Niezależność w związku - dlaczego jej potrzebujemy?

04 Lutego 2015

Bycie w związku nie oznacza, że musimy być przyspawane do partnera. Wręcz przeciwnie. Niezależność, przestrzeń i odrobina wolności są niezbędne.

zakochani

Budowanie trwałej relacji wymaga zaangażowania dwóch stron. Nie ma co do tego wątpliwości. By między kobietą a mężczyzną było zaufanie, oddanie i intymność, muszą być ze sobą blisko. Dobrego związku nie da się zbudować na pół gwizdka. Nie oznacza to jednak, że wchodząc w partnerską relację, musimy pożegnać się z wolnością i niezależnością. Przeczytaj, co na ten temat pisze jeden z internautów:

Każdy w związku potrzebuje przestrzeni dla siebie. Większość z tym polemizować nie będzie. Jednak problem się zaczyna w momencie, gdy musimy ustalić tę granicę, po przekroczeniu której zaczynamy żyć bardziej jak współlokatorzy lub nawet kochankowie, a nie para czy małżeństwo. Żona z uporem maniaka próbuje wypełnić mi każdą chwilę swoją osobą. Ja jestem z kolei na zupełnie innym biegunie. Potrzebuję niejako pewnej dozy wolności. Mam różne zainteresowania, które nie znajdują w hierarchii ważności żony uznania. Ona jest ciągle mną, jak to mówi, nienasycona. Z jednej strony to łechcące, zwłaszcza po tylu latach. Z drugiej strony bywa strasznie męczące. Do tego stopnia że czasami jedno-, dwudniowe wyjazdy są dla mnie jak zbawienie. Po takim wyjeździe wracam do domu z ogromną przyjemnością. Potrzebuję po prostu czasami zatęsknić trochę za związkiem”.

Internauta pisze dalej, że w pełni rozumie potrzeby swojej partnerki, jednak nie mogą się porozumieć odnośnie czasu wolnego. „Żeby nie było, dziennie staram się przynajmniej te 1,5-2 godziny poświęcić jej na jej zasadach. Oczywiście to z jej punktu widzenia to minimum, na jakie się godzi”. I dodaje: „Dla mnie mój własny czas jest świętością. Jednak w końcu nie po to się żeniłem, by mieć gdzieś, co o tym myśli druga osoba. Nie jestem alfą i omegą, patrzę na sprawy z mojego własnego punktu widzenia. Żona oczywiście ma własny punkt widzenia”.

Zachować higienę życia

To naturalne, że gdy wchodzimy w związek, jak najwięcej czasu chcemy spędzać z partnerem. Dosłownie każdą minutę. Czasem to kobiety są bardziej zaangażowane, czasem mężczyźni. Nie ma reguły, choć stereotypowo uważa się, że więcej bliskości potrzebują kobiety.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Orange
(Ocena: 5)
2015-02-04 22:32:56

re: Niezależność w związku - dlaczego jej potrzebujemy?

A co jesli facet nie ma znajomych tylko "kolezanki" i tylko z nimi chce chodzic na piwo?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-05 16:04:58

To niech Cię chociaż tym koleżankom przestawi ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-04 15:22:43

re: Niezależność w związku - dlaczego jej potrzebujemy?

Nic nowego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
KG
(Ocena: 5)
2015-02-04 13:23:37

re: Niezależność w związku - dlaczego jej potrzebujemy?

Brawo Papilocie, w koñcu się wam jakiś artykuł udał. Popieram

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1