„Mnie i mojej przyjaciółce podoba się ten sam chłopak. Która z nas ma do niego pierwszeństwo?”

24 Listopada 2017

Co z tym fantem zrobić?

przystojny facet

Serce nie sługa – może się zdarzyć, że ty i twoja przyjaciółka ulokujecie uczucia w tym samym facecie. Konfiguracje mogą być różne:
•    Obie zakochujecie się w nowo poznanym mężczyźnie, koledze, przyjacielu.
•    Ty zakochujesz się w jej chłopaku.
•    Ona zakochuje się w twoim chłopaku.

Taka sytuacja to problem. Problem, bo poligamia nie jest w naszym kraju legalna, co oznacza jedno: o ile nie zrezygnujecie z tego faceta, jedna z was będzie cierpieć. Zanim zrobicie cokolwiek, przeczytajcie ten tekst – powinien pomóc wam zaplanować właściwe postępowanie.

Zobacz także: Faceci pozwolili sobie na bardzo szczere wyznania: Miękną mi kolana, kiedy kobieta...

Oszacujcie swoją przyjaźń

Co to znaczy „oszacujcie”? To znaczy najpierw odpowiedzcie sobie na pytanie, jak bliska i ważna dla was jest to przyjaźń. Czy jesteście tylko koleżankami, czy też prawdziwymi przyjaciółkami, zupełnie jak siostry? Odkąd się znacie? Czy macie za sobą trudne momenty, które przezwyciężyłyście? Jak ważna jest dla was wasza przyjaźń?

Oszacowanie przyjaźni pomoże wam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto wystawiać na szwank to, co was łączy. Jeśli zainteresowanie tym chłopakiem jest tymczasowe, może się okazać, że popełnicie błąd, walcząc o tego samego faceta.

Bądźcie ze sobą szczere

Najgorsze, co możecie zrobić, to udawać, że wszystko jest po staremu. Załóżmy, że zakochałaś się w jej chłopaku. Wspólne spotkania stały się dla ciebie trudne. Przestały cię bawić, odkąd z ciężkim sercem patrzysz na ich pocałunki i czułości. Zaczynasz unikać spotkań we troje. Przyjaciółka widzi, że coś jest nie tak. Pyta o powód, lecz ty ją zbywasz. W końcu oddalasz się od niej.

Inna sytuacja. Obie jesteście wolne. Ona przyznała się, że ten facet zawrócił jej w głowie. Ciągle o nim mówi. Szturcha cię na przerwie albo w pracy, gdy on się zbliża. Poprosiła cię nawet, żebyś spróbowała ich ze sobą zeswatać. Problem w tym, że na miejscu jego partnerki widzisz… samą siebie.

Musisz przyznać, że w obu powyższych sytuacjach udawanie, że wszystko jest normalnie, to absurd. „Jeśli podoba wam się ten sam facet, porozmawiajcie ze sobą od serca” – radzi Julie Spira, ekspertka od randkowania on-line wypowiadająca się dla serwisu hercampus.com. Jeśli nie znacie tego gościa zbyt dobrze, zdaniem ekspertki warto to sobie uświadomić. Na przykład w ten sposób: „Piotrek wydaje się świetnym facetem, ale tak naprawdę go nie znamy. Czy warto ryzykować dla niego naszą przyjaźń?”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 06:17:35

Chyba raczej ta pierwsza, na pewno ona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-24 09:10:28

Moze ta, ktora siemęża spodoba chlopakowi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-11-24 07:09:33

A gdzie jednorożec?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1