Gdy on nie mówi o uczuciach...

25 Grudnia 2013

Niektórzy mężczyźni są zamknięci w sobie, szczególnie gdy w grę wchodzi rozmowa o uczuciach. W jaki sposób do niego dotrzeć?

facet

Wiele kobiet zarzuca swoim partnerom, że nie mówią o tym, co czują i nie potrafią rozmawiać o związku. A im są starsi, tym zazwyczaj bardziej do tego niechętni. I nie chodzi wyłącznie o stałych partnerów. W tych sprawach kobietom trudno jest się też porozumieć z własnym ojcem, bratem itp. Dlaczego? „Mężczyźni nie potrafią okazywać uczuć i mówić o nich, bo po prostu nie zostali tego nauczeni w dzieciństwie” – stwierdziła w rozmowie z portalem natemat.pl psycholog Barbara Stawarz.

Być może problem ten dotyczy też ciebie, a dokładniej: twojego związku. Gdy partner jest zamknięty w sobie, bardzo często rodzi to trudności z komunikacją. Szczególnie wtedy, gdy kobieta żyje w przekonaniu, że mężczyzna jest uczuciowo obojętny i niezdolny do głębszych emocji. Jednak fakt, że on nie mówi o tym, co czuje, jeszcze nie oznacza, że jest emocjonalną skałą. Czy możesz mu pomóc, aby się otworzył?

On musi tego chcieć

Tak – przekonuje specjalistka ds. związków dr Barbara De Angelis. Ale jest tylko jeden sposób, by tego dokonać: on naprawdę musi tego chcieć. „Twoja miłość może coś zmienić w życiu mężczyzny – może mu dać oparcie, bezpieczeństwo i odwagę potrzebne do wejścia w świat uczuć. Ale wszystkie twoje wysiłki, dyskusje i łzy nie zdadzą się na nic, jeśli on nie zaangażuje się we własny proces uczuciowego rozwoju. Musi chcieć się otworzyć. Tylko wtedy możesz mu pomóc” – uważa specjalistka.

Uwaga jednak: istnieje duża różnica między współpracą z mężczyzną nad jego uczuciowym rozwojem a braniem na siebie całej odpowiedzialności. Zdaniem dr Barbary De Angelis kobieta nie powinna narzucać mężczyźnie, w jaki sposób ma się on zachowywać. Zanim jednak zaczniesz się zastanawiać, jak pomóc partnerowi się otworzyć, musisz go zapytać, czy on w ogóle ma na to ochotę.

Jak możesz mu pomóc?

- Mów mu, że chcesz z nim porozmawiać, ale nie naciskaj, jeśli pora jest nieodpowiednia. Gdy będziecie zrelaksowani i wolni od innych problemów, jemu będzie łatwiej wciągnąć się w dyskusję i zacząć mówić o sobie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-18 01:56:17

re: Gdy on nie mówi o uczuciach...

W moim związku kilka razy się rozstawaliśmy, jednak za każdym razem wracaliśmy do siebie. Jednak za którymś razem on już nie chciał powrotu. Świat mi się zawalił. Nie widziałam co z sobą począć. Skorzystałam ze strony urok-milosny.pl i zamówiłam rytuał miłosny. Mężczyzna mego życia do mnie wrócił i wiem że już nie wypuszczę go z rąk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-25 23:50:44

re: Gdy on nie mówi o uczuciach...

Wszystko fajnie ale no właśnie, istnieją przypadki, które o tym nie chcą mówić. Próbowałam zachęcić do mówienia mojego Mężczyznę, z małym skutkiem. A jakbym mu kupiła taką książkę to prędzej by się na mnie obraził niż ją przeczytał. Nie wiem co mam z nim robić. Kumuluje w sobie wszystkie złe emocje o których ja nawet nie wiem. I tak o..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-25 11:50:27

re: Gdy on nie mówi o uczuciach...

ja jestem kobietą i nie potrafię mówić o uczuciach...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-25 09:51:03

re: Gdy on nie mówi o uczuciach...

Co za bzdurny artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-26 09:33:46

Pewnie sama napisałabyś lepszy, nawet nie czytając tego, prawda?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1