymi rodzajami biżuterii.

Oryginalne perły są nie lada wydatkiem, ale ich zakup należy potraktować jako inwestycję na długie lata. Odpowiednio użytkowane mogą służyć nawet naszym wnuczkom i prawnuczkom. Wystarczy przechowywać je w osobnych, flanelowych bądź jedwabnych torebeczkach, nigdy w kasetkach z inną biżuterią. Powinno się je zakładać tuż przed wyjściem z domu – po wykonaniu makijażu i rozpyleniu perfum. Dzięki temu na długo zachowają przejrzystą powierzchnię i głęboki, nienaruszony kolor.

Poniżej prezentujemy perłową biżuterię, jaką można znaleźć w polskich sklepach. Jesteśmy pewne, że niektóre propozycje idealnie sprawdzą się podczas studniówki, połowinek albo ślubu.

Polecane wideo

Komentarze (56)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 12:22
xBgLDp ocspnumaglew
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 12:53
HXiNsh aojzinksnbrm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 18:24
Home run! Great slugging with that asewnr!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2009 14:57
najskromniejsza sukienka i załozone perły zgaszą najbardziej lsniacą sukienkę. W ich prostocie zawarta jest cała elegancja i dobry smak.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2008 13:26
perły ozdoby dla starych babek....<zal>
odpowiedz

Polecane dla Ciebie