Miłość, która osacza...

18 Listopada 2015

Jest władczy, bywa nieprzyjemny, chce cię na każdym kroku sprawdzać. Dlaczego to robi i co dalej?

mężczyzna

Życie z mężczyzną, który chce cię kontrolować, jest bardzo trudne. Kobieta, która tego doświadcza, zaczyna czuć się osaczona i nieszczęśliwa. Ukrywa przed partnerem różne fakty ze swojego życia – również to, z kim, kiedy i dlaczego się spotyka. Mężczyzna staje się władczy także w sypialni. Kontrola związana jest z manią władzy, którą amerykańska specjalistka ds. związków dr Barbara De Angelis uważa za fatalną wadę i pisze wprost, by takich mężczyzn unikać. Bo takie zachowanie sprawia, że zaczynasz wszystko robić pod jego dyktando. Żyjesz w ciągłym strachu, że coś zrobisz nie tak i narazisz się na gniew partnera. Wydaje ci się, że on ciągle patrzy ci na ręce i krytycznie ocenia wszystko, co robisz, chyba że robisz dokładnie to, czego on sobie życzy.

Dr Barbara De Angelis uważa, że takie zachowanie ma znamiona nałogu. „Mania władzy jest przeciwieństwem kompleksu ofiary. Cierpiętnik z zasady unika decyzji, podczas gdy maniak władzy musi sam o wszystkim decydować, często nawet nie dopuszczając nikogo do głosu” – tłumaczy specjalistka w książce „Czy będzie z nas dobrana para?” (wyd. Książnica 2006). Mężczyzna z manią władzy musi zawsze sprawować kontrolę nad sobą i sytuacją; jest gotowy zrobić wszystko, aby tego poczucia kontroli przypadkiem nie stracić.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-21 15:54:53

re: Miłość, która osacza...

Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-20 20:56:37

re: Miłość, która osacza...

Każdy arab jest taki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-18 10:22:19

re: Miłość, która osacza...

Tak z obrazka to myślałam że Mietczyński :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1