„Mam obsesję na punkcie byłego! Nie mogę przestać go dręczyć”

25 Sierpnia 2011

Historie z życia wzięte! REPORTAŻ

love

W większości filmów o miłości dominuje jeden scenariusz: mężczyzna bez pamięci zakochuje się w kobiecie, ona odwzajemnia to uczucie i po przezwyciężeniu kilku mało sprzyjających okoliczności w końcu mogą być razem. A potem żyją długo i szczęśliwie…

Niestety, rzeczywistość to nie film. W prawdziwym życiu nawet najpiękniejsza i najsilniejsza miłość może bowiem bardzo szybko się skończyć, a zerwaniu niezwykle rzadko towarzyszy przyjazna atmosfera. Czasami zdarza się również tak, że jedno z partnerów nie chce przyjąć rozstania do wiadomości i robi wszystko, aby odzyskać ukochaną osobę. W skrajnych przypadkach kończy się to nawet prześladowaniem byłego kochanka.

Takie obsesyjne nagabywanie eks-partnera nosi miano stalkingu. Termin ten w języku angielskim oznacza „podchody” lub „skradanie się” i w latach 80. XX wieku odnosił się do maniakalnego dręczenia gwiazd Hollywood przez ich fanów. Obecnie stalking jest definiowany jako złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się, czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu oraz powiązane z czynami karalnymi: przemocą, osaczaniem, groźbami. Według statystyk nawet co dziesiąty Polak jest ofiarą obsesyjnego dręczenia, jednak z roku na rok liczba ta niestety sukcesywnie rośnie.

Oto historie kilku dziewczyn, które zamieniły życie swoich eks-chłopaków w piekło…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (102)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-26 17:32:17

re: „Mam obsesję na punkcie byłego! Nie mogę przestać go dręczyć”

Ja przesladuje chlopaka, ale u mnie to juz narawde obsesja. Po czesci z jego winy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-08 16:48:08

re: „Mam obsesję na punkcie byłego! Nie mogę przestać go dręczyć”

Zawsze ciężko było mi być samej. Dlatego kiedy zostałam porzucona długo nie mogłam się pozbierać. Dzięki rytuałowi miłosnemu z urokmilosny24.pl odzyskałam ukochaną osobę. Wiem że wielu może to skrytykowac, ale gdyby nie to nie wiem czy bym przezyła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-16 22:34:23

Mialam do czynienia z taka dziewczyna, moj aktualny chlopak nie chcial byc ze swoja byla dziewczyna, powiedzial, ze jej nie kocha, ze nie widzi przyszlosci dla tego zwiazku, bo chcial spotykac sie ze mna. Fakt faktem, slaba sytuacja, ale po prostu do siebie nie pasowali. Nie dalo rady, maasakra! szantazowala, ze sie zabije, ze nie widzi dla siebie zycia, zaklinala sie, ze zniszy jej zycie i musial czekac az zda mature zeby ze mna byc. Straszna opcja, do tej pory mam taki uraz do tej dziewczyny, ze szok. Rozumiem, ze moze byc zle, ale tutaj ewidentnie nie bylo milosci, tylko psychiczna potrzeba drugiej osoby! Uwaga na takie laski ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-02 10:24:26

zaimponowalo ci ze kolo zainteresowal sie 15 lat mlodsza dziewczyna ? nie zapalilo ci sie czerwone swiatlo ? to teraz dobrze ci tak, moglas od razu sie domyslec ze chodzi mu o poszukanie naiwnej gowniary do przelecenia, bo takie zwiazki to patologiA.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-02 08:38:15

ta, mi też odbiło na punkcie byłego. wyjeżdża w tym roku do innego miasta, ja wyjechałam już rok temu, i czuję jakby świat mi się walił :) mimo iż to ja z nim zerwałam i to ja związałam się z inną osobą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-30 15:36:02

wiecie co?...czytam i widzę siebie w lusterku, choć nie upodliłąm się do tego stopnia ale sama prosiłam ciągle jesdzcze mojego męża, aby wrócił do domu...pomimo tego iż on jest winny - chociaż 100% -towo , bo wina dzieli się zawsze, tylko proporcje są różne..25 lat małżeństwa i on się wyprowadził, podał o rozwód...mimo, że byłam dobrą żoną, matką ma mnie w nosie - też prosiłąm i czułam się okropnie...Czy On kiedyś będzie mnie prosił? jak myślicie?...mam zapomnieć?...a co mnie jeszcze czeka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-27 18:11:21

one sie nie płaszczyły...to są osoby z chorą psychiką! nikt normalny nie siedzi i nie pisze 25 smsów na raz typu :"odpisz mi" itp.!!czy te telefony..masakra! same sobie na dzień dobry wyrobiły plakietki świrusek a potem zdziwione, że facet dał dyla! w tych swoich chorych, porąbanych, ciasnych umysłach nie zdawały sobie sprawy, co tak naprade robią..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-27 11:49:06

pojebane dziewczyny, jak można tak sie zeszmacić, przez takie jak one wstydze się tego że jestem płci żeńskiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 23:11:29

a ja myślałam, że jak odpisałam na maila byłemu chłopakowi, to była przesada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 12:04:54

To się nadaje do leczenia... Kliniczne przypadki ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz