Gdy ona i on chcą rządzić związkiem...

13 Marca 2015

Jak nie drzeć ze sobą kotów? Czy jest uniwersalny przepis na pełną harmonię w związku?

couple

„A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością” – która z nas nie zna tych słów? Choć czas mija, wciąż są aktualne. Kiedy zetkną się ze sobą dwie osoby o bogatej przeszłości i mocnej osobowości, związek iskrzy. W języku angielskim jest nawet na to określenie: mówi się, że to „love-hate relationship”, czyli relacja, w której raz jest wielka miłość i namiętność, a raz awantury i wzajemna niechęć.

Problemem niektórych związków jest dominująca osobowość partnerów. Zdarza się, że i kobieta, i mężczyzna chcą rządzić. Oboje oczekują, że partner się do nich dostosuje. Chcą być stroną dominująca. Co wtedy? Jedna z internautek zastanawia się na forum dyskusyjnym: „Czy dwie osoby o charakterze dominującym mogą być razem w związku? Z moich obserwacji wynika, że w związku są zazwyczaj strona dominująca i bierna, niezależnie od płci. Jeśli dwie osoby byłyby dominujące, to związek byłby możliwy?”.

Oto przykładowe z odpowiedzi: „Zgadzam się z Twoimi obserwacjami. Związek niby mógłby być możliwy, ale chyba długo by nie przetrwał. Osoby kłóciłyby się, bo oboje w tym związku chcieliby rządzić”. „Mogą, ale jest to bardzo burzliwy związek. Zwykle po okresie tarć następuje swoisty podział kompetencji i każda z osób dominuje w innych sferach życia”. „Ja nie wierzę, że taki związek wypali – oboje będą się kłócić jak cholera”. „Tak, ale na krótko. Taki związek wydaje się być konfliktowy”.

Grunt to partnerstwo

Z wypowiedzi internautek nie płyną optymistyczne wnioski. Czy to oznacza, że relacja osób o silnych osobowościach jest skazana na porażkę? Niekoniecznie. Potwierdza to historia 27-letniej Agnieszki. „Mam silną osobowość i moje poprzednie związki rozpadły się nie dlatego, że trafiałam na silnych facetów, ale właśnie dlatego, że moi eks byli słabi psychicznie, bierni, woleli mi się podporządkować. To było dobre na krótką metę. Potrzebowałam faceta, który dotrzyma mi kroku, a czasem będzie umiał mnie utemperować. Nigdy nie chciałam mężczyźnie matkować czy prowadzić go przez życie za rękę. Dopiero kiedy poznałam M., który również ma silną osobowość, zrozumiałam, czym jest partnerstwo”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

capy
(Ocena: 5)
2015-12-16 14:37:20

re: Gdy ona i on chcą rządzić związkiem...

We wszyskim trzeba mieć umiar jak ludzie myślą to jest dobrze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
annnnnnnnnnnnn
(Ocena: 5)
2015-03-13 15:59:05

re: Gdy ona i on chcą rządzić związkiem...

mój partner lubi jak wszystko jest po jego myśli, niby pyta mnie o zdanie i dostosowuje się do niego, jednak przejawia lekki apodyktyczny charakter.. ja też mam takie skłonności do rządzenia, ale częściej ustępuję i w sumie mi to nie przeszkadza..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-13 10:40:42

re: Gdy ona i on chcą rządzić związkiem...

A ja się w sumie zgadzam z artykułem, mam dość trudny i dominujący charakter, mój były chłopak był równie silną osobowością i z powodu licznych kłótni musieliśmy się rozstać - czasami żadne z nas nie potrafiło ustąpić albo poddać się woli drugiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-03-13 09:04:09

re: Gdy ona i on chcą rządzić związkiem...

zróbcie coś z wyskakującym okienkiem z wirusem w wersji mobilnej na co drugim artykule!!! :-(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-13 04:31:27

hahahahah

ciekawe czy zaraz będzie tutaj w komentarzach wylew dziewczyn o "silnej osobowosci". szkoda,ze najczesciej ludzie,ktorzy się tak określająca,mylą ją z chamstwem,egoizmem,buractwem i narcystyczną osobowością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-13 04:32:42

*określają. jak dla mnie osoba z tymi cechami + sklonnosci do rządzenia + nieumiejetnosc kontroli wlasnych emocji to nie jest osoba silna,tylko słaba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1