Miłość, która osacza...

18 Listopada 2015

Jest władczy, bywa nieprzyjemny, chce cię na każdym kroku sprawdzać. Dlaczego to robi i co dalej?

mężczyzna

Relacja, która z początku dobrze się zapowiadała, może w pewnym momencie skręcić w kierunku, który ci nie odpowiada. Wie coś o tym Aneta (imię zmieniłam). „Poznałam Arka dwa lata temu. Zaimponował mi swoją pewnością siebie, to był taki typowy facet. Zaczęliśmy się ze sobą spotykać, w końcu zostaliśmy parą. Początkowo wszystko było dobrze, ale po pewnym czasie Arek zaczął dziwnie się zachowywać. Traktował mnie z góry, zdarzało się, że mi rozkazywał. Wymagał, żebym mówiła mu, z kim się spotykam, kto do mnie dzwoni i pisze. Stał się bardzo zaborczy” – opowiada. Chęć kontrolowania wszystkiego i wszystkich stała się dla Anety bardzo męcząca. Postanowiła zakończyć ten związek. „Nie życzę tego żadnej kobiecie” – przyznaje.

Wiele kobiet zna to z autopsji. Wśród nich Wiola. „Jestem bardzo zdesperowana. Za miesiąc mam ślub i okazuje się, że mój narzeczony mnie we wszystkim chce kontrolować! Jak teraz nad tym myślę, to wiem, że sama jestem sobie winna. (…) Jest o mnie bardzo zazdrosny, kontroluje mój telefon, gdy chciałam na spotkanie integracyjne, gdy przebywałam jeszcze na stażu, to pytał, czy będą tam faceci, chce mnie mieć tylko dla siebie. Nawet gdy chciałam jechać do domu pomóc mamie przy truskawkach, robił mi problemy, twierdząc, że nie może być beze mnie, że sam nie zaśnie itd. Wszystko chce robić ze mną, wszystko kontrolować, zrobił mi awanturę, jak sama kupiłam biustonosz ślubny. Nie mógł znieść, że sama wybrałam sukienkę ślubną. (…) Jest tak patologicznie zazdrosny, że złości się na samą myśl, że starsza pomagając mi zakładać suknię, będzie mnie widziała w bieliźnie”.

Miłość, która osacza

Są różne rodzaje kontroli – i różne jej przyczyny. Niektórzy mężczyźni, jak w przypadku internautki Wioli, tłumaczą swoją skłonność do nadmiernej kontroli uczuciem do kobiety. Z jednej strony są czuli i najchętniej uchyliliby ukochanej nieba, z drugiej jednak strony swoją miłością osaczają, przekraczają granicę między zaangażowaniem w związek a obsesją. Inni mężczyźni natomiast są władczy, nieprzyjemni, surowi. Wymagają posłuszeństwa, nierzadko zachowują się, jakby uważali kobiety za gorszą płeć, która powinna podporządkować się mężczyźnie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-21 15:54:53

re: Miłość, która osacza...

Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-20 20:56:37

re: Miłość, która osacza...

Każdy arab jest taki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-18 10:22:19

re: Miłość, która osacza...

Tak z obrazka to myślałam że Mietczyński :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1