Dlaczego faceci od Ciebie odchodzą?

19 Lutego 2018

Żaden Twój związek nie trwał dłużej niż kilka miesięcy i zazwyczaj to Ty byłaś porzucana? Gdzieś musi leżeć przyczyna. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje.

zerwanie

Łatwo się zakochać, ale utrzymać związek znacznie trudniej. Bardzo często nawet pomimo starań i dobrych chęci relacja nie jest w stanie przetrwać próby czasu. Co ma myśleć kobieta, która wciąż jest porzucana? Oto możliwe powody, dlaczego mężczyźni od ciebie odchodzą.

Czują się od ciebie gorsi
Czy nam się to podoba, czy nie, emancypacja nie służy związkom. Mężczyzna chce czuć się głową rodziny, osobą decyzyjną, odpowiedzialną. To atawizm. Gdy więc kobieta jest aktywniejszą stroną w związku, a szczególnie gdy – w przeciwieństwie do niego – odnosi sukcesy zawodowe, robi karierę, prowadzi intensywne życie i jest lepsza w wielu dziedzinach, mężczyzna przestaje czuć się… mężczyzną. W pewnym momencie to może stać się dla niego nie do zniesienia. Badania potwierdzają, że kobiety sukcesu są częściej zdradzane. Dlatego pozwól mu być facetem.

Zobacz także:Ciągle gderasz
Mężczyźni potrafią się wyłączyć. Gdy kobieta narzeka, ma pretensje, lamentuje, oni zazwyczaj wiedzą, co robić. Najczęściej nie robią nic. Albo wychodzą na piwo. Niestety, nieustanne gderanie potrafi wykończyć nawet największego twardziela. Zastanów się, czy nie dotyczy to ciebie. Uprawiasz czarnowidztwo? Krytykujesz wszystko i wszystkich? Wiecznie jesteś niezadowolona? Bez przerwy szukasz dziury w całym? Żaden facet nie zniesie niekończącego się marudzenia!

Nie mają przestrzeni dla siebie
Pisaliśmy o tym wielokrotnie – związek nie polega na trwaniu w stałym zespoleniu. Żeby był udany, każda ze stron potrzebuje przestrzeni. Popatrz na to z tej strony: gdybyś trafiła na zaborczego faceta domagającego się nieustannej uwagi i nietolerującego twoich zainteresowań, spraw osobistych czy koleżanek, wytrzymałabyś z nim? W pewnym momencie poczułabyś, że się nie dusisz. Bo to nie związek, a zniewolenie. Dlatego jeśli mężczyźni czują się przez ciebie osaczeni, powiedzą w końcu dosyć i odejdą.

Porównujesz ich do innych
To niewybaczalny błąd, którego nie puści płazem żaden, podkreślamy żaden mężczyzna. Porównywanie do innych facetów nie jest w porządku i absolutnie niczemu nie służy. Wbrew temu, co może ci się wydawać, nie jest sposobem na zmotywowanie do działania. Gdy porównujesz partnera do partnerów swoich przyjaciółek czy, co gorsza, do swoich byłych, strzelasz sobie w kolano. Porównywanie do innych to najprostsza droga do odebrania drugiemu człowiekowi pewności siebie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz