Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

14 Listopada 2014

Są sytuacje, gdy kobiety, zamiast cieszyć się ciążą, zostają same. To bardzo trudny i bolesny czas. Jak go przetrwać?

związek

Supermodelka Heidi Klum była w trzecim miesiącu ciąży, gdy jej ówczesny partner i ojciec dziecka milioner Flavio Briatore zakończył ich związek. Szczęściem w nieszczęściu był fakt, że wkrótce potem Klum poznała piosenkarza Seala, który przez kilka lat był jej mężem. Podobny los spotkał wiele kobiet, które porzucono w ciąży.

Internet aż kipi od wpisów, z których płynie potok gorzkich słów. „Zostałam sama w ciąży i nie wiem, co dalej” – pisze Karolina. „Jestem w czwartym miesiącu ciąży. Myślałam, że mimo że to była wpadka, to będzie szczęśliwy okres w moim życiu. Niestety się pomyliłam. Mój facet mnie zostawił. Dlaczego? Wciąż zadaję sobie to pytanie. Nic z tego nie rozumiem. Zdradził mnie, po czym zwiał”.

Podobna gorycz wyziera z wpisu innej kobiety w takiej samej sytuacji. „Mam 35 lat. Zostałam sama w trzecim miesiącu ciąży z bolesną informację, że są kobiety, które traktuje się jako matki swoich dzieci i takie, których się tak nie postrzega. Jak widać, ja byłam w tej drugiej grupie, jestem przerażona i zdruzgotana, mam drugie dziecko – już nastolatka… Jak sobie z tym wszystkim poradzić?”.

A oto, co spotkało inną z kobiet, która na forum dyskusyjnym wyznaje: „Mijają już cztery miesiące, odkąd odszedł mój mąż. Byliśmy parą od ponad 10 lat i to był mój pierwszy poważny związek (jego też). Po ślubie jesteśmy trzy lata. Długoletni związek rządzi się własnymi prawami. Były kryzysy, czasem jakieś kłótnie, ale zawsze miałam pewność, że jesteśmy razem i że się kochamy. Od ponad roku staraliśmy się o malucha. Nie wychodziło (…). W końcu zaskoczyło… I tu zaczął się problem. Mąż ku mojemu zdziwieniu nie ucieszył się, a wręcz miałam wrażenie, że ta sytuacja oddaliła nas od siebie. Zaczął być agresywny, niemiły. Kompletnie zaskoczyło mnie jego zachowanie. Pomyślałam sobie, że może przerosła go wizja ojcostwa (ma 31 lat), intuicja podpowiedziała mi też, że może za tym stać inna kobieta…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (25)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Zosia
(Ocena: 3)
2017-02-05 15:30:41

Dlatego bo kobiety same decydują się na dziecko ,STAWIAJĄC MĘŻCZYZNĘ PRZED FAKTEM DOKONANYM .Same wciskają na siłę ,że ja teraz chcę mieć dziecko mimo sprzeciwu mężczyzny .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-16 13:30:54

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

A ja swego czasu zostałam sama po 4 latach związku z mężczyzną którego wciąż kochałam. Czułam ogromną pustkę. Jestem dojrzałą kobietą. Samotność mnie przerażała. Zamówiłam na niego urok miłosny na stronie urokmilosny24.pl – wrócił, a wraz z nim moje marzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-15 11:55:51

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

Czemu porzucają? Bo są doopkami, niedojrzałymi goowniarzami, a dziewczyna była im potrzebna tylko do seksu, faceci kompletne zera, wychowane na pornolach, mózgi rozpuszczone od trawki i walenia konia przed pornusami, zero szacunku do kobiety. Za takim śmieciem nie warto nawet płakać. Ja mam 30 lat i na szczęście nigdy nie byłam w takiej sytuacji, ale czytam fora i widzę co się dzieje. Porzucanych kobiet w ciąży czy z małym dzieckiem jest coraz więcej. Nie dziwię się, że kobiety boją się teraz zachodzić w ciążę. Nie chodzi tylko o finanse, ale też o to, że faceci są w tych czasach beznadziejni i nie można na nich polegać. Znudzisz się takiemu bydlakowi w łóżku to już papa, spadaj mała. Nieważny szacunek, nieważne przeżyte lata, liczy się tylko nowa doopa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-19 07:29:49

Lepiej bym tego nie ujęła. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-15 11:26:08

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

Ja będąc z factem przez 4 lata, wpadliśmy. Myślałam że damy razem radę, ale on tylko przelał mi kasę na konto na rozwiazanie problemu i wyjechał za granicę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 19:14:33

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

A mnie facet zostawił samą z trzy dniowym synem. Stwierdził ze nie dorósł do bycia ojcem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ona
(Ocena: 5)
2014-11-14 20:18:26

trzeba być skur*ielem żeby zrobić coś takiego. Trzymaj się dziewczyno nie znam Cię ale życzę Ci jak najlepiej, dasz radę!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ello
(Ocena: 5)
2014-11-14 13:57:54

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

wpadka - wrabianie faceta w ojcostwo (przy dzisiejszej antykoncepcji wpadka? serio?) - nie uprzedzasz mężczyzny o swoich oczekiwaniach - nie dziw się że odchodzi. Natomiast planowanie z mężczyzną dziecka a potem jego zniknięcie? to przyznaję zaskoczyło mnie w tym artykule, nie znam takich przypadków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 15:11:57

moja droga, żadna antykoncepcja nie daje 100 % pewności. Tak wpadki się zdarzają. A pan nie musiał pchać fujary w byle otwór.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xg
(Ocena: 5)
2014-11-14 15:17:14

nic ci nie daje 100 % gwarancji że wpadki nie bedzie. Także uwierz że zdarzaja sie wpadki. Ja mam koleżanke która była ze swoim chlopakiem 3lata i mieli wpadke i koleś ja po 3 latach zostawił jak sie dowiedział ze zaszła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 16:08:13

Ello ty chyba żartujesz? Jak można takie rzeczy wypisywać. Seks ZAWSZE może zakończyć się ciążą. Nie ważne czy z powodu, iż antykoncepcja zawiodła czy dlatego, że jej nie było. Do tanga trzeba dwojga. Mam dość traktowania mężczyzn jak bezmózgie, biedne, życiowe sierotki które na każdym kroku głaszcze się po główkach i broni przed jakąkolwiek odpowiedzialnością. Postawy takie jak prezentuje ello sprawiają, że tyle kobiet ma przekichane w wielu aspektach życia. Jeśli mężczyzna uprawia seks to musi mieć na względzie to, że kobieta w ciąże może zajść bez względu na stosowaną przez nich antykoncepcje. Jak można w ogóle pisać, że ,,nie uprzedzasz mężczyzny o swoich oczekiwaniach - nie dziw się że odchodzi"?! Oj tak, jeszcze trzeba go przeprosić i pomachać białą chusteczką. Jeśli nie jest gotowy na dziecko to niech seksu nie uprawia, jeśli jest niech bierze 100% odpowiedzialności za to co robi. Nie wiem czy doczekam czasów kiedy mężczyzn zacznie się traktować normalnie. Odpowiedzialność leży po obydwu stronach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 21:48:23

Zgadzam się z anonimem z 16:08:13. Niestety, a pewnie to niejedna zauważyła, to zazwyczaj na kobietę spada odpowiedzialność. No bo to MATKA. Lepiej: MATKA POLKA. Kiedy dochodzi do podobnych wypadków, wpadek to jedyne co najczęściej się słyszy to: "trzeba było rozkładać nogi?" Tak jakby nic między te nogi miało nie wchodzić. Szkoda, że tyle się mówi o odpowiedzialności płynącej z seksu w stosunku do kobiet, a tak mało w stosunku do mężczyzn i tak łatwo akceptuje/toleruje się takie zachowania, jak porzucanie partnerek, o zgrozo, w ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2014-11-16 08:41:48

Ello, ja cie popieram w 100% . W dzisiejszych czasach praktycznie nie istnieje coś takiego jak wpadka. Większość lasek robi to specjalnie, bo myślą że w ten sposób uda im się zatrzymać faceta na siłę. Bo ma kasę, albo co innego. A potem płacze i lamenty bo faceci to dupki, skur*syny itp. Jak by one były święte. Sam prawie kiedyś miałem taką sytuację. Lasak chciała mnie wrobić w dziecko. Po kilku miesiącach okazało się że zaszła. Byłem przy niej do porodu. Z czystej ciekawości zrobiłem test na ojcostwo i wyszło na to że dziecko nie jest moje. LOL. I co? Może miałem z nią być? Najpierw się puściła z innym, a potem dobre kilka miesięcy robiła mnie w ch*ja że to moja sprawka. I kto tu ma z głową. Masz rację stary, Laski też powinny brać odpowiedzialność za swoje czyny i też powinny się zabezpieczać, spirale, tabletki. Sposobów jest mnóstwo. A do was drogie panie, przestańcie obrażać wszystkich facetów za to że jesteśmy facetami. same też powinnyście myśleć. W końcu większość z was walczy o tak zwane "równo uprawnienie" które kończy się jak trzeba zrobić coś co wymaga sporo wysiłku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 11:57:28

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

Same dziś artykuł aby podnieść ciśnienie na początek dnia. Porzucenie kobiety w czasie ciąży? Po prostu obrzydliwe, a najgorsze jest to, że faktycznie jest przyzwolenie społeczne na takie zachowania. Świeżo upieczonym matką jest i tak ciężko, gdy partner jest obok, a co dopiero, gdy pójdzie w tango? Dla mnie to sytuacja do niewyobrażenia..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 12:40:58

Swiezo upieczonym matkOM, zapamietaj sobie ze w liczbie mnogiej piszemy OM , az mi oczu wypalil, a pozniej jest placz ze pracy nie ma bo jak przyniesiesz cv z takimi bledami to co sie dziwic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xg
(Ocena: 5)
2014-11-14 15:20:25

niestety tacy są faceci. nie umieją brać odpowiedzialności za swoje czyny. A potem kobieta sama sobie musi radzić. To przykre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mi
(Ocena: 5)
2014-11-15 10:04:37

Anonimie 12:40:58, generalnie masz rację, lecz wkurza mnie czepianie się czyjejś ortografii i pisowni, a sama o tym zapominasz. W CV (a nie - cv) również powinny się znaleść znaki diakrytyczne, powinno się przestrzegać zasad interpunkcji oraz powinno się znać zasady pisania na komputerze (brak tego również "w oczy pali") - a tego w TWOIM komentarzu brakuje. Poza tym celownik liczby mnogiej raczej nie występuje w CV. Innych przypadków się zdecydowanie częściej używa. A odnośnie tematu, to zgadam się, po prostu przykro się o tym słucha, a tacy mężczyźni dla mnie nie są mężczyznami. Gardzę takimi ludźmi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 07:57:48

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

Odejść po 10 latach razem, i roku starań o dziecko to totalne kurewstwo !!! Mógł najpierw powiedzieć jej ze nie chce z nią być , a nie robić dzieciaka i się rozmyśleć Obciąć takiemu zwierzęciu jaja- zachowanie zwierzęcia a nie człowieka!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 08:36:49

nie obrazaj zwierząt.. na takie kur** tylko człowieka jest stać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 02:30:04

re: Dlaczego mężczyźni porzucają ciężarne partnerki?

Dlatego ze dziewczyny zachodza w ciaze z nieodpowiednimi facetami. Skoro zna sie czlowieka 10 lat to juz sie o nim cos wie. Na pewno dawal sygnaly, ze jest dupkiem, ale dziewczyny lubia usprawiedliwiac facetow. Jestem zaskoczona, ze kobiety wpadaja w panike, gdy facet odchodzi. Jakby to od niego mialo zalezec zycie ich i dziecka. Kobieta powinna byc niezalezna i radzic sobie w kazdej sytuacji. Jak taki niedorajda odchodzi to jeszcze lepiej. Po co ma dawac zly przyklad dziecku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 13:42:38

Ciekawe czy bys tak gadala gdyby to Ciebie cos takiego spotkalo. Człowieka to poznaje się cale zycie i nigdy się go dobrze nie pozna. Nie wiemy o czym kto inny myśli a zachowywać się przy nas może idealnie. A poza tym ludzie się zmieniają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Milka
(Ocena: 5)
2014-11-14 14:29:43

a czy my kobiety jestesmy robotami, zaprogramowane zeby cale zycia byc tylko odpowiedzialne, rozumiec wszystkich, znisic wszystkie upokorzenia. Potrzebujemy wsparcia, otuchy i czuc ze jestesmy kochane, szczegolnie w okresie ciazy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 15:42:40

Faceci tez nie są robotami zaprogramowanymi do tego żeby byc odpowiedzialni, opiekunczy i oczywiscie zaradni i zarabiający. Oni tez czasami maja dość, nie da sie nikogo zmusic do bycia z kimś, anwet pomimo ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-14 21:54:12

Ale to jednak kobiety teraz muszą być takimi robotami. Faceci mają przyzwolenie na bycie facetami, bo "facet musi" gdy sobie pójdzie w siną dal. Nie chce mi się już biadolić , tak jest i koniec. Troszkę racji z tym jest, aby być strasznie ostrożnym z uprawianiem seksu z kimkolwiek. Nic nie daje oczywiście pewności, ale najlepiej robić wszystko aby możliwość zajścia w ciążę zredukować. Dziecko na obecne czasy i mentalność to za dużo i dramat gotowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz