Typowe męskie zachowania. Rozszyfruj je!

04 Lipca 2015

Dlaczego on się nie odzywa, skoro randka wydawała się udana? Czemu drwi z ciebie przy innych? Czy mówienie o uczuciach jest dla niego problemem? Rozwiejemy twoje wątpliwości.

facet w okularach

Od rozkładania na czynniki pierwsze męskiego zachowania można dostać bólu głowy. Zastanawiamy się, o czym świadczą jego słowa i gesty – albo ich brak. Ta niewiedza jest częstym powodem nadinterpretacji, z której rodzą się nieporozumienia. A to powoduje dodatkowy stres, którego nie potrzebujesz. Mamy jednak dobrą wiadomość: zebrałyśmy w jednym miejscu garść typowych męskich zachowań. Teraz już nie będziesz musiała się głowić, co on miał na myśli.

Nie odzywa się, choć obiecał

Odniosłaś wrażenie, że dobrze bawicie się w swoim towarzystwie. Wydawało ci się, że kolejne spotkanie jest tylko kwestią czasu – zresztą sam powiedział, że do ciebie zadzwoni. Tyle że słowa nie dotrzymał. Nie wysłał ci żadnej wiadomości, nie wykonał telefonu, po prostu zapadł się pod ziemię. Zaczynasz myśleć, że może coś mu się stało… Niestety. Nie bądź naiwna i przestań żyć złudzeniami – ten facet po prostu nie chce się z tobą spotykać. To przykre, ale prawdziwe.

„Nie zależy mu na tobie, skoro się z tobą nie umawia. Gdybyś mu się podobała, to wierz mi, umówiłby się z tobą” – piszą Greg Behrendt i Liz Tuccillo w książce „Nie zależy u na tobie” (Rebis 2005). Behrendt i Tuccillo twierdzą, że jeśli naprawdę podobasz się mężczyźnie, to na pewno się do ciebie odezwie – ostatecznie faceci też potrafią korzystać z telefonu. „Jeśli ty możesz go znaleźć, on może odszukać ciebie. Jeżeli będzie chciał ciebie znaleźć, zrobi to” – twierdzą autorzy. Nie wmawiaj sobie, że jest zajęty albo bierze cię na przeczekania. W ten sposób tylko tracisz czas.

Dlaczego on uważa, że pozjadał wszystkie rozumy?

Nieomylność mężczyzna bywa wkurzająca. Na pewno wielu jest w twoim otoczeniu facetów, którzy nie pozwolą się przegadać. Lubią mieć nad wszystkim kontrolę, to do nich musi należeć ostatnie zdanie, nikogo nie poproszą o pomoc. Szlag cię trafia, gdy to widzisz. Dla ciebie przyznać się do błędu to żaden problem. Ale dla niego?! Specjalistka ds. związków dr Barbara De Angelis tłumaczy, w czym rzecz. Zdaniem ekspertki zwrócenie się o pomoc w przypadku mężczyzny oznacza przyznanie się, że czegoś nie robi dobrze, a zatem jest zły.

Mężczyzn wychowuje się w przekonaniu, że powinny być nieomylni. To dla nich wyznacznik męskości. Kiedy mówisz: „Czemu nie zatrzymasz się i nie zapytasz o drogę?”, on słyszy: „Jesteś głupi. Zabłądziłeś. W ogóle nie mogę na tobie polegać”. „Skoro mężczyzna we własnym odczuciu powinien zawsze wiedzieć, co robić, twoje wskazówki czy rady bierze za znak, że twoim zdaniem nie wie, co robi, a zatem, że mu nie ufasz” – pisze dr De Angelis w poradniku „Czy będzie z nas dobrana para?” (Książnica 2006).

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
3.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2015-07-05 11:18:53

re: Typowe męskie zachowania. Rozszyfruj je!

Czy wam nie jest wstyd publikować artykuły z błędami? "Nieomylność mężczyzna bywa wkurzająca." Wolałabym umrzeć z głodu niż podpisać się pod takimi zdaniami, bo to nie jest jedyny przykład z tego artykułu....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2015-07-05 21:23:59

Serio? Jesteś idealna i nigdy nie popełniasz błędów. Przecież każdemu się to zdarza, a jeśli nie czytasz jak przedszkolak (literka po literce) to zwyczajnie nie zauważa się takich pomyłek. Sama czasami mówię co innego niż chciałam i moje zdanie brzmi wtedy dość nieskładnie. Rozumiem, że to jednak portal gdzie powinno się pilnować wszelkiego rodzaju pomyłek, ale bez przesady.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-04 17:12:13

re: Typowe męskie zachowania. Rozszyfruj je!

Jeny, jestem kobietą, a też nienawidzę rozkładać uczuć i emocji na czynniki pierwsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1