PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI: Podobieństwa czy przeciwieństwa – co jest lepsze w związku?

12 Lutego 2011

Poznaj plusy i minusy relacji opartych na różnych metodach łączenia usposobień i osobowości.

PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI: Podobieństwa czy przeciwieństwa – co jest lepsze w związku?

Jak twierdzą niektórzy, przeciwieństwa przyciągają się jak magnes. Jednak jak zauważają inni, im więcej podobieństw tym lepszy może być związek. Bo przecież istnieją wtedy wspólne zainteresowania, podobne poglądy, taki sam styl życia.

Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze partnera? Który związek będzie bardziej udany, ten oparty na przeciwieństwach czy podobieństwach? Poznaj plusy i minusy różnych rozwiązań.

Gdy jesteście, jak dwie bratnie dusze...

Plusy: Większość ludzi nieświadomie wybiera osoby, które są do nich podobne pod względem cech takich, jak: wiek, pochodzenie, bliskość zamieszkania, wykształcenie, a nawet rasa, narodowość czy religia. Okazuje się również, że często na partnerów swojego życia wybieramy osoby, które mają także podobną jak my osobowość. Te same spojrzenie na świat, na codzienność daje związkowi pewną stabilizację. Podobieństwa pomagają lepiej uporządkować związek. Możecie również wspólnie spędzać ze sobą wolny czas. Słuchacie przecież tej samej muzyki, wzruszacie się na tych samych filmach, macie nawet podobne upodobania kulinarne. Łatwiej również jest wam wprowadzić właściwe zasady funkcjonowania i rozwiązywania wszelkich konfliktów. Gdy łączą was nie tylko wspólne pasje czy gusta, ale także podobny pogląd na życie, system wartości, plany na przyszłość, to bardzo dobry znak dla waszego związku. Ta swoista wspólnota osobowości może okazać się doskonałą gwarancją trwałości i szczęścia.

Minusy: Niestety, istnieje ryzyko, że do związku opartego na podobieństwie może z czasem wkraść się nuda. Nasza druga połówka okazuje się bowiem bardzo przewidywalna. Męczące stają się spotkania z ukochanym, podczas których wiemy, że nic nowego, fascynującego nie może się wydarzyć. Rutyna jest dla miłości niczym trucizna. Poza tym, jeśli w parę dobiorą się dwie osoby o dominującym usposobieniu, ustalenie czegokolwiek czy podjęcie decyzji, gdy minie już czas słodkiej sielanki i zakochania, może okazać się bardzo trudne. Problem może pojawić się także, gdy pod jednym dachem znajdzie się dwoje introwertyków - gdy zdarzy się jakieś nieporozumienie, "ciche dni" mogą się ciągnąć w nieskończoność, a obie strony będą trwały w swych skorupach.

Gdy jesteście, jak ogień i woda...

Plusy: życie z osobą , która bardzo się od nas różni może okazać się wielką przygodą. To nieustanne odkrywanie siebie nawzajem. Chęć poznawania tego, co inne, obce, ta niesamowita siła przyciągania. W takim związku nie ma mowy o nudzie czy rutynie. Wręcz przeciwnie, to jak odkrywanie wciąż nowych lądów. Ciągły ogień, żar, pasja, namiętność, wielkie pożądanie tego, który jest tak zupełnie inny niż my. Co więcej, wzajemne poznawanie się sprawia partnerom bardzo dużo przyjemności, wciąga, zbliża do siebie...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (41)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-20 20:22:56

re: PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI: Podobieństwa czy przeciwieństwa – co jest lepsze w związku?

Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-28 14:24:15

A mi się podobały chłopaki przystojniaki byłam w związku nie 1 z chłopakiem ale mam pecha do chłopaków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-15 20:26:38

sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 20:22:46

Jak najbardziej podobieństwa;))!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 16:39:12

Kiedys podobali mi się tzn 'źli chłopcy' nerwusy, wybuchowi itd. Było wiele kłotni, nie porozumień ale też 'miłość' / Na 2 takich po dłuższym czasie się zawiodłam. Aż nagle rozkochał mnie w sobie chłopak, który był przeciwieństwem przeciwników. Jesteśmy do siebie strasznie podobni, i teraz wiem, że nie zamieniłabym go na żadnego innego :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 22:29:04

Mój chłopak jest nie tylko moim dokładnym przeciwieństwem, ale też kompletną odwrotnością mojego odwiecznego ideału. Nie mogłam się nadziwić jakim cudem to właśnie on zdobył moje serce. (jest bardzo przystojny, ale zawsze swój ideał wyobrażałam sobie inaczej) Tak na dobrą sprawę to wiem, że on mnie kompletnie nie rozumie i ja również mam spore trudności z pojęciem jego postępowania i toku myślenia, po za tym jest ode mnie o rok młodszy i niewiele niższy. A jednak pomimo tego wszystkiego przy nim poczułam się bezpiecznie i od zawsze mogłam być sobą, nikogo nie udawałam, z nim jestem po prostu swobodna i nie przejmuję się pierdołami, pokochałam jego spojrzenie i sposób w jaki się ze mną obchodzi, jego silne ręce delikatnie dotykające mojego ciała i to milczenie między nami, które nastaje zawsze po kłutni, a nawet sposób w który się na mnie złości. Wiem, że czeka nas ciężka praca i wiele wysiłku, ale chcę być właśnie z nim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 20:07:51

Ewelina21: Ja ze swoim chłopakiem jesteśmy już rok. Jest ode mnie o 7 lat starszy. Jesteśmy jak ogień i woda. Charaktery mamy bardzo różne Kłócimy się kochamy i tak jesteśmy razem... Nie nudzimy się sobie dochodzimy wspólnie do porozumienia mimo że jesteśmy z dwóch różnych światów. Jesteśmy w sobie zakochani i kłótnie o brudne skarpetki czy nie pozmywane naczynia czasami się zdarzają jak w każdym związku ale jesteśmy razem planujemy ślub chcemy przejść przez życie razem... podobieństwa też posiadamy np. jesteśmy koziorożcami, oboje leworęczni, artystyczne dusze ale jednak nie brakuje mam wspólnych tematów i mam nadzieję że zawsze tak będzie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-15 13:49:48

Ocenic to mozna jak sie jest razem 40 lat, a nie rok. Powodzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 19:46:54

ja z moim chłopakiem jesteśmy zupełnie różni jedyne co nas łączy to wewnętrzna wrażliwość.. on jest zupełnym przeciwieństwem mojego ideału i może dlatego tak mnie fascynuje;) zmienił się dla mnie lub stwarza tak dobre pozory;) nie myślimy o wspólnej przyszłości nie snujemy planów dla nas liczy się tu i teraz a co będzie później? czas pokaże;)) oboje nie wierzymy w prawdziwą miłość.. na początku jest fascynacja, "zauroczenie" które wcześniej czy później przeradza się w rutynę i albo jest się gotowym by zaakceptować tą rutynę albo nie..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 17:41:46

a ja niestety nie jestem w stanie wypowiedzieć się na ten temat, ponieważ nigdy nie byłam w związku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 15:25:55

Jednak uważam, że podobieństwa w związku są lepsze od przeciwieństw.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz