Tuż przed rozstaniem: To o to najczęściej kłócą się zakochani, zanim ze sobą zrywają! (Serio?!)

08 Listopada 2016

Niewinna sprzeczka nie zawsze kończy się dobrze. Jakich tematów powinnaś unikać w rozmowie z partnerem?

powody kłótni

W każdym związku zdarzają się kłótnie. Czasami dotyczą one spraw błahych, a innym razem poważnych. Osoby będące w zdrowych relacjach potrafią iść na kompromis i rozwiązywać konflikty, o ile jest to możliwe. Jednak nie wszystkim się to udaje. Pojawia się coraz więcej sprzeczek, zarówno kobieta, jak i mężczyzna zaczynają czuć, że coś jest nie tak i być może ich związek zbliża się do końca.

Można wyróżnić kilka klasycznych tematów kłótni, które przeważnie przydarzają się parom, zanim ze sobą zerwą. Przekonaj się, czy Twój związek jest zagrożony. Im więcej wymienionych przykładów pokrywa się z doświadczeniem, które masz, tym mniejsza szansa na przetrwanie relacji. Nie ulega wątpliwości, że należy jej się uważnie przyjrzeć.

Kłótnia o umiejętności partnerki

Przyjęło się, że kobieta powinna posiąść wszelkie zdolności: być wykształcona, pracować, wychowywać dziecko, mieć prawo jazdy, gotować, prać, sprzątać i generalnie znać się na wszystkich domowych pracach. Zdarza się, że nawet brak umiejętności wbicia gwoździa przez kobietę jest już utożsamiany z poważnym brakiem. Bardzo często kłotnie dotyczą właśnie takich spraw jak nieugotowanie obiadu, nieposprzątanie salonu czy nieradzenie sobie za kierownicą. Kobiety są wrażliwe na krytykę i nawet delikatna uwaga faceta może doprowadzić do wybuchu, zwłaszcza gdy oboje mają zły dzień. To normalne, że taka sprzeczka zdarza Wam się od czasu do czasu, ale kiedy staje się normą, nie jest to dobry znak.

Zobacz także: Zaręczyny w młodym wieku: 6 mało przyjemnych rzeczy, z którymi musisz się liczyć

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anapolis
(Ocena: 4)
2016-11-08 14:21:50

Trochę nie rozumiem kłótni o dietę, bo to akurat można jakoś pogodzić. Z moim partnerem mamy zupełnie różne gusta pod tym względem i gotuję oddzielnie dla siebie i dla niego. I nie ma z tym problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1