Zdrada w małżeństwie - co dalej?

26 Października 2015

Zdrada małżeńska może doprowadzić nawet do rozwodu. Jak żyć, jeśli partner okazał się niewierny?

zdrada

Problem zdrady to motyw często poruszany w literaturze, muzyce czy filmie. Kasia Cerekwicka, która wylansowała przebój „Na kolana”, wyznała, że to manifest zdradzonej kobiety. Niewierność partnera to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, z jakim przychodzi się zmierzyć zdradzonej osobie. Sytuacja najbardziej skomplikowana jest w przypadku małżeństwa, gdy w jednej chwili całe dotychczasowe życie i wspólna przyszłość stają pod znakiem zapytania.

„Nigdy nie sądziłam, że znajdę się na forum o zdradach… ale życie zawsze pisze swoje scenariusze. Właśnie dowiedziałam się, że mąż mnie zdradził, a dokładniej miał romans. Historia rozpoczęła się w momencie naszej separacji, w której byliśmy trzy miesiące. Jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ nie byliśmy razem, myśleliśmy o rozwodzie. Podjęliśmy jednak decyzję, że nasze małżeństwo jest dla nas ważne i chcemy być razem. Tymczasem, jak się okazało, dwa miesiące po naszym ponownym zejściu się on spotkał się z tą kobietą, żeby wszystko zakończyć, i na odchodne, tak ostatni raz się z nią przespał. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wtedy już od trzech dni wiedział, że będziemy mieli dziecko, na które tak czekał, które było istotą jego istnienia” – pisze internautka o pseudonimie Pistola.

Jestem kompletnie zagubiona, zdruzgotana, nigdy nie spodziewałam się, że może być zdolny do czegoś podobnego. Przeprasza, żałuje… a mój świat się zawalił. Czy uważacie, że można kiedyś zapomnieć, wymazać te wszystkie obrazy, które podsuwa wyobraźnia?” – zastanawia się dziewczyna.

Zdradzonej kobiecie trudno wybaczyć zarówno jednorazowy skok w bok partnera, jak i długotrwały romans. Pojawia się niezrozumienie, pustka, złość na cały świat. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli w małżeństwie są dzieci. Kobieta traci do partnera zaufanie. Staje przed życiowy dylematem: odejść czy zostać? Żyć dalej, jakby nic się nie stało? Jak zachowywać się względem niewiernego małżonka?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aneta
(Ocena: 5)
2018-04-03 20:08:13

Dla mnie zdrada to absolutny koniec związku. Długo męża podejrzewałam o zdradę ale w końcu zdecydowałam się na wynajęcie detektywa. Celowo szukałam kobiety do tego zadania i wynajęłam Panią detektyw Skrzypek. Sprawa zakończyła się bardzo szybko a sąd orzekł, że z winy byłego męża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ewelina
(Ocena: 5)
2016-10-03 13:31:16

w moim małżeństwie zdrada była równoznaczna z rozwodem no ale to nie był wcale jednorazowy skok w bok tylko trwała relacja z drugą osobą, skrzętnie przede mną ukrywana, dopiero kiedy zdecydowałam się na zatrudnienie detektywa z grupy detektywistycznej Trójmiasto potwierdziły się wszystkie moje przypuszczenia i pomogły jako dowody w sądzie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paula
(Ocena: 5)
2015-12-06 19:40:14

re: Zdrada w małżeństwie - co dalej?

Podstawą idealnego związku jest partnerstwo. Zaufanie, wyrozumiałość i wzajemna pomoc – tego nie powinno nigdy brakować pomiędzy partnerami.Spotkanie z psychologiem jest dobrym sposobem, aby rozpoznać jak zachowania jednej osoby w związku wpływają na drugą. Dlatego polecam świetnych specjalistów w PsychoMedic w Warszawie, do których można się zapisać na ul. Laciego 19 (tel. 22 299 11 22) i w centrum Warszawy na ul. Filtrowej 62 (22 253 88 88).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aurelia
(Ocena: 5)
2015-11-16 13:49:33

re: Zdrada w małżeństwie - co dalej?

Mój mąż zdradził mnie po siedmiu latach. Wydawało mi się od dawna, że coś jest nie tak. Postanowiłam skorzystać z pomocy detektywa. Poszłam do www.cbdio.pl i po ich kilkutygodniowych działaniach, miałam pewność, że na boku kręci z inną - 20 lat młodszą blondyną... Na szczęście już jesteśmy po rozwodzie i zapomniałam o nim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-26 23:12:28

re: Zdrada w małżeństwie - co dalej?

Ludzie sie zdradzali i beda sie zdradzac , ale wydaje mi sie ze wiecej zdrad jest ze strony facetow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-27 14:34:58

Jasne, że tak było, jest i będzie, ale nie wszyscy zdradzają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Duszan
(Ocena: 3)
2015-10-26 22:47:29

re: Zdrada w małżeństwie - co dalej?

Mąż zdradza, mąż zdradza... a co zrobić, jak żona zdradza? A to nie jest problem od wczoraj ani od dziś, jak widać choćby na ciekawostkihistoryczne.pl/2015/06/17/jak-czesto-kobiety-zdradzaja-mezow-twoj-pradziadek-odpowiedzialby-ze-zawsze-18/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-26 12:42:56

re: Zdrada w małżeństwie - co dalej?

Romansu nie wybaczyłabym na 100% i nie interesowałyby mnie żadne argumenty. Co do "jednorazowe wyskoku" to tak naprawdę nie wiem, raczej bym nie wybaczyła, ale ciężko mi powiedzieć, jeśli nigdy tego nie doświadczyłam, wszystko zależałoby od okoliczności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-10-26 10:50:52

re: Zdrada w małżeństwie - co dalej?

"daj czasowi czas" wygrało...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2015-10-26 13:23:36

czasami czas potrzebuje też czasu dla czasu....:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz