8 rzeczy, o które MUSISZ zapytać narzeczonego przed ślubem

01 Października 2017

Gdy chodzi o małżeństwo, luki w wiedzy mogą okazać się zabójcze. O jakich fundamentalnych kwestiach należy porozmawiać przed ślubem?

przed ślubem

Czasem o tym zapominamy. Czasem uznajemy, że to mało ważne. Czasem nie wiemy, jak zacząć. Czasem się wstydzimy. Czasem nie wiemy nawet, że należy o tym porozmawiać. Wiele zaręczonych ze sobą par unika trudnych tematów, tymczasem znajomość odpowiedzi na niektóre pytania jest kluczowa, żeby stworzyć udane, szczęśliwe małżeństwo. Jeśli poniższe tematy wydają ci się zbyt trudne, żeby je omówić, to może nie jesteś jeszcze gotowa na związek do końca życia?

Czy będziemy mieli dzieci?
To ogólne pytanie, od którego powinna rozpocząć się rozmowa o posiadaniu potomstwa. Warto zapytać partnera, czy i ile dzieci chciałby mieć – bo jeśli uważa, że jedno to absolutne maksimum, podczas gdy ty marzysz o dużej rodzinie, trzeba zawczasu omówić tę kwestię. Zasadne jest też pytanie, kiedy planujecie dzieci. Być może ty chciałabyś zajść w ciążę zaraz po ślubie, podczas gdy on chciałby się bawić (albo na odwrót). Porozmawiajcie o tym, by uniknąć nieporozumień.

Zobacz także: Niezła wtopa! 6 kobiet przez przypadek wybrało identyczną sukienkę na to samo wesele!

Jak podzielimy się opieką nad dzieckiem?
Albo wprost: Kto będzie zmieniał pieluszki? Powinnaś mieć świadomość, że odpowiedź na to pytanie w dużej mierze odpowiada za powodzenie małżeństwa. Musisz wiedzieć, jakie twój narzeczony ma poglądy na zajmowanie się dziećmi, macierzyństwo i ojcostwo. Czy, tak samo jak ty, uważa, że opieką rodzice powinni się dzielić po połowie? A może wyniósł z domu przekonanie, że wychowywanie to działka kobiet, nie mężczyzn? „Oczywiście, kochanie, że będę ci pomagał” powinno wzbudzić twoją czujność. On powinien cię raczej zapewnić, że będzie wychowywał dziecko, bo jest jego ojcem. Chyba że to ty masz inne przekonania w tym temacie.

Gdzie zamieszkamy?
Koniecznie ustalcie to przed ślubem. Wiele par w ogóle o tym nie rozmawia, po czym po ślubie nagle okazuje się, że on już dawno temu ustalił ze swoimi rodzicami, że zamieszkacie u nich. Będzie ci to na rękę? Kwestia dachu nad głową to jedna z najważniejszych spraw decydująca o poczuciu bezpieczeństwa oraz komfortu w małżeństwie, szczególnie z krótkim stażem. Naradźcie się, co będzie z waszym mieszkaniem po ślubie. Musicie ustalić wspólny front, żeby później uniknąć niepotrzebnego stresu i sporu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-01 06:51:52

O takie rzeczy to się pyta na początku związku, a nie przed ślubem bo potem się może okazać że zmarnowało się kilka lat dla człowieka z którym się nie dogadamy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-01 11:29:45

Dokładnie. Co jak zacznie się rozmawiać o tym wszystkim po zaręczynach i nagle okaże się, że ma się zupełnie inne poglądy niż partner? W takich sprawach nie da się pójść na kompromis, bo jak np. On nienawidzi dzieci i nie chce żadnego, a ona je uwielbia i chce mieć min. 3, to czego by się nie zrobiło, nigdy oboje nie będą szczęśliwi. W takich sytuacjach najlepiej jest się rozstać, bo prędzej czy później doszłoby do konfliktu i jedna ze stron czułaby się poszkodowana, a że ludzie nie zaręczają się odrazu tylko najczęściej po kilku latach związku i rozstaną się z takiego powodu, to mają zmarnowane lata przez własną głupotę, bo nie pomyśleli wcześniej o tym żeby jak najszybciej porozmawiać z drugą osobą o tak ważnych sprawach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-01 20:03:16

Zgadzam się. Ja właśnie rozstałam się po czterech latach związku z powodu różnych światopoglądów. Od początku wiedzieliśmy że są pewne kwestie w których się nie zgadzamy jednak żadne z nas nie miało odwagi żeby podjąć poważną rozmowę na ten temat. Kiedy planowaliśmy dalszy etap naszego związku ten temat wyszedł na wierzch i zdecydowaliśmy się rozstać... Takie sprawy trzeba wyjaśniać od początku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-01 02:42:42

Warto zamieszkać razem, bo dopiero przebywanie z kims 24 godziny na dobe pozwala go poznać. Przy pojedynczych spotkaniach, nawet przez długi czas ludzie zachowują się zupełnie inaczej niż na co dzień. Wszystko fajnie ale jeśli nie ma jakiegoś dopasowania już po paru dniach można dostać szału.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1