EXCLUSIVE: Otyła na randce

04 Października 2014

Z jakimi problemami muszą liczyć się nieco większe dziewczyny?

plus size

Szczupła kobieta nigdy nie zrozumie tej o bardziej krągłych kształtach. Bardzo łatwo oceniamy i wydajemy krzywdzące wyroki. Potrafimy bez skrupułów stwierdzić, że nadmiar tkanki tłuszczowej to oznaka zupełnego zaniedbania, lenistwa i obżarstwa. Zdarza nam się także oceniać wyłącznie przez pryzmat tuszy. Wychodzimy z założenia, że otyła jest sama sobie winna i nie ma prawa narzekać. Czasami warto jednak posłuchać długiej strony i przekonać się, że życie z nadwagą to ciągła walka. Ze słabościami, sobą i chamstwem innych.

Tym razem nie zajmujemy się przyczynami, ale konsekwencjami otyłości. Pomijając zdrowotne, w grę wchodzą również te natury uczuciowej. Choć niektórym trudno będzie w to uwierzyć, solidnie zbudowana kobieta także potrzebuje wsparcia, bliskości i miłości. Często natrafia jednak na zupełne zobojętnienie, odrzucenie lub współczucie, a to ostatnie reakcje, jakich potrzebuje w swoim i tak skomplikowanym życiu. Puszyste panie randkują. Czasami w ciemno, a reakcje niektórych panów pozostawiają wiele do życzenia.

Trzy dziewczyny, którym daleko do wymiarów modelek, opowiadają o swoich doświadczeniach w tej kwestii. Próbują być aktywne towarzysko i szukają szczęścia w miłości, ale bywają brutalnie sprowadzane na ziemię. Jak mężczyźni reagują na nieco bardziej obfite kształty? Oto ich historie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (55)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

motherfoker
(Ocena: 5)
2014-11-22 23:34:13

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Szczerze to nie jestem otyła, noszę rozmiar 38, ale z powodu typowej budowy(duży biust i uda) często jestem brana za puszystą. I mega irytuje mnie jak facet mówi lub gorzej dziewczyna że jak można się do takiego stanu doprowadzić. Znam wiele powodów. Ja mimo że ćwiczę nigdy nie będę szczupła. Mam taką budowę i przemianę materii. Zdrowo się odżywiam, prowadzę aktywny tryb życia i laski które twierdzą i wołają jak można się do takiego stanu doprowadzić sa szczupłe od zawsze, a ćwiczenia traktują jako forme relaksu lub poprawy wyglądu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
GRUBA
(Ocena: 5)
2014-10-08 23:24:34

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

a ja mam sporą nadwagę, powodzenie jak mało która :) nigdy podobna historia się mi nie zdarzyła :) niedawno poznałam cudownego faceta i w końcu uznałam, że czas zostać przy jednym :) i Wasze gadanie, ze puszyste są gorsze, mają mniejsze wzięcie.. w moim przypadku się to nie sprawdza :P wiecie co się liczy? kobiecość, sposób bycia, sexapil, charakter, tzw to coś, które nie każda szczupła kobieta ma :) i darujcie sobie gadanie, że jesteście lepsze. Żal Wam dupę ściska jak taka jak ja ma przystojnego faceta (tak, tak.. wiele razy słyszałam od Was komentarze: "jakim cudem taki facet z nią jest".. i jakos nigdy nie mówią tego faceci, tylko zazdrosne, samotne, niby szczęśliwe szczupłe). Zainteresujcie się swoim życiem:) mniej jadu, więcej uśmiechu :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gfytfrgygu
(Ocena: 1)
2014-10-08 21:46:14

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Z większym rachunkiem za żarcie hehehe i dwa miejsca siedzące zajmuje hahahahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia
(Ocena: 5)
2014-10-07 09:31:26

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Ja nie obrażam otyłych nigdy.. dziiwie się tylko jak można doprowadzić się do takiego staanu, odreagować można jedząc, ale również biegając. nie obrażam ale w głębi duszy nie szanuje.. ze względu na zdrowie. Mieli to wielkie szczęście, że rodząc się mieli po 2 ręce 2 nogi, bez żadnych powikłań, a marnują to co dostali i sami się proszą o choróbska typu cukrzyca, nadciśnienie, uszkadzanie stawów itp. Przecież to nie jest tak, żże ktoś roddzi się szczupły i jest szczupły przez całe życie, tylko z reguły osoby szczupłe dbają o siebie, ćwiczą nie obżerają się na noc, rezygnują z tłustych rzeczy, mimo że z chęcią zjedliby kolejną pizze, ale to wszystko za coś. A przez to, że człowiek się rozelniwia siedząc godz przed tel. wypijając litry coli i zajadając się chipsami uważają się za poszkodowanych bo ktoś mówi na nich gruby? podczas gdy szczupli dbają codziennie o to by takim nie być? no sorry..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-05 16:31:27

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Z jednej strony oczywiście zgadzam się z tym, że zachowanie niektórych ludzi jest niedopuszczalne. Faceci to generalnie tchórze (nie mówię o wszystkich, generalizuję) i to jest fakt. Jednak no niestety, ja nie toleruję grubasów, po prostu. Możecie mnie zaraz zjechać, ale takie jest moje zdanie. Oczywiście mają prawo do szczęścia, do miłości, itp. i nie obrażam ich nigdy, ale to, co sobie myślę, to moje. Nie cierpię tak zapuszczonych ludzi i chociaż zdaję sobie sprawę, że czasami otyłość może mieć w jakimś stopniu podłoże zdrowotne (np. hormony), to nadal uważam, że w 99% przypadków jest to obrzarstwo, a nawet, jak ma się problemy zdrowotne, to nad tyciem można zapanować (jak ta dziewczyna w artykule).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Air
(Ocena: 5)
2014-10-05 21:02:24

Ja czuje tak samo w głębi. Oczywiście nie obrażam otyłych osób ani im tego nie wytykam w żaden sposób. Jednak ja nie potrafiłabym być z otyłym facetem. No po prostu jest blokada. Chociażby nie wiem jaki cudowny charakter miał i jak cudownie by nam się rozmawiało... Dlatego po części rozumiem tych panów jednak oni zachowali się chamsko i bez taktu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
agnieszka
(Ocena: 5)
2014-10-05 15:18:33

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Bez względu na swój wygląd, ciekawego faceta możecie poznać na darmowym portalu dyskoteka.co. Polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Martyna
(Ocena: 5)
2014-10-04 23:43:50

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Sami specjaliści do spraw żywienia no i ba..oczywiscie szczupli,wysportowani...biedny kraj bogatych ludzi-dosłownie. (czyt. w kraju grubasów wypowiadają się modele) :D ech polaczki,cebulaczki-szanujmy sie i kochajmy-błotem rzucać w kogos to też nie ładnie a jednak brudno tu na samym wejściu od samego jadu... szczęścia,zdrowia i usmiechu WINSZUJE KAŻDEMU - Chudemu i grubemu,bogatemu i biednemu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-05 00:12:29

Polska krajem grubasów? :D Kochanie, wystaw nosek od czasu do czasu z ojczyzny (polaczkiem - cebulaczkiem w tym momencie jesteś właśnie Ty) i zobacz, ilu grubasów jest np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy USA. :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ewa
(Ocena: 5)
2014-10-04 21:57:02

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Każdy ma prawo do szczęścia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-04 21:00:24

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Na necie jest filmik, który pokazuje jak zachowują się ludzie, kiedy ich randki okazują się grubasami, co prawda to tylko eksperyment społeczny, ale wyraźnie pokazuje, że większość ludzi nie gustuje w takich ciałach. O ile kobiety zachowywały się kulturalnie, część nawet umówiła się na kolejne spotkanie, to panowie nie do końca podołali. Tylko jeden z testowanych panów w ogóle zaczął randkę. Większość nawet nie usiadła. Rozumiem, że czuli się oszukani, bo spodziewali się kogoś szczupłego (umawiali się przez portal randkowy ze zdjęciami), ale tylko jeden potrafił powiedzieć, że czuje się oszukany i nie lubi takiego sposobu okłamywania innych, reszta po prostu mówiła, że nie tego się spodziewała. Nie winię ich, trochę byłoby bez sensu dawać nadzieję komuś, kto nie ma u nas w ogóle szans, ale mogli to zrobić inaczej. Z drugiej strony, ja też nie chciałabym się umawiać z kimś zaniedbanym, a niestety tusza, to w 99% tylko wina samego grubasa. Już dawno lekarze potwierdzili, że nie ma czegoś takiego jak otyłość genetyczna, są tylko pielęgnowane złe przyzwyczajenia żywieniowe. Matka i córka, jeśli obie są otyłe, to najprawdopodobniej dlatego, że obie źle się odżywiają, tak się nauczyły i przyzwyczaiły. Kilogramy nie biorą się z powietrza. Wszelkie choroby wpływające na zatrzymywanie wody i utrudniające metabolizm też nie zrobią z człowieka czołgu. To może wpłynąć powiedzmy na skok o rozmiar, dwa, ale przy zdrowej diecie, odpowiednim ruchu i tak dalej, nie ma szans, żeby doprowadzić się do rozmiaru 44 i więcej. Ciało to nasza wizytówka, powinniśmy o nie dbać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-04 19:58:57

re: EXCLUSIVE: Otyła na randce

Wprost uwielbiam, kiedy ktoś nazywa mnie szkieletem oraz pyta, czy ja coś w ogóle jem. Niech no tylko spróbuję zwrócić uwagę, że nie życzę sobie takich komentarzy na mój temat, a wyjdę na przewrażliwioną. Z kolei osobom otyłym/plus size/bardziej krągłym/z obfitszymi kształtami nawet drobnej aluzji co do wagi nie można rzucić :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
taka ja
(Ocena: 5)
2014-10-04 22:11:23

Wiesz, ja mam nadwagę, mój partner ma niedowagę. Za każdym razem, gdy ktoś z dalszej rodziny/znajomych poznaje mojego faceta i próbuje rzucać teksty "Ale Ty chudy jesteś", bądź inne sugestie o wygłodzeniu, to się wku***wiam, biorę chłopa za rękę i opuszczam towarzystwo :) gdyby ktoś podobnie zachował się wobec mnie, myślę, że mój partner postąpił by tak samo. Takie teksty są nie na miejscu i obrażają nie tylko mojego faceta, ale i mnie - bo jestem dobrą kucharką i mojemu facetowi nigdy jedzenia w domu nie brakuje. Ponad to nie lubię prostackiego towarzystwa, które musi komentować wszelkie odstępstwa od obowiazujących kanonów. Po prostu taki urok mamy oboje - posiłki z tych samych składników, podobnej wielkości (on więcej) i on ma 20 kg niedowagi, a ja 15 nadwagi. Ja ćwiczę regularnie, on nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-05 10:37:03

A to chyba bład z jego stronx. Powinien właśnie poćwiczyć i nabyć tkanki mieśniowej. Wtedy przybyło by mu pare kilo a nadal byłby szczupły tak jak Ci się podoba, a z pewnością też zdrowszy i sprawniejszy. Sama síe o to staram. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-06 15:03:17

20 kg niedowagi??? To jest duzo bardziej niebezpieczne niz 20kg nadwagi. I wy oboije jecie to samo tylko inne porcje? Przeciez macie inne potrzeby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
taka ja
(Ocena: 5)
2014-10-06 23:44:21

Jak będziesz miała rodzinę, to będziesz gotowała dla każdego osobne danie? :) Jego waga to 55kg przy 180cm. Jak chodzi na badania okresowe, to żaden lekarz nie skierował go na żadne badania dodatkowe, a ja nie jestem w stanie nawet uprosić go o zrobienie morfologii...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz