Mądre kobiety, niemądre decyzje

28 Grudnia 2011

Dlaczego wciąż wiążemy się z nieodpowiednimi mężczyznami?

miłość

Być może zdarzyło ci się kiedyś zastanowić, czemu niektóre atrakcyjne, inteligentne, przebojowe i pewne siebie kobiety wciąż pakują się w nieodpowiednie związki albo przeciwnie – cały czas są same. Jest oczywiste, że nie może być to dziełem przypadku. Gdzie zatem leży przyczyna? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć uznani psycholodzy kliniczni dr Connell Cowan i dr Melvyn Kinder, którzy po latach pracy jako psychoterapeuci mieli dosyć wniosków, aby wspólnie napisać książkę „Mądre kobiety, głupie postępowanie”. Co z tego wyszło?

Szkodliwe decyzje

Zdaniem specjalistów najczęstszym błędem popełnianym przez ambitne, śmiałe kobiety jest… czekanie na księcia. – Kobietom, ot tak po prostu, nie trafiają się mężczyźni, którzy są dla nich nieodpowiedni. Związki początkowo obiecujące nie psują się pod wpływem jakichś niejasnych sił. To raczej kobiety, które się na to skarżą, wybierają głupie postępowanie – twierdzą dr Cowan i Kinder. Ich zdaniem, im kobieta inteligentniejsza i bardziej wyrafinowana, tym bardziej dla niej samej szkodliwe decyzje podejmuje przy wyborze mężczyzny i postępując z partnerem. – Nasze obserwacje wskazują, że mądre kobiety wciąż mają nadzieję znaleźć idealnego mężczyznę i po prostu szukają księcia – zaznaczają dr Connell Cowan i dr Melvyn Kinder. Właśnie dlatego tak wiele kobiet jest singielkami.

Możesz sprawdzić, czy zachowujesz się właśnie w ten sposób. Oto, co najczęściej mówią idealne kobiety czekające na idealnych mężczyzn:

- „Zawsze trafiam na nieodpowiednich partnerów”

- „Poznaję tylko nudziarzy albo podrywaczy”

- „Każda moja miłość zaczyna się wspaniale, a potem wszystko nagle się kończy”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (66)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-03 19:18:21

re: Mądre kobiety, niemądre decyzje

Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-22 22:18:39

re: Mądre kobiety, niemądre decyzje

Wiecie, co mnie zastanawia? Że to kobiety mają się znów starać. O "drani" staramy się,by byli z nami w związku, natomiast w/g tej ksiażki (czytałam) mamy dawać szanse w nieskończoność, jakiemuś przeciętniakowi, który jest tak nieśmiały, ze nie umie nas poderwać, ale za to ma porządny zawód, nie robi numerów, jest zawsze na zawołanie. Wyobrażacie sobie mężczyznę, który "leci", na TYLKO takie cechy u kobiet? ;) Jak mnie wkurza gadanie mężczyzn, że "latacie za draniami, a potem płaczecie, zamiast spojrzeć na tych zwykłych kolesi którzy są obok". A KTO WAM KAŻE BYĆ TAKIMI ZWYKLAKAMI? Kobiety starają się o wygląd, o maniery, o wszystko, są "gotowymi produktami", i jeszcze do tego najlepiej jakby Was podrywały, bo boicie się odmowy (my też się boimy i też nam przykro, a duma nasza tez cierpi!). No ale poradniki skutecznie przekonują kobiety do przecietniaków, wiec oni się nie starając (a tylko rozwijając swoje pasje, co jest przyjemne) i tak będą miec wystrzałowe kobiety, sami będąc bez polotu. Więc może zamiast narzekać, że patrzymy tlyko na drani, weźmiecie się za wygląd, obycie - tak jak to od zawsze robią kobiety?? Tylko, że jak taki pan się "stuninguje" to w przeciwieństwie do kobiety, która chce po prostu zadbanego, ogarniętego i stanowczego mężczyznę, tacy panowie zaczynają chcieć miss, no bo się postarali, i teraz są tacy super... I to jest ten problem właśnie. Jak dla mnie to własnie mężczyźni mają ogromne wymagania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Daniel Ferraina
(Ocena: 2)
2015-09-07 21:03:34

re: Mądre kobiety, niemądre decyzje

mi piace

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-30 15:25:44

Zgadzam sie , bardzo dobry artykuł . Pierw trzeba mieć szacunek do siebie, a dopiero później wymagać go od innych. Nie doszukując się ideału, bo sami nim nie jesteśmy .. Tylko osoby które rozumiemy i one potrafia Nas zrozumieć , zaufać. Potrafia nas naprawde uszczęśliwić . Podstawa dobrego zwiazku jest zaufanie i traktowanie , partnera\ki jako osobę godną zaufania , jak przyjaciela ; ) Sporo jest Mądrych kobiet ,ale tez i cwanych . Jednak zawsze zanim pochopnie podejmniemy jakas decyzje powinnismy pierw sami ją przemyśleć ,jakbysmy sami byli w takiej sytuacji ,wtedy podejmowanie decyzji jest łatwiejsze,niby . Bo wiemy jak czuje sie druga osoba. Mądra i cwana przez całe życie idzie sama .. taka ładna, lecz sama .. nie kochana, nie chciana .. Każdy jest wyjądkowy na swój sposób i ma w sobie to coś ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-30 11:55:49

Twój facet zachowuje się jak debil? Wpisz w google "faceci to kretyni"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-29 23:15:56

ciekawsze pod względem leksykalnym i dość zabawne byłoby zakończenie poszukaj sobie porządnego i pożądanego mężczyzny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-29 23:00:59

tak a ja trafiam na pracowników biedronki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-19 02:59:37

coooooooooo jak biedronki ???? ja zylam z gosciem ktory pracuje w biedronce pognalam go po 4 miesiacach ?!?!?! ku...... nic wiecej !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-28 22:07:42

naprawdę dobry artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-28 19:26:43

Niestety mam podobnie, pociągają mnie twardzi, zdecydowani faceci. Mój ojciec był takim typem i chyba nie mogę się uwolnić od jego wpływu. Teraz jestem z 28-letnim facetem, dobrym, kochanym (ja mam 23). Nigdy na mnie nie krzyczy, nie złości się. Moje dobro przedkłada nad wszystko, jestem dla niego najważniejsza na świecie. Ma swoje wady, nieraz czasem bardzo denerwujące, ale najgorsze w nim jest właśnie to, że jest taki usłużny, grzeczniutki, trochę takie ciepłe kluchy ;/ Mimo tego zostawienie go byłoby chyba światową głupotą. No ale... nawet nie czuję do końca, czy go kocham?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-29 12:58:04

Masz tak ponieważ właśnie, jak mówisz takie "ciepłe kluchy" . Ale nie rób pochopnych decyzji, he to trochę dziwne ale mam bardzo podobny problem jak Ty i mi samej jest ciężko na to odpowiedzieć. Ale jego dużą wadą jest wzrost (taki sam jak mój) :( mi samej jest trudno bo widzę, że ludzie nie akceptują nas. Twierdzą, ze mogłabym mieć nie jednego i przystojniejszego... w święta nikt z rodziny nie życzył mi szczęścia z nim, tak jakby omijali temat że mam kogoś. Tylko inna sprawa bo jestem o wiele młodsza od Ciebie prawie 18 lat, może traktują mnie jak dziecko które jeszcze nie trafiło na swoja miłość? ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-28 19:08:18

TO NIE JEST SPAM! A propos tematu, mam pewien problem, jak dla mnie nie do rozwiązania, bez wyjścia :( Postanowiłam podzielić się nim z internautami. Masz chwilę czasu? Przeczytaj, napisz coś. Za każdy komentarz będę wdzięczna. Ja już nie widzę sensu :( www.dwie-zle-drogi.blog.onet.pl/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz