Perfekcyjna pierwsza randka

27 Grudnia 2013

Pierwsza randka często bywa źródłem sporego stresu, jeśli jednak się do niej dobrze przygotujesz, wszystko pójdzie jak z płatka.

miłość

Wystarczy przejrzeć fora dyskusyjne, by zdać sobie sprawę, jak ogromnym wyzwaniem dla młodych dziewczyn okazuje się pierwsza randka. „Pomocy! Umówiłam się z chłopakiem na spotkanie, w zasadzie to chyba randka, choć trudno powiedzieć, bo nikt tego oficjalnie nie nazywał. Mamy iść do kawiarni, a potem na spacer. Bardzo się denerwuję, bo jeszcze dotąd nie byłam randce. Jak się ubrać, co mówić w czasie spotkania, czego nie robić?” – zastanawia się 17-letnia Marta.

Randkowanie może stresować, ale tylko wtedy, gdy nie jesteś do tego dobrze przygotowana. Oto, o czym warto pamiętać.

Potraktuj to jak dobrą zabawę

To absolutna podstawa. Im bardziej serio do tego podejdziesz, tym więcej nerwów będzie cię to kosztować. Dlatego nie traktuj randki jak wiekopomnego wydarzenia, od którego może zależeć twoja przyszłość. Spotkania damsko-męskie są przede wszystkim po to, żeby obie strony dobrze się bawiły. Randka ma ci dawać radość i powinnaś się cieszyć, że się na nią wybierasz. A jeśli przy okazji wyjdzie z tego coś więcej, tym lepiej! Do randek podchodź na luzie, jak do spotkań towarzyskich.

Myśl pozytywnie

Po części wiąże się to z radą, abyś traktowała randkę jak dobrą zabawę. Dlatego myśl pozytywnie. Nie ma sensu martwić się na zapas i uprawiać czarnowidztwo. Mówi o tym 21-letnia Małgosia. „Kiedyś przed każdą randką zakładałam, że na pewno coś pójdzie nie tak. I rzeczywiście, zazwyczaj bywało tak sobie. Ale potem odpuściłam. Stwierdziłam, że randka ma być przyjemnością, a nie jakimś egzaminem. Zaczęłam przekonywać samą siebie, że na pewno wszystko ułoży się świetnie i sprawdziło się – z chłopakiem, z którym byłam na takiej randce, jestem już dwa lata”.

Nie miej wygórowanych oczekiwań

To bardzo ważne. Jeśli po pierwszej randce będziesz spodziewała się zbyt wiele, nie tylko może sparaliżować cię stres, ale też możesz się gorzko rozczarować, gdyby coś poszło nie po twojej myśli. Nie ma sensu zakładać, że idziesz na spotkanie ze swoim przyszłym mężem. Zawsze przyjemniej jest się miło zaskoczyć niż dotkliwie zawieść. Nakładając na siebie zbyt dużą presję, odzierasz się z frajdy, jaką daje randkowanie i możesz poczuć się bardzo sfrustrowana.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-27 17:21:09

re: Perfekcyjna pierwsza randka

nie wyobrażam sobie żeby sie stresować randką, do facetów trzeba na luzie, a nie sie spinać, żeby on nas chciał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-27 14:09:13

re: Perfekcyjna pierwsza randka

Jakie to jest chore,nie przesadzać ze szminką.Prawdziwy facet powinien pod koniec wieczoru wytrzeć sie we własny t-shirt czy koszulę.Kobieta powinna wyglądać seksownie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-27 13:33:35

re: Perfekcyjna pierwsza randka

ja dzisiaj idę na spotkanie z byłym, który chce się pogodzić ; /

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-27 11:44:31

re: Perfekcyjna pierwsza randka

spoko jestem w wieloletnim związku i gdyby teraz przyszło mi pójść na randkę to nie wiem czy dałabym radę. Chyba nie wiedziałabym co mam robić i o czym gadać xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sami
(Ocena: 5)
2013-12-27 19:32:15

So true... Radę bym dała, bo nieśmiała nie jestem, ale nie wyobrażam sobie jak to by miało wyglądać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1