Gdy zaczynacie kłócić się o wszystko - co to oznacza i jak to zmienić?

19 Października 2015

Ciągłe kłótnie nie mogą wróżyć niczego dobrego. Na co powinniście być przygotowani i co zrobić, żeby uratować wasz związek?

kłótnie w związku

„Mieszkam z mężem i córką za granicą, już parę lat. Ciągle się kłócimy, dosłownie co parę dni jest kłótnia i to zawsze, jak on twierdzi, z mojego powodu… Mam dość obwiniania się, bo zawsze to robiłam, podkuliłam ogon i przytakiwałam, chociaż wiedziałam, że to nie tylko moja wina, bo ona zawsze leży po obu stronach. Teraz już nie wiem, co robić, tak mi ciężko”.

To wpis jednej z internautek. Nie ona jedna ma taki problem – w sieci wiele jest wpisów kobiet, które żalą się, że kłócą się z partnerem o wszystko. U niektórych sprzeczki mają miejsce codziennie. Nierzadko zdarza się, że są to nie tylko drobne nieporozumienia, ale wręcz karczemne awantury, które zwykle kończą się cichymi dniami. Są łzy, wyciąganie spraw z przeszłości, krzyk, oszczerstwa, trzaskanie drzwiami. Jeśli tak teraz wygląda twój związek, sprawa jest poważna, bo ciągłe kłótnie niezbicie świadczą o kryzysie.

„Marzyłam o dziecku, ale gdy Jagoda przyszła na świat, nasze małżeństwo zostało wystawione na ciężką próbę. Mój mąż w ogóle mi nie pomagał. Ja padałam z nóg i byłam na niego wściekła, że zostałam ze wszystkim sama. A wycieńczona denerwowałam się jeszcze bardziej. Gdy prosiłam go o pomoc, nie ukrywam, że często w nerwach, on mówił, że tylko się go czepiam i nie doceniam, bo on wszystko robi dla nas, by było nam łatwiej” – wspomina 27-letnia Karolina.

Czy udało im się przezwyciężyć problemy? Tak – gdy Karolina zdała sobie sprawę, że przestali ze sobą rozmawiać, za to nieustannie się kłócą, przeprowadziła z mężem poważną rozmowę. „Ona otworzyła nam oczy. Zaczęliśmy walczyć o związek i o rodzinę” – mówi moja rozmówczyni. Mniej szczęścia miała 23-letnia Magda. „U mnie w poprzednim związku kłótnie były początkiem końca. Rozstaliśmy się po ośmiu miesiącach, z czego dwa ostatnie były tragiczne”.

Szwankująca komunikacja

Para, która kłóci cię o wszystko, ma problem z komunikacją i nie umie radzić sobie ze stresem. Kłótnie świadczą o wzajemnych pretensjach i żalach. Są sygnałem, że nie umiecie spokojnie rozwiązywać problemów. Przeżywacie trudny okres w swoim życiu, a ponieważ nie znajdujecie ujścia dla nerwów, wyżywacie się na sobie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-04 20:36:14

re: Gdy zaczynacie kłócić się o wszystko - co to oznacza i jak to zmienić?

Ja opowiem swoją sytuację. Po rozstaniu byłam w największym dołku mojego życia. Nie potrafiłam wykonać najprostszej czynności. Wstanie z łóżka i umycie zębów było dla mnie przeszkodą. Wciąż tylko płakałam. Z pomoca przyszła mi przyjaciółka. Podała mi adres strony skutecznego rytualisty – urok-milosny.pl nie mając nic do stracenia zamówiłam rytuał miłosny. I ukochany wrócił do mnie. A ja znowu cieszę się każdym dniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-19 18:41:38

re: Gdy zaczynacie kłócić się o wszystko - co to oznacza i jak to zmienić?

W moim przypadku facetowi nie zależy na rozmowach. A ja uwazam, że to podstawa związku. On mysli, że skoro ludzie się kochają to samo się ułoży. W ważnych sprawach może warto umówić się na rozmowę - tak jak w pracy - podać temat do omówienia i poprosić o wcześniejsze przemyślenie swojego stanowiska. Z reguły kobiety lubią gadać dużo i rozumiem, że czasami mężczyzni nie maja na to ochoty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-19 15:33:23

re: Gdy zaczynacie kłócić się o wszystko - co to oznacza i jak to zmienić?

Ja znowu mam inny problem... Mój partner nigdy nie odpowiada na to, co mówię, np. jakaś poważniejsza rozmowa, ja opowiadam swój dzień, itp on nigdy nie reaguje albo zmienia temat i mówi o czymś innym... Wkurza mnie to...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-19 19:16:35

u mnie jest podobnie, nie chce ze mna porozmawiac na zaden wany temat, wogole malo ze mna rozmawia, jestesmy w zwiazku dwa lata

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-19 22:45:23

Jaki z tego wniosek? Taki, że pewnie mają jakieś inne problemy/ważniejsze (dla nich ważniejsze) sprawy i Waszymi nie są zainteresowani. I nie mówię tego złośliwie ani nic, tylko po prostu tak uważam. Jakby wszystko było okej, to chętnie słuchaliby o Waszych dniach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1