Czy związek może rozpaść się przez dziecko?

05 Sierpnia 2015

Teoretycznie dziecko powinno umocnić związek. Praktycznie w życiu czasem bywa odwrotnie.

ciąża

Pojawienie się dziecka w rodzinie zmienia sytuację. Przestajecie żyć tylko we dwoje – jest z wami, dwadzieścia cztery godziny na dobę, nowy członek rodziny, który wymaga nieustannej opieki. Nie ma wątpliwości, że relacja między kobietą a mężczyzną się wtedy zmienia. Na plus i na minus.

Jedna z internautek o pseudonimie smutnamama stawia pytanie: „Czy po urodzeniu dziecka rozpadł się wasz związek? Już nie wiem, czy coś łączy mnie z moim mężczyzną, tylko wieczne pretensje, zmęczenie, brak zrozumienia, są lepsze i gorsze dni, ale ja chyba już nie czuję tego, co kiedyś, tylko jedno wielkie rozczarowanie, nie mam siły ani chyba nawet ochoty się starać, ale też nie wyobrażam sobie rozstania”.

W podobnej sytuacji znalazło się wiele internautek. „Mój (związek) już nie jest taki jak kiedyś. Seks dla mnie nie ma znaczenia i w końcu on może mieć mnie dość” – pisze jedna z nich. A inna dorzuca: „Zaszłam w ciążę, to było strasznie przykre, bo ciąża to piękny okres, ale z ciągłym nerwami, czy sobie poradzę, czy zdołam utrzymać siebie i dziecko, czy dam radę kupić wyprawkę… Wszystko musiałam sama robić, facet mi nie pomagał. Za to po porodzie przybiegł jak piorun! Teraz on chce wrócić, ale ja już mu nie potrafię wybaczyć tego, co mi zrobił wcześniej. Faceci się nie zmieniają”.

Zupełnie inaczej jest natomiast u Klaudii. „Moja córka ma pięć miesięcy i między mną a moim mężem jest super – w zasadzie tak jak wcześniej, może nawet jest fajniej, bo mamy wspaniałe dziecko, które nas akurat jeszcze do siebie zbliża. Mąż bardzo się angażuje w zajmowanie się małą i myślę, że to ma ogromne znaczenie w tym wszystkim”.

Pretensje i żale

Dziecko zmienia związek, to fakt niepodlegający dyskusji. Nieprzespane noce, zmęczenie, koncentracja na nowym członku rodziny wpływają na relacje między kobietą a mężczyzną, który często czuje się zepchnięty na boczny tor. On żali się, że jest niedoceniany, chce większej uwagi, oczekuje, że partnerka znajdzie dla niego czas. Jej jest przykro, że całkowita opieka nad dzieckiem spadła na jej barki. Nie mogą dogadać się w sprawach intymnych. Pojawiają się zgrzyty, konflikty.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-05 18:03:41

re: Czy związek może rozpaść się przez dziecko?

mój znajomy miał kiedys dziewczynę, słabo im się układało chciał odejsc ale ona powiedziała że jest w ciąży. Nalegała na slub, zgodził się dwa miesiące po byli juz po rozwodzie. Oszukała go. zadnej ciazy nie było

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-05 17:42:20

re: Czy związek może rozpaść się przez dziecko?

A co w sytuacji, gdy to on chciał dziecka, a ona ma dosyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-05 13:41:42

re: Czy związek może rozpaść się przez dziecko?

u mojego znajomego po narodzinach dziecka związek zaczął się kończyć. ona skupiła się tylko na synu, na mężu w ogóle, on wdał się w romans, ale się przecież nie rozwiodą bo dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-05 07:23:01

re: Czy związek może rozpaść się przez dziecko?

Nie zgodze sie. Tzn sa klotnie, zmeczenie itp ale widok usmiechajacwgo sie maluszka lagodzi wszystko. My sie rozstalismy, jednak po 3 tyg dowiedzialam sie o ciazy.Chcielismy sprobowac jeszcze raz i postanowilismy do siebie wrocic i bylo i jest super :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-05 13:17:51

u mnie to się nie udało od narodzin syna po niecałych dwóch latach byliśmy już po rozwodzie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1