Sangwinik, choleryk, flegmatyk: Z jakim mężczyzną będzie Ci najlepiej?

12 Marca 2011

Mężczyźni reprezentują różne typy. Przekonaj się, który sprawdzi się na całe życie, a który jako przelotny kochanek.

Młoda para

W psychologii zwykło się wyróżniać cztery główne typy charakteru człowieka: flegmatyk, choleryk, sangwinik i melancholik. Ci z kolei reprezentują temperament introwertyczny, ekstrawertyczny albo neurotyczny, chyba że będziesz miała tyle szczęścia, iż trafisz na mężczyznę zrównoważonego emocjonalnie. To, którego faceta spotkasz, ma kluczowe znacznie – nie każdy bowiem nadaje się, aby stworzyć z nim stały związek. Temperament niektórych osób jest idealny, ale gdy w grę wchodzi tylko romans. Który mężczyzna będzie dla ciebie najlepszy?

Jeśli zależy ci na stworzeniu stałego związku na całe życie, szukaj mężczyzny, który łączy cechy sangwinika i flegmatyka. Ten pierwszy reprezentuje najbardziej ustabilizowany typ charakteru. Jest radony, energiczny, aktywny i pełen optymizmu. Cechuje go duża wrażliwość oraz otwartość, bywa towarzyski i żywiołowy. Nigdy nie będziesz się przy nim nudzić, ponieważ to człowiek gadatliwy. Z kolei flegmatyk reprezentuje silny, zrównoważony charakter. Jest spokojny, opanowany, solidny, łagodny, cierpliwy, potrafi dostosować się do każdej sytuacji, słucha uważnie. Mało tego, flegmatyk jest osobą dowcipną i pogodną. Mężczyzna sangwinik i flegmatyk w jednym jest gwarantem udanego, spokojnego, bezpiecznego życia. To facet, z którym z całą pewnością możesz śmiało układać sobie życie.

Szukasz kochanka lub faceta, który da ci sporo radości, ale nie będzie naciskał na poważne deklaracje? Wypatruj sangwinika! Przy tym mężczyźnie nudzić się nie będziesz, a z całą pewnością spędzicie razem miłe chwile. Jego przyjemne, radosne i optymistyczne usposobienie zagwarantuje ci dużo swobody, zabawy i rozkoszy. Bez konieczności zastanawiania się, co przyniesie wam przyszłość. Sangwinicy to najsympatyczniejsi faceci, choć dość beztroscy.

Unikać powinnaś za to typów cholerycznych i melancholijnych. Choleryk – przeciwieństwo flegmatyka – jest pracowity i aktywny, ma dużą energię życiową. Ale jego główne pragnienie to dominacja, przejawiająca się w oczekiwaniu podporządkowania się przez bliskie osoby. Cholerycy bywają niespokojni i agresywni, są wybuchowi, impulsywni, władczy. Mężczyzna o tym usposobieniu to typowy samiec alfa, który oczekuje od swojej partnerki poddańczości i uznania dla swojej ciężkiej pracy. Jeśli spotkałaś choleryka, upatruj w nim cech sangwinistycznych. Facet reprezentujący oba typy to ekstrawertyk, który lubi otaczać się ludźmi, ma wiele zainteresowań, czerpie energię ze świata zewnętrznego, jest spontaniczny, aktywny i poszukuje doznań. Sprawdzi się jako facet na całe życie – jako kochanek może mieć zbyt złożony charakter.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (43)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anna
(Ocena: 1)
2017-10-11 23:56:30

Szkoda mi osób, które nie zagłębiając się bardziej w tematykę temperamentów przeczytają ten artykuł, a w ich głowach pozostanie ściek, który wylaliście na ich ekrany. Bardzo krzywdzący i pełen niekompetencji artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-14 11:47:24

Jestem w szoku, jak można podobne bzdury i pierdoły wypisywać jako kompletny artykuł, którzy czytają ludzie szukający czegoś wartościowego i pomocnego w szukaniu partnera. Z artykułu wynika, że choleryczni i melancholiczni mężczyźni powinni do końca życia zostać sami, czyli yyy... w przybliżeniu 1/4 populacji powinna zostać wiecznie samotna, jeśli warunek ten dotyczy tylko facetów. Każdy temperament ma swoje zalety, a przede wszystkim NIE MA FACETA O TEMPERAMENCIE, KTÓRY KAŻDEJ KOBIECIE SPASUJE. Dlatego wypisywanie podobnych herezji, jako że któryś temperament jest lepszy od innego jest po prostu absurdem i wyrazem tego, że totalnie się nie wie, o czym się pisze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
D.O.Wajner
(Ocena: 5)
2016-10-07 21:52:19

Bardzo krzywdzący artykuł, melancholik wcale nie musi być sztywny i ciągle smutny. Jeśli jesteś kobietą i przeszkadza ci refleksja, jesteś głupią kobietą i to facet powinien unikać ciebie. Co do melancholika, wzór smutny i ponury filozof to ideał melancholika, rzadko kiedy zdarza się człowiek z jednym temperamentem. Już nie wspominając, że najczęściej się zdarza że malancholik łączy ze sobą sangwinika, ci ludzie poszukują przyjaźni, aczkolwiek są strasznie zamknięci i nie umieją się otworzyć, a perfekcjonizm pojawia się tylko w pracy. Proszę nie tworzyć artykułów o czymś o czym się nie wie, bo to nie tylko głupie ale również krzywdzące.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-08 01:16:18

re: Sangwinik, choleryk, flegmatyk: Z jakim mężczyzną będzie Ci najlepiej?

Dużo niedociągnięć i parę pomyłek w artykule :) Polecam książkę "Osobowość plus" dla zainteresowanych tym tematem. Szczerze, to trochę się uśmiałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jakiś ktoś
(Ocena: 5)
2015-04-22 05:18:39

re: Sangwinik, choleryk, flegmatyk: Z jakim mężczyzną będzie Ci najlepiej?

Flegmatyk/melancholik się zgłasza. Mniej więcej to co napisane w artykule chociaż potrafię się bawić i zaszaleć. Potrafię też przyjąć nawet ostrą krytykę, może lekko się zbuzuję ale przełknę. I decyzję umiem podjąć ale wolę jak robi to ktoś inny bo wtedy nie przejmuję się odpowiedzialnością. Wolę unikać bycia liderem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-08 22:27:43

re: Sangwinik, choleryk, flegmatyk: Z jakim mężczyzną będzie Ci najlepiej?

Autorka tego tekstu musi być rasistką albo feministką skoro takie rzeczy wygaduje. Tutaj podała typowy stereotyp panoszący się w Polsce, czyli "kobiety wolą szalonych mężczyzn itp." co jest błędem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-17 22:32:11

a ty musisz byc idiotą, który nie wie czym jest feminizm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-21 01:40:05

'Unikać powinnaś za to typów cholerycznych i melancholijnych'.......nic nie warta sugestia ,!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-11 13:33:13

POPIERAM!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-21 15:22:29

dokladnie tak ;d sama jestem cholerykiem i chyba w polaczeniu z melancholikiem ;p przerabane, mam taki trudny charakter.. a jak sie wsciekne to furia na calej lini, mowie i robie takie rzeczy eh... ale czy to Nasza wina,ze mamy taki temperament? niby nie, ale juz sie z tym mecze....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-27 15:47:58

moj chlopak jest cholerykim a ja melancholikiem i nie mozemy sie czasami dogadac,chociaz bardzo sie kochamy.pomozcie co mam robic podczas klotni z nim...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-15 20:25:45

sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz