Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

29 Lipca 2009

Plusy i minusy szukania drugiej połówki za pośrednictwem Internetu.

Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

Fakt, że coraz więcej par, które nierzadko kończą na ślubnym kobiercu, poznaje się przez Internet, już nie dziwi. Jeszcze dziesięć lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że w wirtualnej przestrzeni można poznać kogoś sensownego, o stworzeniu z nim związku nie wspominając. Dzisiaj jest to bardzo powszechne – przenoszenie wirtualnych znajomości do rzeczywistości stało się tak oczywiste jak spotkania ze znajomymi w okolicznej kawiarni.    Część ludzi przyznaje, że miłość przez Internet spotkała je przypadkiem. Zaczęło się niewinnie, np. poprzez prowadzenie bloga, który doprowadził do zażyłości między jego autorem a wiernym czytelnikiem. O takie miłostki w sieci nietrudno – przez Internet łatwo jest być osobą wyluzowaną, inteligentną, interesującą, a zdjęcie zawsze można przesłać takie, na którym wyglądamy zjawiskowo. Rzeczywistość, co prawda, często weryfikuje te wirtualne zauroczenia drugą osobą, niemniej jednak uczucie przez Internet potrafi wykiełkować znienacka. Bywa jednak tak, że ludzie – zwłaszcza młodzi – celowo próbują znaleźć swoją drugą połowę w sieci. Czaty, fora, komunikatory są oblegane, o portalach randkowych nie wspominając. Niestety, bardzo wiele randek przeniesionych z internetowego świata do realnej rzeczywistości kończy się fiaskiem. Mimo to często ludziom udaje się znaleźć miłość na całe życie. Szukasz miłości przez Internet? Przeczytaj, z jakiego powodu robisz słusznie, a z jakiego absolutnie nie.    miłość + Internet = TAK, bo…

Nigdzie nie jest napisane, że  prawdziwe uczucie można odnaleźć tylko w prawdziwym życiu, poznając człowieka twarzą w twarz. Tak naprawdę miłość może nas dopaść wszędzie – również w Internecie. Po drugiej stronie komputera roi się od ludzi, a niektórzy z nich są naprawdę bardzo wartościowi. Co prawda, trudno na czacie oflagowanym słowem „seks” znaleźć kogoś wyjątkowego (co nie znaczy, że takich tam nie ma – po prostu większą szansę na spotkanie interesującej osoby masz np. na forum dyskusyjnym dotyczącym twoich pasji), jednak umiejętnie i rozważnie dozując sobie internetowych znajomych, możesz poznać naprawdę fantastyczne osoby! 

Szukanie miłości przez Internet jest dobre również o tyle, że w gruncie rzeczy możesz dokładnie sprecyzować, kto cię interesuje i tylko z osobami odpowiadającymi twoim wymaganiom możesz nawiązać bliższy kontakt. Nawet jeśli miejscem połowu jest przepełniony ludźmi portal randkowy, warto w opisie zaznaczyć, co nas pasjonuje, czego szukamy u drugiej osoby, a co jest dla nas absolutnie nie do zaakceptowania. Dzięki temu już na dzień dobry masz szansę wykluczyć palaczy, jeśli ich nie tolerujesz, mężczyzn poszukujących tylko przygodnego seksu, jeżeli cię to nie interesuje, albo chociażby nieokiełznanych imprezowiczów – jeśli sama najlepiej czujesz się w ciszy czytając książkę lub spacerując. Dużą pomocą jest mimo wszystko zdjęcie – nawet gdy osoba, która się na nim znajduje, ustawiała się do niego dziesięć czy dwadzieścia razy, mamy ogólne pojęcie, jak wygląda, i to również może nam znacznie ułatwić wstępną selekcję potencjalnych kandydatów. 

Jest jeszcze jeden plus szukania partnera w sieci – dzięki niej masz być może jedyną szansę,  żeby poznać obcokrajowca! Na dobrą sprawę, jeśli nie podróżujesz, szanse na spotkanie uroczego Hiszpana czy zwariowanego Niemca, są bardzo nikłe. Internet znacznie to ułatwia i stwarza możliwość upolowania mężczyzny z innego kraju. Za to powinnyśmy wychwalać Internet każdego dnia ;-). 

miłość + Internet = NIE, bo…

Cóż, powiedział już to chyba każdy i wszędzie, ale NAPRAWDĘ nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie. Czy ten błyskotliwy, zabawny 25-letni student prawa naprawdę jest tym, za kogo się podaje? Być może jest dwa razy starszy, a uwodzenie dziewczyn przez Internet opanował do perfekcji? Na dobrą sprawę nie sprawdzisz tego, dopóki się nie spotkacie na żywo. Dlatego najgorsze, co możesz zrobić, to zaangażować się w wirtualną znajomość, zanim osobiście poznasz swojego przyjaciela z sieci. Absolutnie nie dopuść do sytuacji, w której będziesz musiała sama przed sobą będziesz musiała się przyznać, że kolega z Internetu znaczy dla ciebie o dużo za dużo… Rozczarowanie może być bardzo, ale to bardzo bolesne! 

Bez względu na to, jak wiele godzin spędzasz na rozmowach z nowym wirtualnym znajomym, sieć nie zastąpi życia. Tak naprawdę tylko spotykając się z drugą osobą twarzą w twarz masz szansę poznać kogoś lepiej, zobaczyć, jak się zachowuje oraz przekonać się, czy dobrze czujesz się w jego towarzystwie. Już nie raz bywało tak, że magia między dwojgiem ludzi w Internecie nijak się miała do rzeczywistości. osoby, które wydawały się być dla siebie stworzone, na żywo ledwo się mogły porozumieć – dlatego z Internetem trzeba być bardzo, ale to bardzo ostrożnym.   

Jak uniknąć rozczarowania?

- Nie zakładaj, że każdy facet, z którym zawiążesz bliższą rozmowę, to super przystojniak, z którym na pewno stworzysz udany związek. Czy nie możesz mieć po prostu kilku fajnych wirtualnych znajomych, którzy właśnie takimi zostaną? Dopóki bez trudu potrafisz oddzielić internetową rzeczywistość od tej realnej, dopóty nie musisz się obawiać niepowodzeń i gorzkich rozczarowań. Zakładanie, że na pewno każdy facet napotkany w sieci mógłby teoretycznie być twoim partnerem, jest krzywdą wyrządzaną samej sobie! 

- Nie bądź naiwna. Przez Internet każdy potrafi być atrakcyjny, ciekawy, zabawny i błyskotliwy. Kilka komplementów i mięknie ci serce? Stop! To w dalszym ciągu jest Internet! Fakt, że ktoś cię rozczula, jeszcze nie oznacza, że jest cudowny/boski/niesamowity* (*niepotrzebne skreślić). Zdystansuj się do wirtualnej przestrzeni, a zrobisz najlepiej, jak tylko możesz. 

- Nie spiesz się. Poznałaś  fajnego chłopaka, a po tygodniu znacie już swoje sekrety, numery telefonów i rozmawiacie na Gadu-Gadu całymi nocami? Kolejny raz cię ostrzegamy: to w dalszym ciągu jest sieć. Jesteśmy przekonane, że pewnie co druga – jeśli nie każda – Papilotka choć raz w życiu sparzyła się na internetowej znajomości. Żeby uniknąć tego, bądź ostrożna i nie szastaj swoimi danymi na prawo i lewo. Wtedy i tobie będzie trudniej się wykręcić, gdy to on okaże się niewygodnym wielbicielem… 

Internet – dziś już  nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Rzeczywiście, dzięki niemu nasz świat zmienił się drastycznie. W sieci czeka na nas dosłownie wszystko – nie wyłączając miłości. Gdy do wirtualnych znajomości będziesz podchodziła z dystansem, masz szansę spotkać kogoś naprawdę interesującego. A co z tego wyniknie – pozwól, żeby los i czas same o tym zdecydowały.   

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Bucikowo.pl – superokazja czy oszustwo?

Zakupy przez Internet są w Polsce coraz popularniejsze. Oprócz elektroniki i ubrań, równie często przy pomocy sieci kupujemy obuwie.

Kobiety wolą Internet od seksu!

Kobiety coraz bardziej uzależniają się od Internetu i jak tak dalej pójdzie, monitor komputera przesłoni nam cały realny świat. Tylko, co wtedy zrobią mężczyźni, którzy są odporni na moc internetowej sieci?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (278)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Matejczuk
(Ocena: 5)
2017-04-21 23:37:47

Pamiętam jak przez 20 lat nie potrafiłem pozbawić się prawictwa.. Byłem pośmiewiskiem wszystkich znajomych. Do czasu aż zrobiłem to poraz pierwszy z aniołem.. po prostu aniołem. Poznaliśmy się na serwisie http://www.dzikie-spotkania.pl/. Od tego czasu spotykamy się codziennie, jestem najszczesliwszym czlowiekiem na ziemi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Michał
(Ocena: 5)
2016-10-11 21:20:47

Ja odnalazłam miłość dopiero dzięki Biurowi Ostoya w Warszawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MArek32
(Ocena: 5)
2016-08-02 16:53:24

Cześć halina, nie wiem czy czasem nie kojarze cię z ezeo.pl !!! tam też masz te same liczby! Odezwij się do mnie - MArek32

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
halina353
(Ocena: 5)
2016-03-04 12:02:31

re: Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

Również należę do grona osób, które posiadają konto na portalu randkowym, mam konto na ezeo.pl i jeszcze nie miałam okazji do pożałowania swojej decyzji. Spotkałam się z zaskakująco dużym odzewem i otwartymi na nowe znajomości mężczyznami. Polecam spróbować każdemu na prawde warto

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-20 21:45:51

re: Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

Kiedy jestem ciekawa swoich spraw uczuciowych kontaktuję się z wróżbitą Paulusem (wrozbitapaulus.pl), jak dotychczas wszystkie jego wróżby w stosunku do mnie się sprawdzały.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
peter
(Ocena: 5)
2015-09-17 12:06:33

re: Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

a ja znalazlem swoja ukochana na www.beybey.pl i jestem hepy:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-21 18:42:34

re: Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2013-08-07 17:29:59

re: Czy szukanie miłości przez Internet ma sens?

Nie wierze w milosc przez internet...to tylko obiecanki i zaciagniecie kobiety do lozka.Przenigdy zadnych takich znajomosci....Wole poznac kogos w realu.Na portalach randkowych sa tylko faceci do zaliczania panienek...niestety nie mam dobrego zdania na temat takich znajomosci...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis
(Ocena: 5)
2015-03-18 14:07:40

Ja wolę w biedronce. Kocham Cię.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-29 16:41:54

Ja tak poznałam swojego obecnego partnera, zaczelo sie od tego, e korzystalismy z tego samego serwisu matrymonialnego ( SamotneSerca.pl ), pierwszy napisał on, wymienilismy sie chyba z setka maili i telefonow w pozniejszym juz okresie. Gdy spotkalismy sie ten pierwszy raz juz wiedzielismy, ze siebie sukamy, bo to tak jest, ze albo czuc chemie w powietrzu, albo jej nie ma i nic na to nie poradicie chocy nie wiem co, najwiecej co sie da to zostac dobrymi przyjaciolmi i tyle. Nam na szczescie przydarzylo sie ogromne uczucie i jestem po prostu szczescilwa, a on jest moim dopelnieniem. Szczerze nie wiem dlaczego wczesniej nie szukalam, bo teraz zaluje wszystkich tych straconych lat w ktorych wczesniej moglismy sie poznac i zakochac tj teraz, no ale moze nie zakochali sie bysmy w sobie wczensiej i to musial byc ten czas i okolicznosci bysmy mogli do tego dojrzec. Nie wiem jak Wy, ale ja wierze w element przeznaczenia i to, ze jest jakas sila wyzsza, za ktorej sprawa czlowiek zwyczajnie sie zakoch*je. Ten kto juz kocha wie o czym mowie, to nie do opisania, nigdy nie bylam tak szczesliwa i spelniona niz teraz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-12 18:32:03

szukam chłopaka tak ma sens

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz