Ty i Piotruś Pan. Odejść czy zostać?

23 Lipca 2012

Ciągle o wszystkim zapomina i nie dotrzymuje obietnic. Muszę mu matkować, bo o partnerstwie między nami nie ma mowy – brzmi znajomo?

Piotruś Pan

To charakterystyczny typ mężczyzny. Jest atrakcyjny, śmiały, umie cię rozśmieszyć, nie można się przy nim nudzić. Ale ma jedną wadę, która praktycznie dyskwalifikuje go jako partnera. Chodzi o niedojrzałość, którą konsultantka ds. związków dr Barbara De Angelis w swojej książce `Czy będzie z nas dobrana para?` wymienia jako jedną z fatalnych wad, która może znacznie utrudnić albo wręcz uniemożliwić zbudowanie partnerskiego związku. Dlaczego on taki jest? I czy uda się go zmienić?

Sygnały ostrzegawcze

Niedojrzały mężczyzna to dorosły, który postępuje jak dziecko, zmuszając swoją partnerkę do odgrywania roli matki. Dr Barbara De Angelis tłumaczy, że jakaś część tego człowieka nie chce dorosnąć. Sprawdź najpierw, czy na pewno masz do czynienia z niedojrzałym facetem. Oto główne sygnały ostrzegawcze:

Brak wiarygodności 

Autorka poradnika zwraca uwagę, że taka osoba wciąż coś przyrzeka i z reguły nie dotrzymuje obietnic. Wszędzie się spóźnia. Choć zgadza się w czymś pomóc, zazwyczaj o tym zapomina. Ważne informacje przelatują jej mimo uszu. Wszystko odkłada na jutro. Słowem – ten mężczyzna nie jest wiarygodny. A ty siłą woli zaczynasz zachowywać się jak jego rodzic: przypominasz mu o zobowiązaniach, przepraszasz innych w jego imieniu. Rośnie w tobie gniew i uraza. Tracisz nie tylko zaufanie, ale i szacunek do partnera.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (35)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anka 27
(Ocena: 4)
2016-04-16 05:44:28

re: Ty i Piotruś Pan. Odejść czy zostać?

Identycznie zachowywał się mój były facet, z którym spędziłam całe szczęście tylko 4 miesiące, ale bardzo zakotwiczył w moim sercu i duszy. Jednak po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam, że nie warto nim zawracać sobie głowy. Z całym szacunkiem i rozwagą niech żyje swoim życiem, a mnie i moje życie, które zniszczył zostawi w spokoju. Nikomu nie życzę, aby pakować się w taki związek. Kobietki omijajcie takich facetów!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-03 18:40:23

re: Ty i Piotruś Pan. Odejść czy zostać?

Mówią że czas goi rany, ale w moim przypadku tak nie było. Przez kilka miesięcy tylko egzystowałam. Nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu, ten czas to był koszmar. Musiałam z nim znowu być, ponieważ bez niego nie widziałam swojego życia. Brakowało mi jego głosu, dotyku, dosłownie wszystkiego. Postanowiłam spróbować rytuału miłosnego ze strony urok-milosny.pl , czekałam, odliczalam dni do jego powrotu, w pewnym momencie już traciłam nadzieję. Ale jednak wrócił. A moje życie odzyskało dawny blask : )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-08 16:20:33

CmIJHI afkkgeobjbeo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-07 16:52:19

Cóż. Świat, to same schematy :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-07 05:01:30

Ozq8x8 yghvltlpicoj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-06 13:42:17

annaneczkania pisze:Czasem warto też trochę pobyć w samotności, tak tylko na chwilę odoizlować się od wszystkiego i wszystkich, by mf3c uporządkować swoje myśli. Super klip w pełni oddający słowa piosenki 5*****

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 13:42:32

Wiecie dziewczyny jak to tak na prawdę jest? WYDZIWIAMY! Nie ma facetów idealnych, zawsze nam coś nie będzie pasowało. Zamiast próbować ich zmieniać na siłę, lepiej jest po prostu ich zaakceptować i kochać takimi jakimi są, docenią to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ewa
(Ocena: 5)
2013-08-04 17:35:02

W pełni to akceptuje się dziecko, a nie dorosłego faceta. Jeśli facet jest nieodpowiedzialny, pije, bije itp. nie wolno go zaakceptować, tylko należy z takiego zawiązku zwiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 22:36:29

PROSZĘ WAS DZIEWCZYNY/ KOBIETY O POMOC. Niedługo biorę ślub. Kilka miesięcy temu przyszła teściowa powiedziała,że w ramach podróży poślubnej wybrała nam wycieczkę zagraniczną. Ale niestety objazdówka. Ja nie lubię tego typu wycieczek, ponadto non stop w autokarze, zwiedzanie i potem nocleg, rano pobudka , sniadanie i znów w podróż autokarem w inne miejsce. Zaskoczyła mnie tym "prezentem" i wtedy nic sie nie odzywałam. Powiedziałam,że wycieczka ok ale nie byłam pełna radości. Od tamtej pory, czyli już kilka miesięcy kłócę się z facetem o tą wycieczkę. Jemu sie podoba bo on lubi zwiedzanie, a ja zwiedzanie połączone z relaksem np. na plaży. Wściekła jestem że podróż poślubną wybrała nam teściowa!! skwitowała to nawet tekstem: "Wybrałam wam taka wycieczkę, na jaką ja chciałbym jechać". To niech jedzie! Ja lubie zwiedzać, ale chce tez odpocząć. Od roku nie byłam na urlopie. Ponadto podróż poslubna kojarzy się z romantyzmem, spokojem, relaksem a nie lataniem po zabytkach, bazylikach i innych katedrach. Podobno umowa jest juz podpisana i niedługo teściowa wpłaci kasę (moi rodzice też płacą połowę). Nie chce tam jechać i nie wiem jak to załatwić. Kłócę sie z narzeczonym o to, by zrezygnować w jakiś sposób. On uważa, że powinnismy pojechać bo będzie przykro rodzicom (nie oszukujmy się- jego matka zrobi awanturę i tyle). A ja marzyłam od zawsze o podróży poslubnej takiej, która bedzie cudowna dla mnie i przyszłego męza. Jesli pojedziemy to już wiem,że nie będę szczęsliwa, lecz wkurzona. Ten rodzaj objazdówki, te zabytki (kościoły, bazyliki, katedry itp.) nie bardzo mnie interesują. Mojego faceta tak, ale co mam zrobić? dzisiaj ostro sie pokłócilismy i on powiedział,że nie chce nigdzie jechać i że jutro powiemy jego matce że nie chcemy tam jechać, że chcemy spędzić podróż poślubną tak jak my chcemy. Myslicie że dobrze robimy? czy raczej powinnam odpuscic? proszę o radę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 09:54:39

To Wasz ślub i Wasza podróż poślubna, nie będzie można przeżyć tego jeszcze raz więc moim zdaniem dobrze robicie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 20:02:29

fuck u mnie jest tak dokladnie;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 12:09:46

a ja bym powiedziała, że to ja jestem takim piotrusiem panem i jakoś mojemu facetowi to nie przeszkadza, a wręcz uwielbia to :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 19:28:56

Ja też jestem takim "Piotrusiem Panem". Mój chłopak trochę też, ale nie w takim stopniu jak ja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz