„Znajomi śmieją się z mojej dziewczyny. Kompromituje mnie swoją niewiedzą”

17 Kwietnia 2018

Jego partnerka nie zna podstawowych faktów. Czy powinien z nią być?

brak wiedzy u dziewczyny

Uroda to nie wszystko. Liczy się też inteligencja i charakter. Ludzie, będący w związkach, przekonują się o tym na każdym kroku. Wspólne życie nie opiera się w końcu na wpatrywaniu się w drugą połówkę maślanym wzrokiem. Relacja miłosna to szacunek, zrozumienie, wsparcie fizyczne i psychiczne oraz wiele innych ważnych rzeczy. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, czy osoba, z którą się związaliśmy, odpowiada nam i jak duże są szanse na zbudowanie z nią trwałego związku.

Zobacz także: 9 cech faceta idealnego

Jak się okazuje, zarówno faceci, jak i kobiety, przywiązują ogromną uwagę do inteligencji oraz posiadania pewnej wiedzy. Nie chodzi o specjalistyczną wiedzę, ale podstawy, które każdy człowiek powinien mieć opanowane. A przynajmniej duża część społeczeństwa ma takie przekonanie.

Mikołaj i Edyta są ze sobą od roku. Do tej pory facet uważał się za szczęściarza. Edyta jest piękna, wyrozumiała i może na nią liczyć w każdej sytuacji. Mikołaj już się o tym przekonał. Niestety na jej wizerunku pojawiła się rysa. Okazało się, że Edyta nie ma podstawowej wiedzy w kilku dziedzinach.

Prawda wyszła na jaw podczas spotkania ze znajomymi. Mikołaj doszedł do wniosku, że Edyta przyniosła mu wstyd. Teraz wcale nie jest już taki przekonany, czy dziewczyna jest jego największym szczęściem. Mężczyzna zastanawia się, czy na pewno będzie dla niego odpowiednią partnerką. Skreślić ją czy nie – pyta Mikołaj w mailu do naszej redakcji.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (55)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-20 12:33:36

Nie ma się co męczyć z takim człowiekiem... Sama byłam kilka lat w związku z facetem, który na pierwszy rzut oka nie wydawał się głupi, studiowaliśmy razem itd. Ale czasem jego głupota mnie porażała, np. nie miał zielonego pojęcia kto to jest Beyonce (no ja rozumiem, że można nie słuchać/nie lubić jej muzyki ale na litość boską, chyba każdy babę kojarzy??) Właśnie jego niewiedza dotyczyła głównie kultury, nie znał nazwisk ŻADNYCH aktorów, ani polskich ani zagranicznych, żadnych wokalistów (oprócz 2 zespołów, które lubił), do kina nigdy chodzić nie chciał "bo to strata kasy" itd. Gdy go poznałam to nawet nie umiał ugotować ryżu w torebce, sprawdzał w internecie jak się to robi XDDD bo nie wpadł na to, ŻE TO JEST NAPISANE NA OPAKOWANIU... To sie wydają takie drobne rzeczy ale były naprawde uciążliwe, bo za każdym razem gdy wspominałam o czymś czego nie wiedział i mnie szokowało, że tego nie wie to śmiertelnie sie na mnie obrażał i mówił, że się wywyżam i że nie każdy musi wszystko wiedzieć... No jasne, że nie! Nie pytam go o fizyke kwantową ale o podstawowe rzeczy z popkultury...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-20 12:38:02

P.S. W końcu się rozstaliśmy (ale z innych powodów) i szczerze to ja poczułam ulgę, że nie muszę już zniżać swojego poziomu dla jakiegoś matoła, którego nie interesuje nic. To naprawde było męczące, że zamiast dyskutowac o czymś na poziomie, to żeby zacząć rozmowę musiałam mu wszystko tłumaczyć, o czym i o kim mówię... Dla mnie wymarzony partner to taki, który jest minimum na równi ze mną lub wyżej, żeby mnie motywował, ciągnął w górę, żebym przy nim stawał sie lepsza, a nie obniżała loty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-18 21:20:26

W niewiedzę dotyczącą daty I wojny światowej to uwierzę bo sama uczę historii i wiem że uczniowie po sprawdzianie już nie są w stanie przypomnieć sobie tej daty, ale co do Piłsudskiego i stolicy Niemiec to już musi znać odpowiedzi, to oczywista sprawa. Nawet jak ma słabą głowe to przecież na pewno nieraz słyszy o Berlinie itp...bardzo niemądra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
b38
(Ocena: 5)
2018-04-18 17:56:48

Jeżeli jest to osoba o dobrym sercu, pomocna Tobie i Cię kocha, to na jej miejscu nie chciałabym przeczytać czegoś takiego na swój temat. Może mój przykład da Ci do myślenia. Spotykałam się długo z pewnym męczyzną, który jest pracownikiem fizycznym. Nie spieszyło mi się do ślubu... W bardzo kryzysowej sytuacji TYLKO ON JEDEN WYCIĄGNĄŁ DO MNIE POMOCNĄ RĘKĘ, choć wcale nie musiał. Dodam jeszcze, że robię habiitację z fizyki...Jestem również szczęśliwą żoną owego pracownika fizycznego, który jest najlepszym facetem pod słońcem. Może nie posiada wielkiej wiedzy, ale jest dobrze wychowany i mnie szanuje. Poza tym wspólne rozmowy wiele nadrobiły. Poświęcaliśmy i nadal poświęcamy dużo czasu na wspólne rozmowy. Z czasem Okazało się, że ma ogromną wiedzę na temat sportu i jego historii, oraz na temat wędkarstwa. A stolic państw nadal nie zna na pamięć. Ja też wielu nie pamiętam, co nie oznacza że jestem idiotką i trzeba się mnie wstydzić. Ja w każdym razie swojego męża nie wstydzę się i nigdy nie będę. Już sam fakt napisania przez Ciebie takiego listu, który został upubliczniony przez redakcję stawia CIę w bardzo niekorzystnym świetle. Moim zdaniem po prostu nie zasługujesz na tę dobrą i miłą kobietę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-18 02:33:29

Uciekaj chłopie! Jestem świeżo po zerwaniu z kimś kto nie miał elementarnej wiedzy - to jest wstyd nie znać stolic Europy, nie wiedzieć co jest kolebka naszej cywilizacji i dlaczego katolicy obchodzą święta wielkanocne, a tak było w moim przypadku. Jak już będzie je brzydcy i pomarszczeni tylko rozmowa wam zostanie, Wiec lepiej zastanowić się nad sensem związków takich jak ten. Para musi być na podobnym stopniu intelektualnym, bo inaczej kicha.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-18 00:05:51

Co za tępa dziewczyna... A ja byłam wychowana w szacunku i umiłowaniu do wiedzy i książek. I tego samego oczekuję od innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-18 01:16:28

Brak wiedzy to nie to samo tępota. Niskie IQ to tępota. Może jednak zmień lektury bo jak widać EGO masz ale mylisz pojęcia :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-18 14:02:58

Ona akurat nie wiedziała podstawowych rzeczy, więc serio, nie wiem jak trzeba być durny by tego nie wiedzieć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ler
(Ocena: 5)
2018-04-17 21:09:09

Fascynujące jest to,jak kobiety są w stanie usprawiedliwić i uznać za nieistotne brak wiedzy u innej kobiety, za to braku urody/nadwagi już nigdy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mery
(Ocena: 5)
2018-04-17 20:50:28

uważam że podobny poziom intelektualny w związku jest bardzo ważny. Kiedyś spotkałam się z chłopakiem który oszukiwał mnie ze zrobił mature(ja wtedy studiowałam) lecz prawda bardzo szybko wyszła na jaw, twierdził że zdawał z angielskiego a nie znał najprostszych słów. Potem mówił że sciemnial bo było mu wstyd przede mną bo ja studiuje. Nawet chciałam mu to wybaczyć lecz właśnie podczas spotkania ze znajomymi (jego) wyszło jaki z niego tępak. Nie znał podstawowych faktów a odpowiedzią na wszystko było dla niego ze to niepotrzebne a wszyscy kradną i są tacy sami itp Po tym spotkaniu już wiedziałam że nie dam rady się z nim spotykać bo aż mnie telepalo jak można być takim ignorantem. Uważam, że jeśli nie akceptujesz jej poziomu intelektualnego to wasz związek po prostu się rozpadnie bo poziom niewiedzy twojej dziewczyny będzie dla ciebie coraz bardziej zauważalny i tym bardziej nieakceptowalny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-17 20:43:01

Zawsze wydawalo mi sie,ze laski ktore np.nie wiedza ktore miasto jest stolica Niemiec,wygladaja jak Karyny-blachary i ktore uzywaja wulgaryzmow,zamiast przecinka.Obraz tej dziewczyny kompletnie mi nie pasuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-17 17:36:58

Wg mnie, jeśli takie braki wychodzą dopiero w trakcie przepytywanek o jakieś fakty, które nie są istotne na co dzień to nie ma tragedii. Ja zakochałam się w człowieku, który był totalnym tępakiem a w trakcie wyjść, robił okropny wstyd. Jest głupi jak but a ja i ttak go kocham i wkur.wia mnie to ;/ Co prawda przestał mnie pociągać własnie przez pustkę miedzy uszami, podjęłam decyzję o rozstaniu... ale co to zmienia?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-17 17:29:15

Ale z was hipokrytki, kiedyś podobny list napisała dziewczyna to twierdziliście ze wyższe wykształcenie i jakaś wiedza to podstawowe wymagania, a teraz nagle facet frajer bo od dziewczyny tego wymaga... podwójne standardy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-17 20:30:43

Trafilas w punkt tym komentarzem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz