Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii związków, które są skazane na porażkę

14 Grudnia 2014

Bardzo często rozpoczynamy związki, mimo że z góry są skazane na porażkę. Często powielamy swoje własne błędy z przeszłości, utrudniając sobie (na własne życzenie) znalezienie prawdziwej miłości.

miłość

Ileż to nieudanych relacji mamy za sobą? Zakochujemy się, marząc o prawdziwej miłości, najczęściej jednak musimy przełknąć gorzką pigułkę. Gdy nasze wyobrażenia o związku dotkliwie ścierają się z rzeczywistością, trudno zachować optymizm. A mimo to dalej szukamy, wypatrujemy drugiej połowy i pragniemy szczęścia u jej boku. Możesz zaoszczędzić sobie przykrości i rozczarowania, nie angażując się w pewne typy relacji, które nie mają prawa się powieść. Są kategorie związków, które niemal od razu kończą się niepowodzeniem.

Oto lista damsko-męskich relacji, których powinnaś unikać:

1. Bardziej zależy ci na partnerze niż jemu na tobie

Klasyczne cechy takiej sytuacji to ciągła niepewność co do uczuć partnera i wyraźne różnice w nastawieniu obu stron, zarówno do siebie nawzajem, jak i do samego związku – podkreśla w książce „Czy będzie z nas dobrana para?” dr Barbara De Angelis, amerykańska konsultantka ds. związków, wykładowca i autorka poradników. Zdaniem specjalistki taki związek nie uda się. Nie ma w nim bowiem równowagi uczuciowej, dlatego trudno wypatrywać perspektyw na dobre funkcjonowanie takiej relacji. Sygnały, że zanosi się na taki związek, widoczne są już od początku. Nie ulegaj zatem złudzeniom.

2. Partnerowi bardziej zależy na tobie

To sytuacja analogiczna do poprzedniej, która sprowadza się do jednego – braku równowagi uczuciowej. Jeśli kiedykolwiek byłaś w takim związku, znane ci są pewnie określone reakcje: postawa obronna, gdy partner zarzuca ci, że go nie kochasz; poczucie przyparcia do muru i ograniczenia wolności; poirytowanie i klaustrofobia. – W takim związku nie można uniknąć zranienia. W dodatku te ciągłe wyrzuty sumienia z powodu partnera, który za swoją miłość tak mało otrzymuje w zamian. Nie sądzę, by ktokolwiek mógł to nazwać szczęściem – podsumowuje dr Barbara De Angelis.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-12 14:57:44

re: Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii związków, które są skazane na porażkę

Kiedy zostawiła mnie narzeczona czułem ból nie do opisania. Na szczęscie pomogła mi rytualistka ze strony urokmilosny24.pl – dziewczyna wróciła, a ja zyje pełnią życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2014-12-19 21:15:46

re: Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii związków, które są skazane na porażkę

zgadzam się, trójkąt z teściową to bardzo szkodliwa relacja, kiedy mężczyzna nie umie odciąć pępowiny i zrozumieć, że to jego kobieta jest dla niego najważniejsza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-15 09:05:15

re: Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii związków, które są skazane na porażkę

brakuje "trójkąt z teściową"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-14 19:53:09

re: Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii związków, które są skazane na porażkę

Co do punktu drugiego, to mój ex kochał mnie bardziej niż ja jego, a im bardziej naciskał, tym bardziej ja miałam ochotę uciec. Widział to i jak to stwierdził "zaczął bać się, że go zostawię", ale nadal ze sobą byliśmy. Mi z czasem zaczęło zależeć, a on się zdystansował na tyle, że teraz to ja nie czułam się bezpiecznie w tym związku. Koniec końców rozstaliśmy się i mam wrażenie, że powodem był strach obojga przed zranieniem. Czasem lepiej zatracić się w miłości niż analizować, czy to się uda itp. bo to właśnie takie analizy mogą wszystko zepsuć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2014-12-14 20:16:21

a moim zdaniem to nie o to chodzi ;) Miałam bardzo podobną sytuację do Ciebie i uważam inaczej. Moim zdaniem tu nie analizy coś "rozwalają" bo zobacz skoro przez dłuższy czas parze nie wychodzi a mimo to chcą gdzieś w głębi być ze sobą to nie można się zatracać w miłości tylko czasem nawet warto coś przeanalizować, przemyśleć, nie spieszyć się to raz. Dwa uważam że jeśli relacja jest silna to niezależnie czy wychodzi teraz czy zacznie wychodzić za kilka lat ale jeśli to jest prawdziwa miłość, jeśli naprawdę ludzie się kochają to dojdą do porozumienia , może po długim czasie, może po cięzkich przeprawach, przykrych doświadczeniach ale w końcu nastąpi ten kulminacyjny moment. Akurat czasem jest normalne to że albo jedna albo druga strona za dużo z siebie daje i to rodzi nieporozumienia emocjonalne ale wystarczy troszeczkę się zdystansować i sama widzisz że zmienia się wtedy pogląd , oczywiście to jest do czasu do czasu porozumienia się jeśli wiesz co mam na myśli ;) Ja uważam że gdyby był Ci pisany ten chłopak i naprawdę byście się kochali to nie pozwolilibyście na to aby rozpad się ten związek . Skoro nie widzicie żadnych szans już dla siebie to znaczy że to nie było to .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-15 09:25:41

Dzięki za komentarz. To nie tak, że nie widzieliśmy szans dla siebie. Mi w nim pewne rzeczy przeszkadzały np. chciał aby zmieniła sposób ubierania się, do tego on zaczął się aż za bardzo dystansować, bo bał się, że go zostawię. Byle kłótnia sprawiała, że myślał o tym, że to już koniec, że zaraz z nim zerwę (widziałam nawet jak pisał z dziewczyną na badoo, że jest ze mną, ale jest mnie tak niepewny, że w razie czego chce utrzymywać tę znajomość i to też mnie rozdrażniło), starałam się nie kłócić aby było dobrze i wszystko się we mnie zbierało, aż w końcu wybuchłam i naprawdę z nim zerwałam. Co najśmieszniejsze, dopiero teraz, gdy emocje opadły, mogę stwierdzić, że naprawdę mi na nim zależało. Po prostu jestem typem osoby, która nie zakochuje się od razu, a potrzebuje troszeczkę czasu i nie okazje tej miłości na 100 różnych sposobów, a on chciał zapewnień o dozgonnej miłości. Ja sama trochę za dużo analizowałam, jego wady wyolbrzymiałam, jakbym nie wiedziała, że nie ma ludzi idealnych. Obojgu nam zależało, oboje baliśmy się, że znowu zostaniemy skrzywdzeni i chyba oboje mniej lub bardziej świadomie niszczyliśmy ten związek. Trudno mi powiedzieć co nie wypaliło. Dziś tak łatwo o kogoś innego, że czasami nie chce się docierać, czasami człowiek łudzi się, że tuż za rogiem czeka ktoś lepszy, idealny z kim miłość nie będzie taka trudna... Mimo wszystko zgadzam się ze wszystkim co napisałaś i pozdrawiam serdecznie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2014-12-15 11:23:49

Bardzo mi przypomina coś Twoja historia :) Czasami trzeba właśnie zrozumieć że ktoś nie potrafi okazywać uczuć aż tak jak my byśmy tego chcieli, czasem zaangażowanie przejawia się w najprostszych sprawach, gestach, czynach.. :) czasem są to zwykłe prozaiczne rzeczy ale tak jak mówisz nie można kogoś zmusić do tego aby okazywał uczucie w 100% kiedy nie jest jeszcze na to gotowy albo ma taki a nie inny charakter, nie każdy jest taki wylewny. Co do Twojego ex to on także popełnił tak jak mówisz kardynalny błąd bo nie można panicznie się bać odejścia kogoś z naszego życia, siłą ani zbyt intensywną miłością kogoś nie zatrzymamy w swoim życiu , jeśli ktoś chce być obecny to też musi się wykazać, musi czuć lekki dystans z drugiej strony ale to może ten chłopak zrozumiał dopiero po czasie. Ja myślę że on tak był w Tobie zakochany że nie panował nad tym, chciał zrobić wszystko, okazywać Ci każde uczucie tylko żebyś nie odeszła co jak mówisz miało odwrotny skutek. Jeśli on był Ci pisany to może wydarzy się coś jeszcze w Waszym życiu , życie jest nieprzewidywalne a jeśli nie to na pewno spotkasz tę właściwą osobę. Ale napisałaś jedną fajną rzecz: że wydaje nam się że tuż za rogiem spotkamy tę właściwą osobę z którą miłość nie będzie aż tak trudna- tak właśnie nam się wydaje, ja mam też bardzo krętą sytuację i ciężką ale nie ma relacji idealnych, wszędzie są problemy a czasem właśnie te problemy i przeszkody scalają uczucie bo świadczą o tym że jeśli 2 ludzi pomimo to są razem ze sobą , starają się to musi coś też oznaczać. :) Mam nadzieję że wszystko się poukłada , jestem tego pewna :) Pozdrawiam również ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-15 13:16:58

Chyba potrzebowałam takich słów. Pewnie nie raz tu zajrzę żeby sobie przypomnieć Twoje mądrości. Dziękuję :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2014-12-15 16:36:29

Jejku bardzo się cieszę że mogłam tak pomóc :) Sama również czasem ich potrzebuje ;) Ściskam ;*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2014-12-14 18:05:53

re: Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii związków, które są skazane na porażkę

a dla mnie ten artykuł to jedna wielka bzdura. Faktycznie są takie relacje które nie wróżą szczęśliwego zakończenia ale po pierwsze nie generalizujmy, po drugie czasem te "idealne" relacje kończą się bardzo szybko a te którym nie daje się szansy i są skazane od samego początku na porażkę przetrwają problemy ;) Poza tym to co jest tutaj wypisane to też nie wygląda to tak jasno i klarownie, może z pozoru ale większość nieporozumień nawet tutaj wypisanych można rozwiązać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1