Gdy fascynacja przemija, ustępując miejsca rutynie: PORADY DLA ZAKOCHANYCH

09 Czerwca 2011

Jak wskrzesić dawną iskrę?

miłość

Każdej z nas na pewno nieraz zdarzyło się rozpaczać, że partner stracił nami zainteresowanie i zamiast szeptać do ucha czułe słówka jak dawniej, teraz woli umawiać się z kumplami na piwo lub oglądać telewizję. Niejedna z nas wie, jakie to uczucie, gdy mężczyzna przestaje się starać, a do związku wkrada się frustracja i monotonia. Większości z nas zdarzyło się w końcu ulec facetowi, który stracił zapał, gdy tylko dostał to, czego chciał.

Te problemy są nieobce nam, kobietom, ale najwyższa pora, aby wyciągnąć z nich właściwe wnioski i… nigdy więcej nie popełniać tych samych błędów! Jeśli chcesz, żeby obecny (lub przyszły) facet jadł ci z ręki, skorzystaj z kilku prostych rad. Dzięki nim twój związek już nigdy nie będzie taki sam.

RADA 1: Skup się na sobie i nie oczekuj zainteresowania od mężczyzny

W książce Sherry Argov „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?” znajduje się motto: „Równość nie polega na tym, żebyś była traktowana tak samo jak mężczyzna, lecz żebyś traktowała siebie tak samo, jak traktujesz mężczyzn”. Zapamiętaj je dokładnie, bo te słowa – wcielone oczywiście w życie – to prawdziwy klucz do sukcesu.

Wie coś na ten temat 26-letnia Monika, która już na samym początku związku z Maćkiem zaznaczyła swoją niezależność. – Pracowaliśmy w jednej firmie – opowiada. – Widziałam, że mu się podobam, ale miał opinię podrywacza, któremu nie oprze się żadna kobieta. Dochodziły do mnie pogłoski od koleżanek z pracy, że teraz ostrzy sobie ząbki na mnie. Faktycznie nie musiałam czekać długo na zaproszenie „na kawę”. Przyjęłam je z ochotą, a on nawet nie potrafił ukryć zadowolenia z siebie – miał wprost wypisane na twarzy „Już jesteś moja, skarbie” – śmieje się na samo wspomnienie Monika i kontynuuje: - Ustaliliśmy, że przyjedzie po mnie w sobotę o 18 i razem pojedziemy do jego ulubionej knajpki. Stawił się punktualnie, wystrojony, pachnący i z bukietem róż w dłoni. Jakie było jego zdziwienie, kiedy otworzyłam mu drzwi na lekkim rauszu i ubrana w strój domowy! Zza moich pleców dochodziła muzyka i roześmiane głosy kilku koleżanek. Spojrzał na mnie zdezorientowany, a ja przepraszającym tonem wyjąkałam: „Zupełnie zapomniałam o naszej kawie, przepraszam! Musimy przełożyć nasze spotkanie na kiedy indziej”, po czym wzięłam kwiaty i zamknęłam mu drzwi przed nosem – śmieje się dziewczyna.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (92)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-15 07:52:22

re: Gdy fascynacja przemija, ustępując miejsca rutynie: PORADY DLA ZAKOCHANYCH

To jest bardzo dobry artykuł właśnie tego było mi trzeba. Jestem 7 lat w małżeństwie i mamy dwójkę dzieci. Mąż mnie olewał ostatnio, a starałam się jak mogłam, wszystko co robiłam robiłam dla niego. Ostatnio postanowiłam, że napiszę zalegającą mi od 2 lat pracę magisterską i kilka razy spotkałam się z koleżankami które zaniedbywałam przez ostatnie lata naszego małżeństwa. Postanowiłam zapisać się do zespołu muzycznego, bo lubię śpiewać. I tu nagle bez żadnych próśb nagle widzę u niego odmianę. Nagle zaczął się bardziej starać i podrywać mnie. Aż nie wierzę że tak niewiele potrzeba by facet znów zaczął widzieć w żonie kobietę a nie tylko kurę domową. Oczywiście nie ma mowy żebym była oschła w stosunku do niego, bo nie o to tu chodzi tylko chodzi o to że to wszystko ma się odbywać z uśmiechem na twarzy, a nie foch i wychodzę do koleżanki. Nie tędy droga. To wszystko trzeba zaaranżować tak by facet po prostu nie mógł się o coś wściec. Swoich obowiązków nie wolno przy tym zaniedbywać tylko zrobić co do mnie należy a wtedy przeznaczyć czas dla siebie. No i prosić faceta o pomoc w poszczególnych obowiązkach ale tak by widział że Ty również masz co robić w tym czasie. Np. Kochanie dziś kup sobie kanapki w sklepie bo jadę z dzieckiem do lekarza i się nie wyrobię, aha i zawieź jeszcze drugie dziecko do szkoły bo ja nie zdążę obrócić. Musisz sprawiać wrażenie zarobionej po uszy ale wśród Twoich zajęć muszą się znaleźć które służą też wyłącznie Tobie i Twojej przyjemności lub osobistemu rozwojowi. Dla Niego też znajduj czas ale nie poświęcaj go w całości. No i wszystko na spokojnie bez kłótni nie daj się wyprowadzić z równowagi kiedy będzie z początku zrzędził. Zawsze bądź miła i uśmiechnięta i... rób swoje ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-06-12 10:41:41

re: Gdy fascynacja przemija, ustępując miejsca rutynie: PORADY DLA ZAKOCHANYCH

rady są bardzo dobre, bo często żyjemy dla faceta, dzieci i zapominamy o osbie, bojąc się, że jak na 1wszym miejscu będziemy stwiać siebie (a faceci tak robią i dla nich jest to normalne), to facet odejdzie... jednak rady te są dla kobiet, których partnerzy nie zachowuja się fair w stosunku do swych partnerek - zapominają o ich potrzebach i dla związków, w których rutyna go zabija (a tak się dzieje).. nie dla związków szczęśliwych oraz partnerskich i o tym większość komentujących zapomina ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-25 14:22:08

Rob5gB aajgjjsdvkyf

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 16:25:05

ziQ75z ptaiqbikmylt

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-23 04:48:32

With the bases loaded you struck us out with that aneswr!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-20 12:07:09

RbTKGY lanrsypgnuzr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 12:55:25

uGC1M8 osrbhvftewru

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 13:43:48

I'll try to put this to good use immdaeitely.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-11 12:17:36

rady niby fajne i w ogóle ale sory, ja nie jestem w zwiazku po to żeby grać niewiadomo jak zajęta i pokazywać ze mam swojegi chłopaka w d**ie skoro aż mnie skrece żeby sie z nim spotkać itd jeśli dwie osoby sa w zwiażku to oznacza ze sie kochaja nawzajem i nie musze odgrywać takich scen, to wtedy nie jest zwiazek tylko teatrzyk upokorzeń i poniżeń. Wiem że te metody działaja ale to juz dla mnie nie jest prawdziwy zwiazek ;/ faceci maja tylko seks i zdobywanie w głowie nie sa gotowi na żaden powazny zwiazek tak jak koniety ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-01 14:28:48

bardzo goraco polecam wam to naprawdę coś innego www.youtube.com/user/Alechandro72

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz