Dlaczego Twój partner nie lubi Twoich przyjaciółek?

15 Lutego 2015

Twój ukochany za każdym razem, gdy wspominasz o swoich koleżankach, kręci nosem? Sprawdź, dlaczego.

przyjaciółki

Swoją historię opowiada Magda, lat 27 (imię zmieniłam). „Od paru miesięcy spotykam się z Maćkiem. Jest naprawdę super, dogadujemy się, myślę, że może być z tego coś poważnego. Ale jest jeden problem: Maciek nie lubi moich dwóch najlepszych przyjaciółek. Za każdym razem, gdy spotykamy się we czwórkę, są między nimi jakieś zgrzyty. Najgorzej jest jednak, kiedy się nie widzą, a o nich opowiadam. On tylko je krytykuje, mówi nawet, że są głupimi materialistkami, że nie rozumie, co w nich widzę. Trochę mnie to zaczyna denerwować. Nie rozumiem tego oceniania innych, a zwłaszcza ciągłej krytyki pod ich adresem” – wyznaje.

Magda nie jest jedyną kobietą z takim problemem. Niechęć mężczyzny do koleżanek partnerki to dość częste zjawisko. Rzadko spędzają ze sobą czas, a jeśli już, to ewidentnie między nimi nie iskrzy (choć zdarza się, że obie strony dobrze się maskują i sprawiają wrażenie zadowolonych ze wzajemnej obecności). Niewybredne komentarze pod adresem koleżanek najczęściej jednak lecą z jego ust, kiedy o nich rozmawiacie.

Zaborczy partner

Mężczyzna niechętny koleżankom partnerki może stać się zaborczy. Monika na forum dyskusyjnym pisze: „Mam 29 lat. Jestem mężatką od 7 lat, mam dwójkę dzieci już można powiedzieć, że dużych, bo córcia ma 9 lat, a synek 7 lat. Moje młodzieńcze życie szybko się skończyło, gdy poznałam obecnego męża. Mój mąż nie lubi moich koleżanek i kolegów. Nie pozwala mi nigdzie wieczorem wychodzić, np. do klubu z koleżanką czy do kawiarni, twierdzi, że można to zrobić w dzień. No ale jak, skoro mam dzieci? Przeważnie wychodzę do koleżanki z dziećmi, ale nie ma to jak babskie spotkania bez dzieci (…). Gdy przyjdzie do mnie znajoma na kawkę, mąż mi później gdera, czy nie mogłam iść do niej, a zdarzyło się, że potrafił wyprosić moją koleżankę. I tak jest cały czas. Przyjdzie z pracy, zje obiad, kładzie się i ogląda telewizor albo do wieczora gra. A ja z dziećmi”.

Monika dodaje, że wielokrotnie z nim o tym rozmawiała, kilka razy się z tego powodu pokłócili. „On twierdzi, że nikogo nie lubi i jego też nikt nie musi lubić. Jemu nikt za znajomość nie daje, a jak do mnie znajomi przychodzą, to on myśli, że zaraz coś chcą” – tłumaczy, nie kryjąc, że coraz częściej myśli o rozwodzie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Daria
(Ocena: 5)
2015-02-15 11:32:00

re: Dlaczego Twój partner nie lubi Twoich przyjaciółek?

Właśnie chłopak mojej przyjaciółki mnie strasznie znielubił. Nie wiem czemu. A przyjaciółka uważa, że stoi między nami i musi jednego z nas wybrać. Popieprzona sytuacja. Poradźcie coś, nie chcę jej stracić :c

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-15 10:18:07

re: Dlaczego Twój partner nie lubi Twoich przyjaciółek?

Ja mam za to inny problem. Moja przyjaciółka ma mi trochę za złe, że polubiłam się z jej facetem. Mam wrażenie, że ona się mnie obawia... Nie mam pojęcia dlaczego, bo wie, że nigdy bym nikomu nie odbiła faceta, a poza tym dla mnie faceci (i eksfaceci) moich przyjaciółek i koleżanek są po prostu nietykalni. Czy to takie złe, że dogaduję się z jej facetem? Często wyjeżdżamy wszyscy razem i wydaje mi się, że byłoby kłopotliwe źle się czuć w swoim towarzystwie. Próbowałam z nią rozmawiać, ale zawsze zbywa mnie żartem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Lola
(Ocena: 5)
2015-02-15 13:24:51

Twoja przyjaciółka nie musi nikogo wybierać o.O co to za miłość, która zmusza Cię do tego aby wybierać między dwoma ważnymi dla Ciebie osobami? Miałam taką sytuację, że bliska mi osoba twierdziła, że musi wybierać między mną a swoim partnerem. I potem wybrała partnera i próbowała zrzucić za to winę na mnie, że ja tego nie rozumiem, bla bla bla. Nie daj się wrobić w taki chory układ. Jeśli Twojej przyjaciółce będzie zależeć na Tobie to na pewno znajdzie czas pomiędzy Tobą, a nim. Spróbuj z nią porozmawiać na ten temat dlaczego On Cię nie lubi. Może da się to jakoś wyjaśnić i naprawić? A jeśli nie i wybierze jego to znaczy, że nigdy nie była Twoją przyjaciółką, bo prawdziwi przyjaciele nie odrzucają Cię tylko dlatego, że się zakochają w kimś innym. Przyjaźń to coś więcej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Lola
(Ocena: 5)
2015-02-15 13:25:41

Sorry, nie tu wkleiłam odpowiedź hehe :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-15 16:04:14

najlepsza kochanka, żony koleżanka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-15 08:00:27

re: Dlaczego Twój partner nie lubi Twoich przyjaciółek?

Jak dobrze, że w moim przypadku relacje między koleżankami a facetem są takie normalne. Jedne lubi, innych nie lubi, nie dla zasady, po prostu inne charaktery i tyle. Nigdy nie robi wyrzutów jak się z nimi spotykam i nie ma paranoji, że nie robimy nic innego poza obgadywaniem Go. Nie ma także nic przeciwko temu byśmy się razem spotykali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-02-15 06:59:48

re: Dlaczego Twój partner nie lubi Twoich przyjaciółek?

"Kto z kim przYstaje, taki sie staje" Poprawcie ten rażący błąd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-15 01:37:19

re: Dlaczego Twój partner nie lubi Twoich przyjaciółek?

Nigdy nie opowiadałam o sekretach przyjaciółek mojemu partnerowi ani nie rozmawiałam o nim z przyjaciółkami choć zawsze mi wmawiał, że jeśli już się z nimi spotykam to na pewno go obgaduję wciąż mi to powtarzał. W końcu, gdy się rozstaliśmy dowiedziałam się, ze on swojej koleżance zdradzał każdy szczegół naszego związku, Totalna porażka, a to niby kobiety się tak zachowują.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1