„Po każdym seksie mój chłopak milczy przez tydzień. W końcu powiedział mi, dlaczego…” (Krępująca historia Magdy)

04 Lutego 2017

Czy dziewczyna powinna się zgodzić na jego propozycję, żeby go nie stracić?

otwarty związek

Otwarty związek to coraz bardziej popularna forma wiązania się dwojga ludzi. Kiedy nie są pewni swoich uczuć albo nie potrafią żyć wyłącznie z jednym partnerem – to rozwiązanie sprawdza się najlepiej. Wiele lat temu by nie przeszło, ale obecnie „po cichu” takie związki funkcjonują.

Trzeba przyznać, że są bardzo wygodne dla facetów, którzy nie muszą pozostawać przy jednej partnerce seksualnej. Dostają „przyzwolenie” na kontakty z innymi kobietami i nie są z nich w żaden sposób rozliczani. Stała partnerka nie ma prawa ingerować zbyt mocno w życie osobiste swojego faceta i musi zadowolić tym, co jest. Czasami zdarza się, że to kobiety przekonują faceta do otwartego związku – są wyczerpane emocjonalnie po poprzednich związkach, nierzadko mocno poranione. Nie chcą się angażować na poważnie, wolą mieć w nowym związku furtkę, która pozwoli im w każdej chwili wycofać się albo odejść do innego mężczyzny. Chociaż to wygodne rozwiązanie, nie można oprzeć się wrażeniu, że otwarte związki są pozbawione uczuć.

Koncepcja otwartego związku nie jest obca jednej z naszych czytelniczek. Magda napisała maila, którego publikujemy. Chłopak dziewczyny niedawno zaproponował jej otwarty związek, a ona nie wie, co o tym myśleć. Jest rozdarta pomiędzy miłością do Krystiana, a szacunkiem do samej siebie i strachem, co naprawdę oznacza jego prośba...

Zobacz także: Związek bez zobowiązań czy stałe relacje - co wybrać?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (47)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 08:47:17

Ja sama zaproponowalam swojemu partnerowi zwiazek otwarty. Odkrylam, ze bardzo dlugi czas pisal z innymi. Na ulicy, w moim towrzystwie, nie mogl powstrzymac sie od spojrzen na inne kobiety. Dalam ulimatum...rozchodzimy sie, albo zwiazek otwarty. Sa faceci, ktorzy nie potrafia inaczej. To prawda. Mieslimy zaplanowany juz slub, kupione obraczki, suknie, sale..... ale jednak nie. Facet, z ktorym mozna przejsc dalej przez zycie, na zasadach 1 na 1, musi sie kontrolowac. Jezeli nie potrafir sie kontrolowac, wowczas zostaje zakonczenei zwiazku badz zwiazek otwarty. Sami wybierzcie, ktore rozwiazanei dla Was w takiej sytuacji jest lepsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-08 16:09:34

Z ust mi to wyjelas !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-07 17:34:10

Faceci teraz mają burdel za darmo.A baby aby zatrzymać jakiegokolwiek chłopa zeszmacą się całkiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
saka
(Ocena: 1)
2017-02-07 08:00:44

nie

trzeba być mega idiotką żeby sie zgodzić na coś takiego :) ja od razu bym kolesiowi powiedziała dobitnie spier....dalaj :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-06 21:00:11

szurnięty typ xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-06 16:54:16

takie związki mają tylko sens gdy oboje partnerów się na to zgadza i czerpie z tego korzysci. Spotykałam się kiedyś z facetem na takiej zasadzie, obydwoje jednak się nie kontrolowalismy pod żadnym względem, wiedzielismy że nie jesteśmy jedynymi dla siebie. Relacja była w 100proc czysta, nikt na tym nie cierpiał. Z mojej strony nie było do niego żadnego uczucia, korzystałam z życia, a gdy spotkałam faceta w którym się zakochałam to po prostu do niego odeszłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-06 13:57:14

Nie rób tego. To będzie bolało, wiem to, ale miej klasę i szacunek do samej siebie. Pamiętaj że te same uczucia może wyznawać też innym. Taki związek nie dość że przyniesie Ci dużo bólu to jeszcze Cię zniszczy, a Ty dopiero zaczynasz przeżywać takie chwile - powinny być One wyjątkowe i z kimś, kto będzie Ci cenił, kochał i rozpieszczał a nie brał Cię tylko wtedy, kiedy mu hormony buzują...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nie rób tego
(Ocena: 5)
2017-02-06 11:29:03

Moim zdaniem nie. Lepiej poczekać i poznać kogoś pod kogo nie będziesz musiała się podporządk

Olej go. Tego kwiatu pół światu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-02-06 10:51:06

Zrobi z Ciebie zabawkę , potem może jeszcze obiadek mu ugotuj jak wróci od innej? W życiu bym nie poszła na coś takie coś .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-05 21:52:14

Jak sie kogoś kocha to nie chce sie być z nikim innym. Otwarty związek to nie związek tylko przyzwolenie na zdrady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-05 22:38:17

Są ludzie, którzy potrafią kochać kilka osób jednocześnie. A jeśli ktoś dał przyzwolenie to seks z inną osobą nie jest zdradą. Zdradą jest złamanie umowy. ;] Nie żebym taki styl życia wiodła, ale wkurza mnie gadanie głupot.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-06 10:08:15

Jeśli "kocha" w określony sposób kilka osób równocześnie, to nie kocha nikogo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz