„Facet wyznał mi miłość byle jak. Czy na pewno mnie kocha?”

02 Czerwca 2017

Niektóre dziewczyny przyznają, że wolałyby, aby te słowa w ogóle nie padły.

wyznanie miłości

Jest wiele poglądów na to, jak powinno wyglądać pierwsze wyznanie miłości w związku. Liczy się czas trwania relacji, po jakim padnie, sposób przekazu oraz sceneria. Niektóre dziewczyny są przekonane, że słowa „Kocham Cię” nie powinny być wypowiedziane zbyt wcześnie. Pierwsza randka czy nawet dwutygodniowy okres znajomości to zdecydowanie nie ten moment. Facet czuje wtedy najwyżej fascynację i myli się co do własnych uczuć albo chodzi mu o sprawy fizyczne. Dla dziewczyn ważne jest także to, w jaki sposób to zrobi oraz w jakim miejscu. Niektóre przywiązują bardzo dużą uwagę do wyrazu twarzy i gestów. Można też wyróżnić grupę kobiet, dla których bardziej liczą się czyny. Ich zdaniem wyznanie miłości jest po prostu pięknym dopełnieniem całokształtu zachowania.

Bez wątpienia wyznanie miłości bywa jedną z najpiękniejszych chwil w życiu, ale także jedną z najbardziej przykrych. Jak się okazuje, wiele kobiet jest rozczarowanych postawą mężczyzn. Inne nie wiedzą, czy w ogóle powinny traktować ich słowa poważnie.

Na forach internetowych znalazłyśmy wiele wpisów na ten temat. Przeważnie pochodzą one od dziewczyn, które twierdzą, że ukochany wyznał im miłość byle jak. Przesadzają? A może naprawdę się nie postarał?

„Mam 23 lata, a mój chłopak 25. Jesteśmy razem 4 miesiące. Zawsze uważałam, że to odpowiedzialny, dojrzały mężczyzna. Zanim zostaliśmy parą, znaliśmy się przez pół roku. Nie powiem, czuję, że to tej jedyny, ale zawsze byłam ostrożna w sferze uczuciowej. Poza tym uważam, że potrzeba czasu, aby rozpoznać miłość. Dlatego tak bardzo się rozczarowałam. Po pierwsze Kamil wyznał mi miłość przez SMS-a! Mężczyzna w tym wieku, a nie nastolatek! Nigdy nie postrzegałam go jako nieśmiałego faceta. Bardzo mnie tym rozczarował. Po drugie zrobił to trochę za wcześnie. Dla mnie jakimś wyznacznikiem jest 6 miesięcy. Po takim czasie bycia razem można rozeznać uczucia, wcześniej jest to trochę ryzykowne. Nic mu nie odpisałam i od tamtego czasu pomiędzy nami wyczuwam napięcie. Oczekiwałam, że on rozpocznie rozmowę, a wygląda na to, że ja będę musiała nawiązać do jego SMS-a. Zastanawiam się też, czy nie wysłał mi go przez przypadek. Bardzo to wszystko dziwne...” - martwi się Basia.

Zobacz także: TEST: Kiedy się rozstaniecie? (Oblicz ryzyko rozpadu związku)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kolina
(Ocena: 5)
2017-07-11 21:04:24

Moim zdaniem to nie jest aż takie ważne, jak te uczucia są okazywane czy jak się facet oświadcza. Chodzi o dłuższą perspektywę. Bo na początku można faktycznie czuć się ciut dziwnie w takiej sytuacji, być rozczarowaną, ale musimy wziąć pod uwagę, że to są faceci... ;) I nie myślą tak jak my, nie zdają sobie często sprawy z tego, jakie to jest dla nas ważne, że nie chodzi o to, co nam wyznają, tylko jak. I stąd pojawiają się pewnie nieporozumienia. Z mojego punktu widzenia powinnyśmy być trochę bardziej wyrozumiałe, ja to też zrozumiałam po jakimś czasie. Na początku byłam taka romantyczna, oczekiwałam tego samego od facetów, zwracałam uwagę na szczegóły, ale z tego powodu dochodziło czasem do nieporozumień czy nawet kłótni. Teraz trochę dojrzałam, nabrałam doświadczenia i inaczej do tego podchodzę. Partnera szukam na mydwoje, z praktycznego punktu widzenia, gdzie, jak nie na portalu matrymonialnym, mam możliwość poznać tylu kandydatów na partnera? Mniejszą uwagę zwracam na to jak mówią, bardziej co mówią :) I staram się być wyrozumiała, wiem, że ja sama też mogę zrobić coś, co jemu może się nie spodobać i pamiętając o tym, tak samo podchodzę do facetów. I tak najważniejsza jest taka chemia między dwojgiem osób, wtedy można czytać uczucia bez słów :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 16:05:58

Mi mój wyznał miłość w trakcie seksu. Aż mnie to zmroziło.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 22:41:58

znałam gościa, który sie przyznał że wyznał sexfriendce milość w trakcie seksu a potem się z tego śmiał, sam przyznał że to emocje a nie jakaś miłość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 15:40:29

Prawie 7 lat razem i jeszcze tego nie uslyszalam. Ale teraz już mi wszystko jedno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 18:11:05

Co? To, co piszesz jest bardzo przykre. Nie lubię, kiedy mój partner jest przesadnie wylewny. Wolę, kiedy o uczuciu świadczą gesty, sposób zachowania względem mnie, a nie słowa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mania
(Ocena: 5)
2017-06-02 11:57:59

Jeden moment lepszy, drugi gorszy ale zastanawia mnie co innego... Jak można mieszkać z facetem, prać mu, sprzątać gotować albo oddawać swoje dziewictwo nie usłyszawszy wcześniej deklaracji o miłości :/ nie jestem jakąś staroświecką cnotką ale dziewczyny CO Z WAMI??!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 12:54:30

mój np tez nie mówił jak bylismy kilka eisiecy ze sobą, ale to kwestria osobowosci, nie uczucia. nneiktózy po prostu sie boją te słowa wypowiadać ale okazuja to an swój sposób

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 10:20:52

A ja mam chyba jakąś słabą pamięć, albo jestem mało romantyczna, bo nawet nie pamiętam kiedy mój narzeczony powiedział mi to pierwszy raz. Jesteśmy razem 6 lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 09:56:00

Wydaje mi się że dziewczyny mają całkiem inne pojęcie co jest ważne a co nie niż faceci. Dla mężczyzn sam fakt że to powiedział powinien wystarczyć. Kobiety z kolei oczekuja jakiejś oprawy takiego wyznania. Moim zdaniem za dużo tu analizowania. Czemu to powiedział, co miał na myśli, czemu mnie nie dotknął. Oczywiście najfajniej jest jak rzeczywiście towarzyszy temu spojrzenie w oczy i odpowiednia atmosfera. Jednak nie oczekujmy cudów. Za dużo komedii romantycznych i innych bzdur nie związanych z rzeczywistością. Ideałów nie ma i raczej żaden facet nie będzie wam czytał w myślach. A dla nich to nic nie znaczące szczegóły. Mi też mąż po raz pierwszy miłość wyznał przez smsa. I chyba się z tego nawet cieszę bo szczerze też nie wiedziałabym jak zareagować. Zrobił to bardzo szybko po naszym poznaniu, ja przyznaję że nie wiedziałam co do niego czuję. Takie analizowanie każdego kroku i grymasu nie wróży moim zdaniem dobrze na przyszłość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 11:16:58

Masz rację :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1