Jak rozmawiać z facetami?

01 Lipca 2014

Ty też czasem odnosisz wrażenie, że mężczyźni naprawdę są z Marsa? Oto sposoby, by się z nimi dogadać w każdej sytuacji.

zakochana para

Zdarza się, że trudno zrozumieć mężczyznę, z którym spędziłaś wiele lat – męża, ojca, brata. Niekiedy wydaje ci się, że rozmawiacie w zupełnie innym języku. Ty mówisz jedno, on drugie. Nie docierają do ciebie jego argumenty i na odwrót. Czasem, próbując porozumieć się z mężczyzną, jesteśmy bliskie płaczu. Badania przeprowadzone przez niemieckich naukowców dowodzą zresztą, że mężczyźni naprawdę nie rozumieją kobiet. Na drodze do osiągnięcia porozumienia przeszkadzają nam geny, hormony i budowa mózgu.

Jeśli chwilami ręce ci padają podczas rozmowy z partnerem, nie wpadaj w panikę. Z wieloletnich obserwacji kobiet i mężczyzn specjalistka ds. związków, autorka poradników i wykładowca dr Barbara De Angelis wysnuła parę naprawdę interesujących wniosków, które pomogą ci zgłębić sekret porozumiewania się z płcią przeciwną.

Sekret: mężczyźni porozumiewają się najlepiej, gdy w rozmowie mają jasno wytyczony cel

„Mężczyźni skupiają się głównie na osiągnięciu celu, najłatwiej i najwygodniej im działać w granicach znanych z góry. Wówczas bowiem mogą panować nad każdą sytuacją” – tłumaczy dr De Angelis. Lubią zatem wiedzieć, jaki jest cel dyskusji, po co toczycie taką, a nie inną rozmowę oraz czego od niego oczekujesz. Będą mieli wtedy poczucie, że wiedzą, co robią, kiedy z tobą rozmawiają. Tymczasem często wyrażamy się niejasno. Mówimy: „Musimy porozmawiać” – i liczymy, że mężczyzna domyśli się, w czym rzecz albo tym bardziej weźmie na swoje barki odpowiedzialność za prowadzenie dyskusji. A dla mężczyzny to sytuacja bardzo niewygodna.

Dr Barbara De Angelis podsuwa rozwiązanie: „Jeśli zamierzasz dyskutować z mężczyzną, podaj mu dokładny plan. Powiedz, o czym konkretnie chcesz rozmawiać, co spodziewasz się osiągnąć i czego od niego oczekujesz”. Mów precyzyjnie o swoich potrzebach, oczekiwaniach. W czasie rozmowy zadawaj pytania, mów prosto z mostu, bez ogródek. Bądź bezpośrednia – mężczyzna odczyta wtedy twoje zamiary i będzie wiedział, jak pokierować rozmową.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-02 08:28:20

re: Jak rozmawiać z facetami?

Z moim facetem potrafimy się na spokojnie dogadać, nie obrażamy się o byle co, nigdy mnie nie zranił słowami ani czynami, nigdy przez niego nie płakałam (no chyba, że przy zaręczaniu się, ale to ze szczęścia)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-02 01:24:47

re: Jak rozmawiać z facetami?

My tez jesteśmy z innej planety...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hania
(Ocena: 5)
2014-07-01 12:44:30

re: Jak rozmawiać z facetami?

ja miałam taką sytuację że ze swoim facetem nigdy nie mogliśmy się dogadać bo on jest skryty, tzn nie pokazuje tego co czuje i myśli- jak większość facetów. Bardzo trudno jest zrozumieć o co mu chodzi i co mu siedzi w głowie. Natomiast w końcu przełamałam się i podjęłam najbardziej szczerą rozmowę w życiu jaką z nim przeprowadziłam ( zawsze się poddawałam bo wiedziałam że on i tak nic nie powie) i się otworzył. Powiedział wszystko czego się boi odnośnie nas, co czuje do mnie itd. Byłam w szoku bo myślałam że jest zupełnie odwrotnie. Artykuł bardzo na temat bo faktycznie jak weszłam mu w słowo bo "wiedziałam " co chce powiedzieć to tracił wątek więc dałam mu się wypowiedzieć do końca, słuchał mnie w milczeniu ze wzrokiem spuszczonym w dół- najpierw myślałam że olewa ale on faktycznie analizował moje słowa i uważnie słuchał, za nim odpowiedział to zastanawiał się z dobre 6 minut w milczeniu. Także to wszystko prawda :) Skończyło się wszystko dobrze, doszliśmy do porozumienia ale pierwszy raz w życiu tak szczerze porozmawialiśmy o nas, o naszych uczuciach, potrzebach. Wiem że w związku tak powinno być zawsze ale wydawało mi się z nim to niemożliwe, że nie sprawię nigdy tego żeby powiedział co myśli. Ja w końcu też zaczęłam tak samo robić bo mnie to wkurzało. A jak się otworzyłam cała przed nim to odpłacił mi tym samym :) Myślę że tym umocniliśmy naszą znajomość i teraz już tak będzie że będziemy ze sobą szczerze zawsze rozmawiać :) Także wszystko jest możliwe ale trzeba chcieć i nawet milczek uczuciowy potrafi powiedzieć co mu leży na sercu. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xyz
(Ocena: 3)
2014-07-01 10:55:44

re: Jak rozmawiać z facetami?

Ten artykuł został napisany tak, jakby faceci byli jakimś upośledzonym tworem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
D.
(Ocena: 5)
2014-07-01 14:00:49

bo czasami niestety są...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-01 09:45:45

re: Jak rozmawiać z facetami?

z facetami to nie da się gadać. jak chce się coś od faceta uzyskać, to trzeba to załatwiać w łóżku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-01 09:40:49

re: Jak rozmawiać z facetami?

z moim facetem nie da się normalnie porozmawiać. każda rozmowa kończy się kłótnią. Przykładowo: idziemy na zakupy, ja mu pokazuję jakieś fajne dżinsy dla niego, a on zamiast normalnie powiedzieć: "nie podobają mi się", to wybucha: "Weź mi lepiej nic nie pokazuj jak masz mi takie brzydkie pokazywać". A ja przecież chciałam dobrze... Faceci to są chyba z innej planety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-01 09:42:34

ciesz się, że w ogóle z tobą gada,. Mój to taki milczek jest, że słowa z niego wydusić nie można. Pytam się, jak mu minął dzień, to odpowiada: "Ok" i nic więcej nie powie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-01 10:19:54

To po co z nimi jesteście? Nie rozumiem niektórych kobiet...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-01 12:25:33

o ja myślałam, że tylko ja na takiego milczka trafiłam jak Anonim z 9:42. Mój identycznie odpowiada na pytanie jak minął dzień, a potem gdy opowiada coś swoim kolegom dowiaduję się nowych rzeczy, że to się przytrafiło tamto się wydarzyło. No masakra jakaś. Jak go zapytałam dlaczego mi nie mówi o jakichś tam sytuacjach to odpowiedział, że ja non stop gadam i nie daję mu dojść do słowa. No bez jaj. Nie jestem aż taką gadułą. Faceci są inni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-01 22:53:31

Ja mam gorzej! Jak spytam jakie ma plany na jutro to się denerwuje :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz