Za co powinnaś go przeprosić?

04 Stycznia 2015

W tych sytuacjach nie unoś się dumą!

Anthony Gastelier

Każdy z nas popełnia błędy. Ważne jest jednak to, aby umieć przepraszać. W związku nie zawsze mówimy `przepraszam`, gdy czujemy się winni. Czasami te słowa padają z naszych ust jako wyraz tego, że zależy nam na bliskiej osobie.

Istnieją jednak sytuacje, w których warto wyciągnąć dłoń na zgodę i schować dumę do kieszeni. Jakie?

1. Gdy rozpoczęłaś kłótnię

Konfrontacja w związku jest bardzo istotna. Dzięki temu mamy szansę wymienić się opiniami i poszukać rozwiązania problemu. Z drugiej strony, konfrontacja nie ma nic wspólnego z kłótnią czy awanturą. Tak naprawdę wszelkie nieporozumienia można wyjaśnić w spokojny sposób. Wiemy, że bardzo trudno jest powstrzymać wybuch emocji, ale ze względu na szacunek i miłość do swojego partnera, podczas każdej wymiany zdań i poglądów powinnaś próbować się uspokoić. Jeśli jednak nie wytrzymasz i powiesz kilka słów za dużo w złości, koniecznie przeproś. 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ona
(Ocena: 5)
2015-01-04 20:35:44

re: Za co powinnaś go przeprosić?

czasami przepraszam to musi facetowi uszy uszkodzić żeby doszło słowo przepraszam , bo słowo pisane to nie to samo co jak powiesz głośno do ucha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-04 14:21:12

re: Za co powinnaś go przeprosić?

Fajnie że jestem sama

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-04 12:33:54

re: Za co powinnaś go przeprosić?

Dziewczyny a ja mam inny problem. Jestem z facetem od 4 lat, nawet ze sobą mieszkaliśmy, on wyjechał za granicę ( nie patrząc na to co o tm myśleć) do pracy, mówi że kocha, tęskni, nawet przyjechał niespodziewanie na 3 tygodnie ale znów wyjeżdża i wróci za 3 miesiące na 2 tygodnie.... dodatkowo ciągle mowi że nie chce się zaręczać, ślubu itd. Martwi mnie to, bo gdyby tak szalenie mnie kochał, jak uważa to chciałby bym była jego żoną... męczy mnie to

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-04 18:03:14

Pewnie nie chce mieć żadnych zobowiązań, w razie czego będzie mógł Cię bez żadnych komplikacji zostawić. Tu będzie przyjeżdżał do Ciebie, a tam będzie sobie żył swoim własnym życiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-04 02:30:06

re: Za co powinnaś go przeprosić?

Dodam jeszcze, że "przepraszam" nic nie da, jeśli rzeczy się nie polepszą. Po co więc rzucać tym na prawo i lewo, zamiast powiedzieć "wiem, że zaniedbuję swoje obowiązki i pewnie jesteś tym zmęczony, postaram się wrócić do poprzedniej rutyny, gdy troszkę odpocznę".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-04 02:27:42

re: Za co powinnaś go przeprosić?

"Wiemy, że bardzo trudno jest powstrzymać wybuch emocji, ale ze względu na szacunek i miłość do swojego partnera, podczas każdej wymiany zdań i poglądów powinnaś próbować się uspokoić. Jeśli jednak nie wytrzymasz i powiesz kilka słów za dużo w złości, koniecznie przeproś." - Ja bym to ujęła inaczej... Otóż, nie warto próbować się uspokajać, bo w takiej sytuacji tłumi się emocje i wcale nie mówi się wszystkiego. A wszyscy dobrze wiemy, że jak człowiek skrywa w sobie jakieś rzeczy, to wszystko narasta i później wybuchamy trzy razy bardziej. Można wyrazić wszystkie swoje emocje (nawet to, że "w tym momencie nie mogę cię znieść") nie wrzeszcząc w niebogłosy. Poza tym uważam, że nie powinno się przepraszać za swoje słowa i tłumaczyć, jak to wiele osób robi, że "powiedziałam to, bo byłam zła i nie o to mi chodziło". Według mnie gdy człowiek jest zły i strzela przeróżnymi słowami, to wszystko jest szczere! Sami tylko nie potrafimy się do tego przyznać. A przepraszanie za szczerość jest dość... dziwne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-04 10:40:57

Nie do konca sie zgodze, bo wiem na swojej osobie ze w zlosci moge powiedziec pare slow za duzo, i czuje potrzebe przeprosic za nie kiedy sie uspokoje, bo gdybym trzezwo myslala nie powiedzialabym ich. To jest ta roznica, emocje biora gore i zapominamy i uczuciach drugiej osoby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1