Mój partner nie zaspokoja mnie w łóżku: Dlaczego Wasz seks jest taki słaby?

04 Grudnia 2015

Od pewnego czasu wasze życie intymne to pasmo porażek. Co się dzieje i gdzie szukać rozwiązania?

kiepski seks

O ile nie tworzycie „białego związku”, w którym nie dochodzi do zbliżeń, seks prawdopodobnie jest istotną częścią waszej relacji. A przynajmniej powinien być, ponieważ udane życie intymne scala związek. Potwierdzają to badania. Okazuje się, że seks jest istotnym składnikiem udanej relacji. Buduje intymność i bliskość, umacnia zaangażowanie, korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. Może się jednak zdarzyć, że w sypialni przestanie wam się układać. Stracicie ochotę na seks. Zbliżenia nie będą udane. Zaczniecie się od siebie oddalać.

Nieudane życie intymne negatywnie wpływa na cały związek. Badania zarówno sprzed lat (Kuczyńska, 1992), jak i aktualne (Janowski, Czyżowska, 2013) wskazują, że seksualność pełni istotną rolę w sumarycznej ocenie jakości życia; traktowana jest jako ważny wskaźnik zdrowia w sferze seksualnej, a także jako istotny wskaźnik dobrostanu. Znany seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz uważa wręcz, że satysfakcjonujące życie intymne jest podstawą utrzymania związku. Również z badań wiemy, że zmiany w poziomie satysfakcji seksualnej i poziomie zadowolenia ze związku współwystępują ze sobą w czasie.

Co więc zrobić, jeśli w łóżku się wam nie układa? Przede wszystkim: ustalić przyczynę. Powody mogą być różne; oto te najczęstsze i najbardziej prawdopodobne.

Problemy w związku

Życie intymne jest jak lustro, w którym odbija się wasz związek. Seks i relacja tworzą ciąg przyczynowo-skutkowy. Można powiedzieć: kiepski seks = kiepski związek. Ale prawdą jest również to, że kiepski związek = kiepski seks. Dlatego przyjrzyj się waszej relacji. Oddaliliście się od siebie? Kłócicie się? Nie możecie się dogadać? Macie do siebie żal, obwiniacie się o coś? Jeśli tak jest, trudno się dziwić, że nie macie ochoty na seks, a gdy już do niego dojdzie, zbliżenie nie jest udane. Niestety, między wami nie będzie lepiej, jeśli nie uporządkujecie relacji. Przeanalizuj wasze życie, zastanów się, jak wygląda wasza codzienność – będzie to dla ciebie duża podpowiedź.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Emeryt
(Ocena: 5)
2015-12-04 15:33:14

re: Mój partner nie zaspokoja mnie w łóżku: Dlaczego Wasz seks jest taki słaby?

Drogie panie. Proszę, rozmawiajcie ze swoimi partnerami. Tylko szczerze, spokojnie (kiedy oboje macie czas), przyjaźnie. Jeżeli to nie pomoże, zmieńcie partnera (rada subiektywna). Sex jest zbyt ważną (i piękną) rzeczą aby z niego rezygnować lub się "męczyć".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-04 15:26:34

re: Mój partner nie zaspokoja mnie w łóżku: Dlaczego Wasz seks jest taki słaby?

w końcu artykuł oparty na profesjonalnej opinii fachowców! Więcej takich artykułów!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-04 13:29:31

re: Mój partner nie zaspokoja mnie w łóżku: Dlaczego Wasz seks jest taki słaby?

mój były okazał się idiotą, ale w łóżku był bombowy. Z kolei obecny facet jest miły, kochany, czuły, ale w sypialni bez fajerwerków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-04 13:42:39

tak to zwykle bywa, że jak znajdziemu cudownego czułego faceta, to w łóżku klapa. Mam to samo. Moj chłopak (pierwszy i jedyny) jest bardzo czuły, kocha mnie, jest jednoczesnie moim przyjacielem i zawsze mozemy na siebie liczyć bo zrobilby dla mnie wszystko ale w lozku to jest straszne. Nie ma namiętności, jest tylko czułość a ja chciałabym żeby był mniej delikatny, bardziej męski i wielokrotnie mu to mowiłam a on tylko, ze jest jaki jest. W efekcie jesteśmy ze sobą 3 lata a ja raz w zyciu mialam orgazm. Dobija mnie to, ale wiem, ze jakbym zerwala to moze znalazłabym kogoś świetnego w lozku ale już do zycia z nim nie. :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-04 19:57:50

mam dokładnie to samo z tym, że ja nigdy nie miałam orgazmu i od jakiegoś czasu w ogóle nie czuje niczego :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-04 21:43:04

drogie panie, bo o swój orgazm musicie postarać się też WY ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1