Dlaczego on nie potrafi się zaangażować?

23 Marca 2016

Nie będzie dobrego związku ze znajomości, w której jedna strona nie potrafi się zaangażować. Jeśli dotyczy to mężczyzny, sprawdź, gdzie może leżeć przyczyna.

czy on mnie kocha

Wiele kobiet zna sytuację z autopsji. Jak Gosia, 24-latka, która ma za sobą dwie takie znajomości. Łukasza poznała jeszcze w liceum. To był jej pierwszy chłopak, więc starała się, jak mogła, żeby było między nimi dobrze. I było – przez jakiś miesiąc, gdy związek nie był jeszcze poważny. Szybko się jednak okazało, że Łukasz nie potrafi wejść w relację głęboko. – Zaczął kombinować, a potem wręcz mnie unikać. Po czterech miesiącach oznajmił, że jednak poważny związek nie jest dla niego – przyznaje Gosia. Rozstali się. Podobną sytuację przeżyła jakiś czas później, gdy straciła głowę dla kolejnego faceta – i choć wysyłał jej sygnały, na podstawie których miała prawo sądzić, że coś z tego będzie, szybko wziął nogi za pas. – Na do widzenia powiedział, że chyba nie umie się zaangażować w związek. Żaden, nie tylko ze mną.

Wspomnienia Gosi brzmią znajomo? To bardzo możliwe; niejedna kobieta na własnej skórze przekonała się, co to znaczy znajomość z mężczyzną, który nie potrafi się zaangażować. Początki mogą nawet wydawać się obiecujące, jednak po pewnym czasie – zazwyczaj dość szybko – okazuje się, że relacja zmierza w niewłaściwym kierunku. Ty oczekujesz bliskości, intymności, oddania. Oraz pewności, że będzie z tego poważny związek, a nie przelotna znajomość. On natomiast zachowuje się, jakby miał priorytety całkowicie odmienne od twoich. Im bardziej liczysz na jego zaangażowanie, tym bardziej on się od ciebie oddala, wymyka się, zaczyna zachowywać się w sposób, którego nie rozumiesz. Co się dzieje?

Życie z lekkoduchem

Sytuacja najczęściej dotyczy mężczyzn o naturze lekkoducha. Takich, którzy nie dojrzeli jeszcze do poważnego związku. Owszem, chcą spotykać się z kobietami, a nawet mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w sprawach damsko-męskich, ale gdy w grę wchodzi coś poważniejszego, wycofują się. Spotkało to Martę. – Z moim eks byłam przez trzy lata, a mieszkałam przez półtora roku. Niby poważny związek, ale odkąd razem zamieszkaliśmy, zresztą pod moim naciskiem, utknęliśmy w miejscu. On myślał tylko o imprezach, spraszał do nas znajomych, często bez uprzedzenia. Nie mogliśmy się dogadać w takich sprawach jak opłaty, sprzątanie, gotowanie itp. Wszystko było na mojej głowie. W końcu nie wytrzymałam.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
2.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-23 07:53:23

re: Dlaczego on nie potrafi się zaangażować?

Na szczęście moj facet nie znosi swojej matki :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-09-06 11:33:46

A to chyba akurat nie jest powód do cieszenia.Zawsze potwierdza się ta reguła-jak traktował matkę,tak będzie żonę.I to jest złudna nadzieja, że dla ciebie będzie dobry .Do ciebie należy zwrócić mu uwagę, co do matki.Nie chciałabym faceta ,który nie szanuje matki,bo twojej też napewno nie okaże szacunku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1