Prawdziwa miłość nie rdzewieje

27 Grudnia 2008

Naukowcy udowadniają, że wieczny miesiąc miodowy jest możliwy!

Prawdziwa miłość nie rdzewieje

Prawdziwa miłość nigdy nie rdzewieje. W świetle ostatnich odkryć zespołu Helen Fisher i Bianki Acevedo, to nie jest powtarzany ku pokrzepieniu serc slogan, ale najszczersza prawda. Zakochane w sobie pary, po ponad 20 latach małżeństwa doświadczają tej samej euforii, co kochankowie w pierwszej fazie związku. Skany ich mózgu nie mogą w końcu kłamać...

Jeśli zapytać ludzi na całym świecie, czy romantyczna miłość może przetrwać, przewrócą oczami i zapewne odpowiedzą: "prawdopodobnie nie". Większość autorów podręczników twierdzi to samo. My udowadniamy, że się mylą.

Amerykanie badali mózgi 7 mężczyzn i 10 kobiet. Przeciętny staż ich małżeństwa wynosił 21 lat. Wszyscy ochotnicy twierdzili jak jeden mąż, że partner nadal jest dla nich wszystkim i są mu całkowicie oddani. Funkcjonalny rezonans magnetyczny mózgu przeprowadzano w czasie, gdy wolontariusze przyglądali się fotografii ukochanego/ukochanej. Uzyskane zdjęcia do złudzenia przypominały skany osób, które zakochały się w ciągu ostatniego roku. I u jednych, i u drugich szczególnie uaktywniał się pewien rejon: brzuszna część nakrywki śródmózgowej. To ważne spostrzeżenie, ponieważ jest tu wytwarzana zapewniająca poczucie szczęścia dopamina.

Mimo podobieństw, zdjęcia nie były jednak identyczne. U świeżo zakochanych rozświetlał się obszar związany z lękiem i obsesją, a u osób "zabujanych" od lat - rejony odpowiadające za hamowanie bólu i spokój.

Naukowcy podają nawet sposób na przetestowanie perspektyw swojego związku. Ludzie, którym udaje się stworzyć długotrwały związek, doskonale się komunikują. Używają przyjaznego tonu, uśmiechają się, żywo gestykulują i wplatają w swoje wypowiedzi wiele żartów. Źle rokujące sygnały to przewracanie oczami, krytycyzm, oziębłość oraz drwiny.

Żródło: KopalniaWiedzy.pl

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (45)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-20 20:27:39

re: Prawdziwa miłość nie rdzewieje

Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MRBN
(Ocena: 5)
2013-11-27 17:04:15

re: Prawdziwa miłość nie rdzewieje

o kurde.. ja sie zadręczam co zrobiłam źle, a ja poprostu źle wybrałam. :) AŻ mi lepiej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-22 18:28:00

ehh dokładnie taki był mój były :) ideał faceta: zawsze uśmiechnięty, wszystkich wokoło rozbawiał żartami, radosny i...? i wszystkie laski an niego leciały a on sobie nie żałował.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-01 12:29:39

no, to tak jak mój. z tym, że on sobie nie używał i nie używa do tej pory wciąż czeka. i się doczeka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-13 20:14:00

[quote="Soli"]Co za głupota. Naukowcy naprawdę nie mają co robić. Zamiast zająć się opracowywaniem nowych lekarstw, ważnymi odkryciami, propagowaniem ochrony środowiska, czy innymi sprawami, którymi warto się zająć oni "odkrywają" prawdy stare jak świat za pomocą swoich kabelków, aby wszystkie czasopisma kobiece mogł potem zamieścić artykuliki z ich "odkryciami" i zakrzyknąć "ah! stara miłość nie rdzewieje! jakże bym chciała się tak zakochać!". Drogie Panie, czasami wystarczy tylko wyjść na zewnątrz w pogodny dzień na spacer do parku, by zobaczyć uśmiechniętych staruszków, którzy trzymają sie za ręcę i przemierzają zgodnym krokiem ów park. Wszystko ma swoje przeciwieństwo, więc tak jak krótkie miłostki istnieją także długie, prawdziwe miłości - i czym tu się zachwycać? Tak mamy skonstruowany swiat i nie potrzebujemy artykułów w gazetach, by zobaczyć oczywiste. Ci "naukowcy" to raczej dzieci, bawiące się w piaskownicy i odkrywające z zadumą, że gdy nasiusiają na piasek ten staje się mokry. [/quote] Psychologowie nie zajmują się szukaniem lekarstw, a taka wiedza, niby potoczna może być przydatna w terapii małżeństw, kochana... zastanów się, zanim coś napiszesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-30 00:35:00

oglądałam o tym program w telewizji. ciekawe ciekawe ;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-30 00:35:00

oglądałam o tym program w telewizji. ciekawe ciekawe ;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 22:03:00

Co za głupota. Naukowcy naprawdę nie mają co robić. Zamiast zająć się opracowywaniem nowych lekarstw, ważnymi odkryciami, propagowaniem ochrony środowiska, czy innymi sprawami, którymi warto się zająć oni "odkrywają" prawdy stare jak świat za pomocą swoich kabelków, aby wszystkie czasopisma kobiece mogł potem zamieścić artykuliki z ich "odkryciami" i zakrzyknąć "ah! stara miłość nie rdzewieje! jakże bym chciała się tak zakochać!". Drogie Panie, czasami wystarczy tylko wyjść na zewnątrz w pogodny dzień na spacer do parku, by zobaczyć uśmiechniętych staruszków, którzy trzymają sie za ręcę i przemierzają zgodnym krokiem ów park. Wszystko ma swoje przeciwieństwo, więc tak jak krótkie miłostki istnieją także długie, prawdziwe miłości - i czym tu się zachwycać? Tak mamy skonstruowany swiat i nie potrzebujemy artykułów w gazetach, by zobaczyć oczywiste. Ci "naukowcy" to raczej dzieci, bawiące się w piaskownicy i odkrywające z zadumą, że gdy nasiusiają na piasek ten staje się mokry.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 18:45:00

ja chcem duzo dopaminów;) hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 15:10:00

fajnie fajnie tez tak chce ehehhe;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 14:01:00

Porządny artykuł. Bo tak to juz jest że prawdziwa miłość nie rdzewieje;))).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz