Jak rozniecić pożądanie w długoletnim związku? (Historie czytelniczek)

05 Września 2014

To zrozumiałe, że w długoletnim związku pożądanie z czasem przygasa. Można je jednak wzniecić.

Anja Rubik

Ola*, lat 29, jest w związku małżeńskim od pięciu lat. Udanym. Od dwóch lat jest mamą. Jak opowiada, ma bardzo szczęśliwe życie, ale przyznaje, że związek jest inny niż na początku. „Śmiejemy się z koleżanką, że teraz naszą metodą antykoncepcji jest szklanka wody. Jak w tym dowcipie: jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji? Szklanka wody. Przed czy po? Zamiast. Ona też jest od wielu lat mężatką. W naszych związkach nie ma już tej pasji i namiętności co na początku. Ale też trudno się spodziewać, żeby było inaczej w długoletnim związku małżeńskim, zwłaszcza jeśli są dzieci”.

Trzeba przyznać Oli rację – faktycznie trudno się spodziewać tej samej pasji, zaangażowania, namiętności, które towarzyszą nam w początkowych etapach związku. Nie oznacza to jednak, że musimy pogodzić się ze śmiercią pożądania. Nie! Są sposoby, by przywrócić je na nowo.

Zmieńcie otoczenie

Codzienność może być bardzo przygnębiająca, zwłaszcza jeśli życie nie układa się jak należy. Gdy każdego dnia spadają na was te same troski, zmartwienia, nierozwiązane sprawy, trudno się dziwić, że seks i czułości lądują na samym końcu listy waszych potrzeb. Dopóki wciąż będziecie w tym samym miejscu, otoczeni tymi samymi ludźmi i zajęci tymi samymi problemami, pożądanie raczej nie wybuchnie na nowo. Co więc robić? Spakować torbę i wyjechać na kilka dni. Dokądkolwiek. Nie musi to być od razu Lazurowe Wybrzeże, a skromna działka pod lasem niedaleko domu.

Dlaczego to działa? Wyjazd pozwala oderwać się od codzienności, nabrać do niej dystansu. Jesteście we dwoje, możecie więc wspólnie robić rzeczy, których nie robicie w domu. Udowodniono naukowo, że relaks poza domem sprzyja utrzymaniu związku i intymności.

Zrobili tak: Agata i Andrzej, w związku od trzydziestu lat. Gdy wydawało się, że łączy ich jedynie przyzwyczajenie, zdecydowali się na spontaniczny wyjazd. Przez tydzień ani razu nie oglądali telewizji. Za to chodzili na spacery, gotowali sobie smaczne obiady, dużo ze sobą rozmawiali. Bardzo, bardzo im to pomogło.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gladys
(Ocena: 5)
2016-10-31 17:31:53

Mu jesteśmy małżeństwem od 30 lat i ostatnio zdecydowanie nam się w sypialni pogorszyło, bo mężowi od jakiegoś czasu nie chce stawać. Dopiero jak się wybrał do lekarza i zaczął brać maxigrę go przed seksem to wróciła mu normalna erekcja. Znowu kochamy się często i długo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-12 15:25:25

re: Jak rozniecić pożądanie w długoletnim związku? (Historie czytelniczek)

Ja po rozstaniu nie mogłam się pozbierać. Dopiero dzięki urokowi miłosnemu ze strony urokmilosny24.pl odzyskałam faceta. Znow jestem szczęśliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
emme
(Ocena: 5)
2014-09-06 12:22:29

re: Jak rozniecić pożądanie w długoletnim związku? (Historie czytelniczek)

Kurcze a ja mam mały dylemat, poradźcie dziewczyny. Kilka dni temu rozstałam się z moim chłopakiem i bardzo dobrze bo to idiota;) Ale po tym zapowiedziałam sobie, że koniec z facetami chociaż na jakiś czas, a pech chciał, że tego samego dnia kolega z pracy zaprosił mnie na piwo. Często gadaliśmy ze sobą w pracy itp. więc się zgodziłam no i spotkaliśmy się następnego dnia. I było świetnie przegadaliśmy kilka godzin i w ogóle. Do tego on nie próbował się do mnie dobierać ani nic(kompletne przeciwieństwo mojego byłego) ale dał mi do zrozumienia, że mu się podobam i teraz piszemy i on do mnie dzwoni i serio uważam, że to świetny facet. Może nie jest najprzystojniejszy na świecie, ale kto by się tym przejmował. No ale boję się, że jeśli od razu po rozstaniu z tamtym zejdę się z tym to mogę coś zpieprz*ć, i że no nie wiem tylko się nim pocieszam, chociaż ja uważam, że samo zerwanie z tamtym jest pocieszeniem samym w sobie;) No i nie wiem czy mam sobie z nim dać spokój i zrobić przerwę, czy nie ma sensu tak tego analizować i powinnam pozwolić sprawom iść swoim torem. Doradźcie dziewczyny, bo wiadomo, że ktoś obiektywny z boku doradza lepiej niż osoby znające sprawę dogłębnie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-06 12:34:57

pozwól sprawom iść własnym torem. jesteś wolna, facet Ci się podoba, po co analizować? powodzenia ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aaa
(Ocena: 5)
2014-09-05 11:38:45

re: Jak rozniecić pożądanie w długoletnim związku? (Historie czytelniczek)

Mój partner uprawia sport od wielu lat. Ja również zaczęłam, pół roku temu, z tym że on zajmuje się kulturystyką a ja raczej aerobikiem i fitnessem... Przez pół roku osiągnęłam dość sporo, na początku pasję podzielała córka partnera, ale szybko jej się znudziło i odpuściła... A mój partner wyśmiewa się z każdego mojego osiągnięcia... Jest mi przykro.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-05 13:03:41

Facet który śmieje się z twoich pasji to nie facet tylko zwykły d*pek. My z narzeczonym mamy zupełnie różne pasje. On jest gitarzystą a ja wolę fitness. Ja próbowałąm go namówić na sport ale on szybko stracił zapał. On z kolei kupił mi akustyka żeby to ja z kolei spróbowała polubić to co on. Ale to nie działa u nas. Mamy oddzielne pasje i jest nam z tym dobrze. Jedno z drugiego się nie naśmiewa, raczej podziwia i cieszy się z sukcesów drugiega (nawet tych małych).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-05 13:14:43

Anonim ma rację, facet który wyśmiewa pasje to idiota.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-05 07:58:55

re: Jak rozniecić pożądanie w długoletnim związku? (Historie czytelniczek)

Nie mogę tego znieść, jak można napisać "seksy"... Albo seksi albo sexy, a nie spolszczacie połowę... To wygląda wyjątkowo żałośnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-09-05 14:04:24

bo może jak się wzięła za siebie to były dwa seksy zamiast jednego :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1