Osaczona miłością? Analizujemy, ile wolności trzeba mieć w związku!

09 Lutego 2013

Przestrzeń w każdym związku jest konieczna – przekonują specjaliści. Oto, jak wywalczyć należną ci wolność w relacji partnerskiej.

ile wolności w związku

Bliskość jest jedną z najważniejszych kwestii w związku; bez niej stworzenie intymnej, partnerskiej relacji byłoby niemożliwe. Jest jednak jeszcze coś, bez czego związek nie może istnieć – a co znajduje się na przeciwległym biegunie. To wolność. Nawet jeśli więź między kobietą a mężczyzną jest bardzo silna, oboje potrzebują przestrzeni tylko dla siebie.

Z tego, że wolność w związku jest ważna, zdają sobie sprawę internautki. „Często próba uwiązania się przez partnerów, nieumiejętność dawania sobie niezależności stanowi duży problem. Ona nie chce, żeby on spędzał czas w garażu przy samochodzie, a on dziwi się, jak można chcieć spędzać wieczór w towarzystwie rozwydrzonych koleżanek. A przecież wszystkim nam zależy, żeby ta druga osoba była szczęśliwa. A szczęście przynosi nam także realizowanie się, spełnianie w różnych dziedzinach życia” – pisze jedna z nich. „Na początku byłam kobietą-bluszczem. Późniejsze przeżycia nauczyły mnie patrzeć na nas z dystansem i zdrowym rozsądkiem, dzięki temu mam i miłość, i wolność, i zazdrość w zdrowych dawkach” – dorzuca inna internautka.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (33)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz