Historia Piotra: „Kilka miesięcy temu miałem zamiar się oświadczyć, a dziś myślę o rozstaniu”

13 Marca 2018

Mężczyzna twierdzi, że dziewczyna o niego nie dba. Nie gotuje obiadów i nie sprząta domu.

zerwanie

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie, żeby nie pracować, ale są też takie, które chętnie odrzuciłyby równouprawnienie i wróciły do starego systemu. Nie mają nic przeciwko temu, aby mężczyzna je utrzymywał, a wręcz oczekują tego. Na życiowych partnerów szukają sobie facetów, którzy godzą się finansować ich potrzeby.

Wśród tych kobiet można spotkać zarówno tradycjonalistki, jak i leniwe dziewczyny. Te pierwsze pragną poświęcić się wychowaniu dzieci i zapewnieniu rodzinie prawdziwego domowego ogniska. Nie można im nic zarzucić, jeżeli rzeczywiście chodzi o to, że dobro bliskich stawiają na pierwszym miejscu. Faktycznie trudno jest pogodzić rolę żony, matki i pracownicy. Przeważnie coś lub ktoś musi ucierpieć. Zazwyczaj są to dzieci. Ze względu na nie niektórzy mężczyźni nie mają nic przeciwko i wręcz pragną, że wybranka zajęła się domem i potomkami.

Trzeba jednak odróżnić typ tradycjonalistki od leniwej, roszczeniowej panny, która szuka naiwnego mężczyzny. Ona oczekuje od niego, że będzie ją utrzymywał. Najbardziej bezczelne osoby żądają nawet tego, aby pomimo pracy zawodowej facet pomagał jeszcze w obowiązkach domowych. Tymczasem same przez większość dnia leżą i pachną.

Piotr ma podejrzenia, że jego aktualna partnerka jest typem leniwej dziewczyny. Mężczyzna stopnio traci do niej cierpliwość. Na tym forum pragnie się was spytać, czy warto tkwić w związku z leniwą panną bez ambicji. Prosi was o obiektywizm.

Zobacz także: 10 poważnych znaków, że on już nie chce z Tobą być

leniwa partnerka

- Z Kaliną jestem od dwóch lat. Razem mieszkamy ponad rok. Zaproponowałem jej, aby przeprowadziła się do mojej kawalerki. Nigdy nie miałem zamiaru wymagać od swojej życiowej partnerki, aby pracowała. Wyjątkiem byłaby trudna sytuacja finansowa. Na szczęście ja na razie zarabiam bardzo dobrze. Poza tym mam kawalerkę po dziadkach, więc obyło się bez kredytu. Dlatego powiedziałem Kalinie, że jak chce, może rzucić pracę. Przystała na to z ochotą.

Wcześniej Kalina pracowała w jednym z ośrodków pomocy społecznej. Skończyła socjologię. Nie zarabiała zbyt wiele, więc sądziłem, że może uznała pracę za takie grosze za bezsensowną. W każdym razie za bardzo w to nie wnikałem. Oczekiwałem jednak, że zajmie się mieszkaniem i posiłkami.

Piotr opisuje, jak wygląda życie z Kaliną.

- Ja wychodzę z domu przed 7. Kalina zawsze wtedy śpi. Sam przygotowuję sobie śniadanie i jedzenie do pracy. Kiedy wracam, przeważnie zastaję ją oglądającą seriale. Kalina jest fanką „Wspaniałego stulenia”. Czasami siedzi na Facebooku, czyta jakieś gazety albo przyjmuje koleżanki. Zdarzają się też przypadki, że... jeszcze śpi. Też nie mogłem w to uwierzyć, kiedy po raz pierwszy po powrocie z pracy zastałem ją w łóżku. Pracuję zazwyczaj po 8-10 godzin dziennie. Musicie więc sobie wyobrazić moje zdumienie... To nie był jednorazowy przypadek. Kalina tłumaczy się, że wstaje na kilka godzin, je coś, sprząta, a potem znowu się kładzie. Pytałem się jej, czy dobrze się czuje, jest zdrowa, itd. Zaprzeczała, że dzieje się z nią coś złego.

leniwa partnerka

Piotr podejrzewał, że może Kalina ma depresję. Postanowił to sprawdzić. Okazało się, że kobieta zawsze czuje niechęć, gdy ma coś zrobić w domu, ale rozpiera ją entuzjazm i energia, gdy Piotr proponuje wspólne wyjście. Jakiś czas temu zapytał też ją otwarcie, czy może nie poszłaby do psychologa, ale wtedy go wyśmiała. Piotr podejrzewa więc, że jednak trafiła mu się leniwa partnerka.

- Prawdę powiedziawszy rzadko kiedy jest posprzątane. Kalina nic nie robi całymi dniami, więc chciałbym, żeby chociaż o to zadbała. Ja sam też sprzątam. Zawsze w sobotę dzielimy się obowiązkami.

Co do gotowania, Kalina robi to raz na dwa dni. Przeważnie gotuje jakąś zupę. Czasami smaży kotlety i zamraża je. Potem przez kilka dni jem to samo. Ciężko pracuję i uważam, że mogłaby się bardziej postarać. Przecież przygotowanie świeżego posiłku nie zajmuje dużo czasu. A zakupy zawsze robię ja. Często wyrzucam też śmieci i prasuję część swoich rzeczy. Dlatego czuję się wykorzystywany. Myślę, że Kalina nie poświęca na codzienne obowiązki więcej niż 1,5 godziny. Przez resztę czasu zwyczajnie próżnuje.

Mężczyzna miał zamiar poprosić ją o rękę, ale teraz się waha.

- Sam robię karierę w korporacji, więc perspektywa roszczeniwoej, leniwej kobiety u boku nie jest zbyt zachęcająca. A co będzie, gdy na świat przyjdą dzieci?

leniwa partnerka

Poza tym chciałbym, żeby Kalina trochę popracowała nad swoim rozwojem. Mogłaby na przykład iść na kurs językowy. Pokryłbym wszystkie koszty. Byłoby fajnie, gdyby zaczęła też ćwiczyć. Od jakiegoś czasu jej ciało nie wygląda zbyt apetycznie. Ale to chyba nic dziwnego, skoro spędza tyle czasu przed telewizorem i laptopem.

W mojej pracy zdarzają się okazje, gdy trzeba pokazać się z partnerką. Prawdę powiedziawszy wstyd byłoby mi przyprowadzić Kalinę. Ona nie ma żadnych aspiracji poza oglądaniem seriali, chociaż ma dopiero 27 lat. Kariera stoi przed nią otworem. Dziewczyny kolegów pracują, rozwijają się, a oprócz tego zajmują się domem i dziećmi. A moja Kalina? Szkoda gadać.

Jeszcze kilka miesięcy temu miałem zamiar się jej oświadczyć, a dziś myślę o rozstaniu. Nie chcę jednak tego robić pochopnie. Potrzebuję szczerej opinii na temat Kaliny. Znajomi mi nie pomogą, bo wstydzę się im powiedzieć, jak wygląda nasza codzienność. Obawiam się, że jestem typowym frajerem, który pozwala się wykorzystywać.

Dziewczyny powiedzcie szczerze, co powiniem zrobić z Kaliną.

Co doradzicie Piotrowi?

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy to przeżytek. Teraz faceci oświadczają się...

 

Komentarze (49)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-19 22:51:20

Zaproponowałeś żeby rzuciła pracę i oczekiwałeś, że zajmie się domem i tobą. No właśnie, oczekiwałeś. A czy na ten temat w ogóle rozmawiałeś? Czy wspólnie to ustaliliście? Czy ona wie czego ty oczekujesz? Jeśli nie to sorki. Sam jesteś sobie winien. Może ona nie widzi się w roli służącej, kucharki i sprzątaczki tylko kobiety do towarzystwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Klaudia
(Ocena: 5)
2018-04-04 15:43:10

Wychodowales sobie pasozyta kolego! Daj sobie spokoj z taka dziewucha... Nygus i opierdalacz, nic wiecej. Pani wygodnicka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xx
(Ocena: 3)
2018-03-20 12:49:16

rzuć ją. koniec darmozjada !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Józek
(Ocena: 5)
2018-03-17 18:17:48

Wypierdol szmatę!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-14 12:16:02

No i tak to jest jak baby sie calkowicie podporzadkowuja facetowi. Ten jej kazal rzucic robote, od razu rzucila. Teraz on ja rzuci a ta zostanie z lapa w nocniku. Frajerzy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xx
(Ocena: 3)
2018-03-20 12:50:25

całkowite podporządkowanie? zaproponował - jak chciała mogła pracować dalej. a jak woli siedzieć i oglądać całymi dniami seriale to raczej nic dziwnego, że ją rzuci. Darmozjad z niej i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ot Ola
(Ocena: 5)
2018-03-14 07:48:22

Można powiedzieć , że to ty popełniłeś wiele błędów , na samym początku waszego związku . Dlaczego zaproponowales dziewczynie , aby zrezygnowała z pracy . Myślę że , lubiła ją , a właśnie tobie wydawała się mało atrakcyjna . Ty chciałbyś , aby miała większe ambicje , prace na twoim poziomie , ale wybacz , nie da się tak zaprogramować człowieka , jak my chcemy . Przez twoje źle decyzje i pozwolenie , jest jak jest . Szczerze porozmawiaj z dziewczyna , powiedz czego oczekujesz , może jeszcze nie wszystko stracone . Będzie ciężko , ale spróbuj .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 19:04:36

Pogadaj z nią otwarcie a jak nic się nie zmieni to ją zostaw. Jeśli nie jesteście zgrani to po co się męczyć? I to teraz po 2 latach związku? Bez sensu. My wtedy z mężem mieliśmy najlepsze chwile. Teraz jesteśmy już 6l ze sobą a ja mam 23l i dwoje dzieci. Też nie pracuję, bo nie muszę się o to martwić, ale chcę zrobić kursy i otworzyć własny interes na co mąż mnie sam również zachęca. Też nie mam czasem na nic kompletnie ochoty i jest syf, ale to chyba zrozumiałe przy dwójce malutkich dzieci..co jednak jest i tak rzadkością. Z chęcią wychodzę z domu i dbam o siebie. Zastanów się czy chcesz zrobić taką inwestycję. Pewnie po ciąży będzie gruba z obwisłym brzuchem i karmiła butlą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 19:51:53

popieram

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gość
(Ocena: 5)
2018-03-13 18:52:36

Jestem matką, mam dwoje dzieci przez 17 lat pracowałam w biurze, wtedy dzieci były małe. Czasami byłam tak zmęczona i poirytowana, ze myślałam już że nie podołam wszystkiemu. Zero pomocy ze strony męża, on nie umie zrobić w domu nic, a po drugie nie chce. Do tego doszło zwolnienie z pracy po tylu latach i wtedy wpadłam z jednej skrajności w drugą. Ale ja z kolei mam obsesję na punkcie posiłków, jak dzieci przychodzą ze szkoły jest do wyboru ze trzy dania , bo każdy lubi coś innego. Kolacja często jest na gorąco, wymyślam , dogadzam jak mogę. a jeszcze cały dom na mojej głowie , sprzątanie , pranie , prasowanie . dodam że to 7 pokoi, kuchnia , 2 łazienki. Biorę tabletki na depresję i zmuszam się do pracy. Jeden dzień jest lepszy , jeden gorszy, i tak leci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 20:29:36

Może zamiast tabletek na depresję pasuje się wybrać do konkretnego specjalisty i udać na jakąś terapię? Pani ma ewidentny problem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-14 12:19:50

typowe gadania, ze mąż nie umie nic zrobic w domu. Umie umie, to nie jest zadna filozofia, tylko jak go wyreczasz, to czego sie spodziewasz? Poza tym gotowanie paru potraw do wyboru? No please. Sama sobie jestes winna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 16:49:03

Frajerem nie jesteś, bo miłość nie wybiera. Ale po opisie sądzę, że powinieneś mieć kogoś lepszego, jesteście na różnych poziomach i zawsze będzie to dla Ciebie problemem. Wykształcony, dobrze zarabiający facet powinien mieć przy sobie kobietę, która do niego pasuje. Poza tym o lenistwo będą kłótnie ciągle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 16:18:46

haha smiac mi sie chce z tych wszystkich "nowoczesnych i wyzwolonych kobiet,ktore uwazaja,ze zrobienie facetowi obiadu to jednoczesne bycie na uslugach samca.Prawda jest taka,ze kazdy mezczyzna ceni sobie to,gdy kobieta potrafi ugotowac i dba o wspolny kat.Przy czym nie musi byc zaraz jakas zachukana kura domowa bez zainteresowan.Wam naprawde tak trudno to pojac? Co do artykulu,ta dziewczyna jest dla mnie nic nie warta.Zrezygnowac z pracy i siedziec calymi dniami w kawalerce? Dziewczyna wydaje sie strasznie nieciekawa osoba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 19:03:42

A tobie tak trudno zrozumieć, że kobieta nie jest od gotowania i sprzątania? Co to za ograniczony sposób myślenia. Prawdą jest, że każda kobieta ceni sobie mężczyznę potrafiącego ugotować obiad i zadbać o dom. Dlaczego ma to być kobieca domena? Dlaczego przypisujesz kobietom role kucharki? Możesz to wyjaśnić? Pewnie dlatego, że nie potrafisz samodzielnie myśleć i ulegasz stereotypom. I nie stać cię na żadną refleksję na ten temat. Same na siebie kręcicie bata.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-13 19:17:01

Ktoś tu niedopchany... Nie chodzi o to że kobiety obowiązkiem jest gotować, prac i sprzątać, ale dbanie o dom jest zaletą a nie wadą partnera. Tak jak mężczyzna ceni to w kobiecie tak samo kobieta ceni, kiedy mężczyzna umie posprzątać, ugotować itd. Przecież to działa w dwie strony. Jednak jeśli ktoś (kobieta czy mężczyzna) świadomie decyduje się na zajmowanie się domem na pełen etat to powinien (lub powinna) zajmować się domem. Jeśli ona robiłaby karierę a on został w domu miałaby prawo oczekiwać porządku w mieszkaniu i obiadu na stole. Tak ciężko to pojąć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do 19:03:42
(Ocena: 1)
2018-03-14 02:57:59

"Same na siebie kręcicie bata". Dobre!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz