Zachowania, przez które faceci Cię rzucają

17 Kwietnia 2016

Obiecałaś sobie: tym razem się uda. Przekonaj się, czego nie robić, żeby znowu się nie rozczarować.

rozstanie

Początki znajomości są zazwyczaj najlepsze – tracimy dla kogoś głowę, mają miejsce pierwsze spotkania, wyznania, gesty, ważne słowa. Jest pierwsza randka, pierwszy pocałunek, pierwsze zbliżenie. Towarzyszą nam wtedy ogromne emocje, które później wspominamy z sentymentem. Czasem, wcale nierzadko, coś jednak idzie nie tak i znajomość, która rokowała dobrze, rozwija się w złym kierunku. Chcesz wiedzieć, jakich błędów nie popełniać, gdy poznajemy kogoś, na kim zaczyna nam zależeć? Ten tekst jest dla ciebie.

Mówimy zbyt dużo o sobie

Ach, ten długi język… Wiesz coś na ten temat? Niemało kobiet ma z tym problem. Podczas pierwszych randek gadają jak najęte, bo a) są zestresowane, b) chcą wypaść jak najlepiej, c) biorą na siebie ciężar poprowadzenia rozmowy, żeby było ciekawie i nie zapadła krępująca cisza, d) taką mają naturę. Nie ma jednak potrzeby od razu wykładać kawę na ławę. Nie musisz opowiadać nowo poznanemu mężczyźnie, ze wszystkimi detalami, co działo się w twoich ostatnich związkach, ilu miałaś partnerów intymnych, jakie masz krępujące i denerwujące przyzwyczajenia, co uważasz za swoją największą wadę itp. Zastanów się, jak ty byś się poczuła, gdy fajny facet zaczął ci opowiadać takie rzeczy.

Mówimy zbyt mało o sobie

Zaskoczona? To nie pomyłka. Zarówno przesadne otwieranie się przed nowo poznanym mężczyzną, jak i nabieranie wody w usta źle wróży na przyszłość. Być może chcesz zrobić na nim wrażenie, ale pomijanie elementarnych faktów nie jest rozsądne. Nie powiedziałaś mu, że jednak nie szukasz stałego związku? Przemilczałaś fakt, że jesteś bezrobotna, podczas gdy on ciągle wypytuje cię o pracę i chce zabierać w miejsca, które wiążą się z wydatkami? Rozmowa powinna być szczera, swobodna, zwyczajna: zarówno bez ubarwiania rzeczywistości, jak i pomijania ważnych faktów, które mają znaczenie. Rozwiązaniem jest złoty środek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz