Reportaż: Jestem w związku z dużo starszym mężczyzną

24 Lutego 2017

Wiele kobiet decyduje się na związek z mężczyzną, który mógłby być ich ojcem. Niektóre są szczęśliwe, ale inne żałują.

starszy partner

Różnica wieku w związku ma ogromne znaczenie. Wiąże się z życiowym doświadczeniem, poglądami, zainteresowaniami, zwyczajami, a także znajomymi. Trudno pogodzić te wszystkie sprawy, dlatego zakochane osoby, które dzieli duża liczba lat, stoją przed prawdziwym wyzwaniem. Nie każdej parze udaje się utrzymać relację.

Mimo to większość osób ryzykuje, co widać choćby na przykładach gwiazd. Pomiędzy Antoniną Turnau a Markiem Kondratem jest aż 38 lat różnicy. Katarzyna Warnke jest starsza od Piotra Stramowskiego o 10 lat. Kolejny przykład to Beata Ścibakówna i Jan Englert – 25 lat. Agata i Piotr Rubikowie – 18 lat. Nie można też zapomnieć o jednej z ulubionych par show-biznesu – Edycie Herbuś i Mariuszu Trelińskim. Chociaż niedawno rozstali się, powodem nie była 19-letnia różnica wieku.

Wraz z upływem czasu zakochani przekonują się, czy ich związek ma sens i czy są w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Martyna i Ada zakochały się w dojrzałych mężczyznach. W przypadku pierwszej kobiety chodzi o partnera starszego o 15 lat, a w przypadku drugiej o 18. Opowiadają, czy żałują tamtych wyborów.

Jurka poznałam w swojej pierwszej pracy – opowiada Martyna. - Ja miałam 24 lata, a on 39. Wcześniej byłam w dwóch związkach z chłopakami mniej więcej w moim wieku. Obaj wydawali mi się wtedy bardzo dziecinni, nie to, co Jurek – mój szef. Imponował mi sposobem, w jaki traktował kobiety. Zawsze przepuszczał w drzwiach, pierwszy mówił „Dzień dobry”, chociaż to on był szefem, a gdy raz zepsuło mi się krzesło, nie pozwolił mi się samej tym zająć. Akurat był obok i wszystko załatwił. Wiem, że to może głupi przykład, ale takie zachowanie robi wrażenie na kobietach, nie tylko na mnie. Pewnie dlatego, że młodzi mężczyźni nie potrafią być tacy szarmanccy. A kobieta czuje się wyjątkowa, kiedy traktuje się ją z atencją. Chyba tym podbił moje serce. Poza tym był bardzo cierpliwy, wdrażał mnie w sytuację firmy oraz wszystkie obowiązki. Zawsze, gdy miałam problem, mogłam do niego pójść. Mojej uwadze nie umknęło to, że nie nosił obrączki i jeździł mercedesem. Przyznaję, imponował mi pod każdym względem.

Zobacz także: O ile lat facet powinien być od Ciebie starszy, żeby Wasz związek był idealny?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-25 07:31:35

Jestem w takim związku. 20 lat różnicy. I zawsze będę odradzać młodym dziewczynom spotykanie się ze starszym! Może i na romans taki facet się nada, ale na wspólne życie...może być ciężko. Inne priorytety, inne doświadczenia, inne potrzeby. Jest się na zupełnie różnym etapie życia, więc czasem są trudności w zrozumieniu drugiej strony. Jak mężczyzna ma 40 lat to jeszcze dobrze wygląda, ale im bliżej 50 tym gorzej. I po 7 latach ogień znika, przychodzisz do domu i widzisz jak siedzi taki przed kompem, domaga się jedzenia i ma pretensje, że nie posprzątałaś. A ty masz ochotę gdzieś wyjść, bo widzisz jak ludzie w twoim wieku rozwijają się, podróżują, robią szalone rzeczy. Zaczynasz też myśleć o dzieciach ale masz wątpliwości, bo przecież jeśli on umrze szybciej to zostaniesz sama, więc możliwe, że w ogóle zrezygnujesz z macierzyństwa. Nie mówię, że tak jest w każdym takim związku. Ale prawdopodobnie w większości. W końcu jak się ma koło 40 to prawdopodobnie rozwód, bo już się jest kobietą niezależną i świadomą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 22:41:10

ja też jestem w świetnym związku ze starszym facetem, wykładowcą, ja mam 20 on 41, jest super, nie wyobrażam sobie bycia z kims w moim wieku, tacy sa poprostu totalnei niedpjrzali

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 19:23:24

A ja lecę na znajomego 10 lat starszego (34l.), ale ja się czuję jak dziecko przy nim ;/ Nie zauważa we mnie kobiety...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ruda
(Ocena: 5)
2017-02-24 22:32:33

10 lat to nie jest tak dużo, miałam partnera z taką różnicą wieku i nie była ona wyczuwalna. Co prawda już nie jesteśmy razem ale to nie był powód, szczerze nie wyobrażam sobie relacji z rówieśnikiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-25 03:29:37

Nie, nie dużo, mimo to czuję się jak mała dziewczynka, a mam 24 lata. Nie wiem co mam robić, by czuć się kobietą ;/ Biegać całe dnie w szpilkach? O ubiór tu nie chodzi. Bardziej o mentalność (nie, nie jestem dziewicą :p)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 19:00:29

Mój wujek jest aktualnie w związku z dziewczyną, która ma 26 lat. On ma 51. Jego koledzy mają dzieci w tym wieku. Wszyscy spisali go już na "starego kawalera", a tu pojawiła się B. , za dwa tygodnie urodzi im się synek :) Bardzo do siebie pasują, są szczęśliwi. Bardzo mnie to cieszy. Urodzi się pierwszy chłopiec w rodzinie od 24 lat:).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 12:32:58

Mój narzeczony jest ode mnie o 27 lat starszy ja mam 25 lat a on 52 lata i jest nam ze sobą bardzo dobrze jestem w końcu szczęśliwa kocha mnie a ja jego i wiem na co się decyduję .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 10:21:33

Ja też podkochuję się w starszym facecie, na oko ok 15 lat starszym. Zawsze podobali mi się dojrzali, nie umiem zainteresować się rówieśnikiem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 07:37:49

ja tez jestem z facetem 15 lat starszym.ma dwoje dzieci i jest po rozwodzie,ale mi to nie przeszkadza.w dodatku niedlugo na swiat przyjdzie nasz syn i w koncu bedziemy rodzina.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 10:09:01

Rodzina to nie tylko dzieci. Mój partner ma swoje dzieci, wspólnych nie mamy, bo ja nie chcę, a uważam ich za swoją rodzinę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 07:06:58

Ja też mam faceta starszego o 15 lat. Razem uprawiamy sport, razem chodzimy na imprezy, razem zarywamy noce na szalony namiętny seks. Ja mam 23 lata. Pracuję, kończę studia. Nieźle nam się powodzi. A na starość zabezpieczamy się już teraz. Nie chcę mieć dzieci - zepsułyby wszystko. Kocham go nad życie i w ogóle nie czuję tej różnicy wieku!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
JaJas
(Ocena: 1)
2017-02-24 04:44:44

Ad.1. "... a trzecia wyszła za mąż z rozsądku." W domyśle - Ja nie. Ad. 2. "Przystojny, bogaty, kulturalny" W domyśle - Ja też nie. "... czas wolny spędzał w teatrze albo na ciekawej lekturze." Dobre! Bardzo dobre! Prosimy o więcej! Bajki to taki uroczy gatunek literacki i zawsze dobrze się je czyta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz