Perfumy ikonicznych kobiet - oto zapachy w stylu Jane Birkin, Grace Kelly i Lady Diany!

Same ich używały lub miały bezpośredni wpływ na ich skomponowanie.
Perfumy ikonicznych kobiet - oto zapachy w stylu Jane Birkin, Grace Kelly i Lady Diany!
25.05.2012

Być może któryś z ikonicznych zapachów stanie się Twoim ulubionym na lato 2012!

Perfumy

Audrey Hepburn

L`Interdit od Givenchy to zapach, który został stworzony specjalnie dla niej. Interdit znaczy zakazany, a nazwa podobno wzięła się stąd, że gwiazda poprosiła Huberta de Givenchy, aby ona była jedyną osobą, która może go używać. Mimo to w 1960 roku zapach został udostępniony szerszej publiczoności i trafił do powszechnej sprzedaży. Audrey chyba nie miała nic przeciwko temu (albo została dobrze opłacona), ponieważ wystąpiła w reklamie. Jak pachnie L`interdit? To pudrowo-piżmowa, intrygująca esencja kobiecości...

Perfumy

Księżna Diana

William Owen III, twórca zapachów dla rodziny królewskiej, dla Lady Di skomponował niezwykły aromat inspirowany stylem egpiskich piękności i nazwał go Isis. Biała róża i fiołki nie są banalnie kwiatowe, ale wyrafinowane i szykowne. Zapach ciężki do zdobycia, ale próbujcie, bo warto!

Perfumy

Grace Kelly

Amerykańska aktorka i księżna Monako w 1966 roku odwiedziła mediolański butik Gucci. Poprosiła o pokazanie jej apaszek, ale Rudolfo Gucci orzekł, że żaden z dostępnych wzorów nie jest godny Grace. Niedługo później stworzył z myślą o niej szal, który pokrył pięcioma kwiatowymi deseniami, które kilka lat temu dały początek serii Flora by Gucci -  Gorgeous Gardenia, Gracious Tuberose, Glamorous Magnolia, Generous Violet i Glorious Mandarin.

Perfumy

Coco Chanel

Ikona modnego Paryża lat 20-tych była istotą wybredną. Niezadowolona poziomem tego, co mogą zaoferować jej inni, sama skomponowała zapach nowoczesnej kobiety – Chanel No. 5. Może nie do końca sama – zleciła to Ernestowi Beaux, który przygotował 25 próbek. Wybrała rę z numerem 5 i stąd używana do dziś nazwa.

Perfumy

Greta Garbo

Szwedzka gwiazda kina nie doczekała się zapachu stworzonego specjalnie dla siebie, ale każda z nas choć przed chwilę może poczuć się jak Greta, używając wydanej w 2009 roku kolekcji Grès stworzonej przez Alixa Bartona. Kwiatowo-piżmowy aromat jest nostalgiczny, wyjątkowo dramatyczny, elegancki – taki jaka była Garbo!

Perfumy

Jane Birkin

Francuska gwiazda kina i muzyki lat 60-tych poszukiwała aromatu, który idealnie stopi się z naturalnym zapachem jej skóry. Londyński perfumiarz Miller Harris, w odpowiedzi na jej specyficzne potrzeby, skomponował L`Air de Rien. Mogą go używać i kobiety, i mężczyźni. Jest świeży, rześki, bardzo unisex!

Perfumy

Katharine Hepburn

Jacques Guerlain w 1933 roku stworzył perfumy Vol de Nuit, których używały Ava Gardner, Jean Harlow i właśnie Katherine Hepburn. Mocny, drzewny, dobrze przyprawiony aromat dziś nosi miano kultowego.

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 15:11
Chanel No. 5 - MM!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 11:46
Grace Kelly była taka piękna... ideał ;]
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 10:58
Fajnie jest mieć własne perfumy stworzone tylko dla Ciebie ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 10:16
Audrey wcale nie zażyczyła sobie aby l'interdit był zarezerwowany tylko dla niech. To Givenchy stworzył ten zapach z myślą o niej i nadał mu taką nazwę, bynajmniej nie na prośbę Audrey! Nie piszcie głupot.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 10:00
Fajny artykuł,ale jeszcze czuje niedosyt :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie