Partner specjalnej troski, czyli życie z nadwrażliwcem

19 Września 2015

Płacze na filmach, wyczuwa najmniejsze wahania nastrojów partnerki, potrzebuje głębokich relacji uczuciowych – związek z nadwrażliwcem to bardzo ciekawe, choć niekiedy trudne doświadczenie dla kobiety.

wrażliwy facet

Stereotyp „prawdziwego mężczyzny”, który niczego się nie boi, błyskawicznie podejmuje decyzje i jest przekonany o ich słuszności oraz idzie przez życie jak taran, zdecydowanie odchodzi do przeszłości. W dzisiejszych czasach facet z twardziela coraz częściej przekształca się w delikatnego wrażliwca i może jest to zjawisko całkowicie naturalne, o czym świadczą liczne eksperymenty naukowe.

Na przykład brytyjscy badacze obserwowali grupę sześciolatków słuchających płaczu dziecka. Co się okazało? Chłopcy dwukrotnie częściej nie wytrzymywali i sami zaczynali płakać lub uciekali z pomieszczenia.

Badaniu poddano też lekarzy i okazało się, że mężczyźni gorzej reagują na stres związany z zagrożeniem życia pacjentów, częściej popadają z tego powodu w depresję, a nawet porzucają zawód. Naukowcy wysnuli wniosek, że chłopcy, a później mężczyźni są bardziej skoncentrowani na uczuciach. Wbrew pozorom dziewczynki potrafią lepiej kontrolować stany emocjonalne.

Nic dziwnego, że według ankiety przeprowadzonej na zlecenie Reader’s Digest 41 proc. mężczyzn miałoby ochotę poprosić żonę o okazywanie im więcej czułości. Zwykle jednak na to się nie decydują, ponieważ obawiają się, że przebojowe kobiety uznają ich za „niemęskich”.

Męskość zagrożona

Z szacunków wynika, że co piątego współczesnego faceta wyróżnia ponadprzeciętna wrażliwość, co przejawia się w różnych sytuacjach. Jedną z najbardziej wymownych cech takiego typu mężczyzny jest skłonność do… płaczu. Łzy płyną mu zarówno podczas oglądania wzruszającego filmu, jak i po nerwowej dyskusji z partnerką.

Nadwrażliwiec bardzo kiepsko znosi krytykę swojej osoby, zwłaszcza kwestionowanie męskości. Nie cierpi kobiecych wymówek i złośliwości prawionych mu w gronie rodziny lub znajomych. Najbardziej boi się ośmieszenia, a jeśli przychodzi ono ze strony ukochanej osoby boli szczególnie dotkliwie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-19 08:58:04

re: Partner specjalnej troski, czyli życie z nadwrażliwcem

Miałam nadwrażliwca i źle na tym wyszłam. Fakt faktem, że nie płakał podczas kłótni - może bardziej przy filmach lub muzyce. Jednak z byle pierdoły potrafił zrobić piekło np. gdy wzięłam bardziej przypieczony tost to robił mi awanturę przez pół roku o to że wybrzydzam, że go nie doceniam albo gdy na śniadanie poprosiłam o coś innego niż zazwyczaj to też "nie doceniałam jego starań" i nie odzywał się do mnie 2 tyg. Innym razem wkurzył się i miał zjechany nastrój, bo nie ubrałam się tak jak sobie tego życzył. Ogólnie cenił sobie kobiety silne, niezależne, mające swoje zdanie, ale w konfrontacji z kimś takim wpadał we wściekłość. Nie lubił, gdy miałam na coś argumenty przeciwne do jego i był agresywny w dyskusji. Potrafił mnie w końcu uderzyć za to, że ponaglałam go z zebraniem się do wyjścia. Ponadto potrafi chować głęboką urazę latami do ludzi, którzy wypowiadali się na jego temat nie zawsze pozytywnie. Wyzywał ich od zdrajców, prostaków, słabeuszy, cieniasów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-19 10:19:39

A czemu miał być milutki dla osób, które nie są do niego dobrze nastawione? Ale reszta jego zachowań, no cóż... przegięcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-19 11:37:00

jak cie uderzyl,to raczej wrazliwy nie byl.byl zakompleksionym ch.uj.em

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-19 17:57:02

Czy każdy na twój temat wypowiada się w samych superlatywach i czy każdy bezwarunkowo zgadza się ztym co robisz? Czasami trzeba się godzić z krytyką innych osób i sobie przeanalizować pewne sprawy, a nie szukać odwetu. Gdy słyszysz, że komuś nie odpowiada twoje zachowanie to zastanawiasz się nad tym (niekoniecznie musisz się stosować). Z kolei on miał tendencję do tego, że zawsze "wiedział" co dla innych jest dobre, a na wszelkie komentarze na swój temat odp. to moja sprawa, to moje życie, nie wtrącaj się itp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-19 17:59:28

Ojej jak ja to dobrze znam... obecnie jestem w takim związku i no cóż... Ledwo już wytrzymuję... Nigdy wystarczająco bardzo go nie kocham i nigdy wystarczająco nie doceniam jego wysiłków...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-19 03:41:27

re: Partner specjalnej troski, czyli życie z nadwrażliwcem

od biedy to lepsze,niż jakiś szowinistyczny cham prostak i brutal. wolę być już zawsze dobrze traktowana. i nie lubię być zołzą,takie gierki mnie męczą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1