Emilia prosi Was o radę: Czy poświecić karierę dla faceta?

17 Marca 2017

Jeden wybór może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Co jest ważniejsze: kariera czy rodzina?

kariera czy miłość

Kobiety dzielą się na osoby, które chcą robić w życiu karierę i takie, które pragną poświecić się życiu rodzinnemu. Są też panie próbujące połączyć obie rzeczy naraz, ale jak to zwykle bywa w takim przypadku, po pewnym czasie trzeba z jednej zrezygnować. Doba ma tylko 24 godziny, a człowiek ma tylko dwie ręce.

Wybór nie zawsze jest łatwy. Często zdarza się też, że kobieta żałuje, że nie postąpiła inaczej. Np. przez kilkanaście lat robiła błyskotliwą karierę i nagle uświadomiła sobie, że jest samotna. Koleżanki odchowały pociechy i zaczynają cieszyć się życiem, a ona nie ma w domu do kogo się odezwać. Bywa też na odwrót. Matka, która przez całe życie opiekowała się pociechami, gotowała im obiady, prała i była na każde zawołanie, buntuje się. Myśli o podjęciu pracy albo studiów.

Przed podobnym wyborem stoi właśnie Emilia. Dziewczyna ma prawdziwy talent do przedmiotów ścisłych. Skończyła SGH. Oprócz tego zna trzy języki obce. Do tej pory pragnęła się rozwijać, ale przeszkodę stanowi jej narzeczony. Daniel pragnie ślubu, dzieci i tradycyjnego modelu rodziny. Czy Emilia powinna poświecić dla niego świetlaną przyszłość?

Zobacz także: 15 zdań, które facet musi PRZYNAJMNIEJ RAZ od Ciebie usłyszeć

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (36)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-31 23:25:35

i jeśli to nie będzie problem to napisz nam proszę jaka decyzję podjęłaś, strasznie to jakoś przeżywam, w sensie twoją obecną sytuacje :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-31 23:22:43

NIE

Trzymam kciuki żebyś podjęła dobrą decyzję i wyjechała za granicę, to tylko dwa lata. Za dwa lata też będziesz mogła urodzić dziecko i nic się złego się nie stanie jak z tym zaczekasz. Niby dlaczego on ma decydować za ciebie kiedy urodzisz dziecko (i w ogóle to dlaczego tak mu się z tym spieszy, przecież dobry okres do rodzenia dzieci nie trwa roku czy 2 lat...), to nie jest taka prosta sprawa trzeba mieć dużo wyrzeczeń w czasie ciąży, a o porodzie już nie wspomnę, w kwestii dzieci możesz decydować tyko ty, nie Daniel. Za dwa lata możecie zbudować rodzinę i dobry związek jeszcze silniejszy niż teraz. On w czasie twojej nieobecności wybuduje dom i po twoim powrocie od razu będziecie mogli w nim zamieszkać. Skoro on ma prawo do pracy, to ty także i nie jemu o tym decydować. Twoja mama tez nie postąpiła dobrze bo zawsze powinna stać po twojej stronie, nie sugeruj się jej opinią ani opinią koleżanek. Spełniaj swoje marzenia i nie pozwól się ograniczać, bo będziesz nieszczęśliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 19:10:03

tu nie chodzi nawet o wybor pomiedzy kariera a miloscia, a miedzy zyciem jako niezalezna osoba albo zyciem jako utrzymanka podporzadkowana swojemu mezowi. to, ze facet jest mily i kochany na co dzien nie oznacza, ze nie moze byc seksistowskim tyranem, w polskiej kulturze to niestety bardzo czesta sytuacja. facet mysli, ze skoro jest mily i wierny, kupi czasem kobiecie prezent i generalnie nie stwarza specjalnych problemow, to moze jej tez mowic, jakie decyzje zyciowe ma podejmowac. otoz nie, zycie w zwiazku to kompromis, w tej sytuacji moglaby to np. byc decyzja wyjazdu na kilka lat i powiekszanie rodziny po powrocie no i oczywiscie decyzja o tym, czy po porodzie wracasz do pracy, czy nie powinna zalezec tylko od ciebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aneta
(Ocena: 5)
2017-03-18 22:45:38

Nigdy! Żaden facet nie jest tego wart! Później będą pretensje że jesteś kurtą domową i zdradzi Cię z pracującą, spełniającą się zawodowo kobietą!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Serniczek
(Ocena: 5)
2017-03-18 03:21:22

Jedź. Facet na twoim miejscu nawet by się nie zastanawiał skoro wspierał cię w chorobie to powinien wspierać cię także w twoich planach zawodowych. Powinnaś mieć swoją kasę a nie prosić się faceta o nią. Czasy się zmieniły. A jak jemu coś się stanie to jak zapewni ci utrzymanie ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 22:49:51

żyj swoim życiem , nie jego planami......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ewka
(Ocena: 5)
2017-03-17 21:51:23

Przede wszystkim to ty masz być szczęśliwa. Jeśli facet nie chce cię wspierać i nie szanuje twoje decyzji, to nie jest odpowiednią osobą. Kolesie chyba nie zdają sobie sprawy ile trudu, bólu i wyrzeczeń kosztuje urodzenie dziecka. A szansę na taką pracę i spełnianie swoich marzeń masz być może raz w życiu, więc korzystaj.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 14:58:38

Facet chce z ciebie zrobić inkubator i kurę domową, do tego rości sobie prawo decydowania o tym kiedy i czy w ogóle możesz pracować zawodowo. Nie rozumiem jak możesz w ogóle brać pod uwagę opcje JEGO wizji przyszłości. Jedź do Francji, pracuj tak jak chciałaś, jeżeli kocha cię szczerze to zaczeka. Masz prawo do własnych marzeń więc je spełniaj, chyba że masz ambicję jedynie aby siedzieć w pieluchach dzieci i prac brudne gacie męża. Twój wybór.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 12:55:05

Ja tu nie widzę kochającego mężczyzny, a takiego co znalazł sobie Ciebie schorowaną i jest zdziwiony, że nie udało mu sie Ciebie 'wychować'.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 12:19:06

Musisz najpierw sama coś przeżyć jeśli masz być dobra matka. Pokieruj tak swoim życiem abys była z siebie dumna i dzieci w przyszłości patrzyły na ciebie z podziwem. Życie za granica daje ci szanse na poznanie samej siebie, w tak niesamowity sposób jakiego nie doświadczysz pozostając w Polsce. Facet który cię ogranicza i nie chce żebyś sie rozwijała to najgorsze z możliwych. Uważam, ze ten jedyny zawsze będzie chciał dla ciebie jak najlepiej, a już na pewno sam będzie zachęcał cię i stymulowal do podejmowania wyzwań i okaże ci wsparcie. Nie ma nic lepszego w życiu niż obserwowanie jak osoba która sie kocha rośnie jako człowiek i poczucie ze Uczestniczylo sie w tej przemianie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Normalna
(Ocena: 5)
2017-03-17 15:44:07

Bardzo mądra wypowiedz. Dokładnie tak jest. Osoba, która kocha - wspiera, pomaga, dopinguje i uczestniczy. I trzyma kciuki, abyś była zadowolona. Mowi: "myśl o sobie i swoim szczęściu, bo na koniec dnia to ono najbardziej sie liczy"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 19:03:12

bardzo dobrze powiedzianie!! facet, ktory stawia Ci ultimatum 'podporzadkuj sie MOIM planom albo to koniec' nie jest szczerze kochajacym facetem. jest mu z toba dobrze, widzi cie jako matke swoich dzieci, pewnie nawet wierzy szczerze, ze Cie kocha, ale jesli za nic ma Twoje marzenia i plany, to niestety, ale kocha tylko siebie, swoje zycie z Toba i perspektywe zalozenia rodziny. nie jestes jego wymarzona kobieta, jestes wymarzona matka jego dzieci, a to baaaaaaardzo duza roznica niestety...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz