Wyznanie Doroty: „Byłam z facetem 8 lat. Rozwiedliśmy się rok po ślubie”

21 Maja 2018

Kobieta uważa, że 8 lat mieszkania ze sobą przed ślubem to za mało, aby się poznać.

rozwódka

Niektórzy mówią, że małżeństwo jest niepotrzebną instytucją, ponieważ miłość pojawia się i znika. Świadczy o tym coraz większa liczba rozwodów. Ludzie z niedowierzaniem patrzą na starsze pokolenia, w których dominują związki z bardzo długim stażem. Dziś myśl o małżeństwie do grobowej deski w pewnych kręgach wydaje się rewolucyjna.

„W telefonie męża znalazłam zdjęcie półnagiej kobiety. Co mam o tym myśleć?” (Historia Beaty)

Coraz częściej mówi się o tym, że ludzie powinni wcześniej się sprawdzić, żeby nie było rozczarowania po ślubie. Żyją jak mąż i żona, zanim powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Okazuje się jednak, że nawet wiele lat egzystowania na kocią łapę nie gwarantuje powodzenia w miłości. To właśnie związki, w których kobieta i mężczyzna czekali z zamieszkaniem razem do zawarcia związku małżeńskiego, charakteryzują się znacznie większą trwałością. Wystarczy popatrzeć na naszych dziadków. A oni żyli w trudniejszych czasach i mieli problemy, które teraz wydają się nierealne.

Dorota była z Maćkiem 8 lat, zanim została jego żoną. Wytrzymali ze sobą tylko rok jako małżeństwo. Co poszło nie tak? Dorota zgodziła się opowiedzieć historię swojej nieudanej miłości.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (42)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-16 09:36:44

Bo sam ślub nic niewiele zmienił w waszym życiu. To było wesele, uroczystość, zabawa ale nie zmiana . Zmieniło się gdy zamieszkaliście razem 8 lat wcześniej. To był okres dopasowania, wzajemnych ustępstw itd. Rozwiedliście się tak naprawdę po 9 latach bycia razem. To wręcz idealnie statystyczny wynik. Pierwsza przeszkoda??? Nie, to była kolejna. Kolejna w waszym wspólnym życiu. Bo te 8 lat to było wspólne życie, jak mąż i żona tylko bez przysłowiowego papierka. Za to z poczuciem, że w każdej chwili można odejść, być wolnym. Te 8 lat nie utrwaliło poczucia obowiązku i odpowiedzialności (to mój mąż, moja żona, moja rodzina), bo sami z tego zrezygnowaliście. Po 8 latach wielka uroczystość to za mało by poczuć, że teraz weszliście w inny etap życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Krzysztof
(Ocena: 5)
2018-06-07 08:19:38

No często problemy ślubne, wiążą się z brakiem popędu u mężczyzny. Ja kupowałem sobie po ślubie iqman. Suplement diety a nie jakiś lek. Działa nieinwazyjnie. Pomaga mi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Joasia
(Ocena: 5)
2018-05-25 23:00:45

Wiem co czujesz ja byłam w związku nieformalnym 16 lat. 3 lata temu zostawiłam faceta bo bawiąc się w detektywa zobaczyłam że mnie zdradza. Na domiar tego jak go zostawiłam w lipcu 2015 on już kręcił z inną. Teraz ma drugą po rozstaniu i po roku znajomości biorą ślub nadomiar kościelny gdzie mi całe życie powtarzał że papierek nie jest mu potrzebny do szczęścia i nigdy nie weźmie ślubu a już kościelnego bo on jest ateistą. Teraz nawrócić się bo chodzi do kościoła jego rodzina jest szczęśliwa że ma wspaniałą kandydatke do życia. Mamy syna tylko całe życie ja go sama wychowuje. Byłam z nim w najtrudniejszych chwilach jego życia w zdrowiu i chorobie. Zastanawiam się od 3 lat gdzie popelnilam błąd. Teraz nie mamy kontaktu chociaż ja chciałam żyć na stopie przyjacielskiej. Nie wyszło bo kłamał i tak do końca. Przy niej się zmienił zrobił się wyrachowany i pazerny na pieniądze zaczął się stroic zmienił image. A kiedyś jak był biedny i bezdomny to ja byłam potrzebna bo każdy od niego się odwrócił. Wszyscy mieli go gdzieś. Teraz? Jest chodzącym materialista. Ja czekam na prawdziwego faceta przy którym będę czuła się bezpiecznie i będę mogła na niego polegać. A nie takiego co po wspólnym życiu razem zabiera wszystko to co kupił i wzywa policję żebym oddała mu jego rzeczy. To chora sytuacja. Takie dostałam podziękowanie za 16 lat bycia razem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-14 12:06:27

HAHAHA. To, że cię nie stać, nie znaczy że jesteś "mądra".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mądra kobieta
(Ocena: 2)
2018-05-23 18:42:01

"Miałam ślub jak z bajki. Odbył się w kwietniu 2016 r. Wynajęliśmy z byłym mężem limuzynę, zaangażowaliśmy kilka par jako świadków, a nasze chrześniaczki sypały kwiatki. Do ołtarza poprowadził mnie ojciec. Wynajęliśmy nawet kilku skrzypków, aby poprawić jakość oprawy muzycznej. Zachwytom gości nie było końca. Ja i Maciek podobno wyglądaliśmy jak gwiazdy filmowe. W moim wielkim dniu usłyszałam mnóstwo komplementów. Goście chwalili też przyjęcie weselne. Czułam się, jakbym wygrała w totka" "Miałam wspaniałe wesele, które kosztowało prawie 100 tys. zł" Jak czytam takie opisy jak ten cytowany wyżej to śmiać mi się chce z takich ludzi. Żadne weselisko nie jest warte 100 tyś. Jakie to żałosne! Wszystko na pokaz i typowe zastaw się a postaw się a teraz po roku płacz i zgrzytanie zębami. Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją że śluby i wystawne wesela w dzisiejszych czasach są bez sensu i jest to zbędny wydatek. Po co te szopki? Jak się ludzie naprawdę kochają to żaden papier i formułka wymawiana w Kościele nie jest potrzebna. Zresztą z tego co czytam to teraz są same rozwody więc nie warto wychodzić za mąż czy się żenić. Młodzi ludzie są niedojrzali i nieodpowiedzialni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2018-05-23 16:18:47

Baba nie dorosła i nie zdawała sobie z tego sprawy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-22 19:21:58

Tak naprawdę nie ma znaczenia ile czasu jest się razem. Nigdy nie poznasz drugiego człowieka,nie wiesz co siedzi w jego głowie. Dopiero takie sytuacje jak jakaś tragedia pokazują czy ktoś jest warty czy nie. Różnica między naszym pokoleniem,a naszych rodziców/dziadków jest taka,że w dawnych czasach skazą był rozwód. Ludzie byli ze sobą na siłę,a teraz jak się nie układa to pakują manatki i spokój.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 23:28:11

Faceci to debile szkoda że nie można cofnąć czasu ale człowiek głupi i zaslepiony... ech masakra jestem w ciąży a mąż mnie nie kocha dziś to wywnioskowalam. Powiedział że będzie płacić alimenty także tego... kop w doope niesamowity...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 12:52:09

Faceci to czasem takie dupki, ze czasem się zastanawiam czy oni należą do tego samego gatunku co kobiety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-23 03:00:48

Ostatnio wydaje mi się, że chyba nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 11:18:33

Długość związku nie ma znaczenia.. Koleżanka wlasnie rozwiodla się rok małżeństwa półtora bycia razem..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 13:15:21

Półtora roku to bardzo mało czasu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 09:59:15

Mój narzeczony zmarł 16 dni po zaręczynach, byliśmy razem ponad 7 lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 10:46:59

Co mu się stało? Współczuję :( życie jest niesprawiedliwe :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 13:13:25

Zginął w wypadku, nie umiem się pozbierac :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 15:36:14

Współczuję, mój pierwszy partner też umarł 10 lat temu i chyba jak dotąd nikt nie kochał mnie tak jak on :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-21 22:46:28

Na co zmarł... opowiedz mi o tym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz