Czy można zakochać się... przez Internet?

09 Marca 2015

Czy trwała relacja może rozpocząć się od kilku kliknięć i zdawkowych pytań?

love

Randkowanie online ma wielu przeciwników. Poszukiwanie miłości poprzez portale, Tindera czy nawet Facebooka, dla wielu z nas wydaje się być zwykłą abstrakcją. Nie potrafimy bowiem wyobrazić sobie trwałej relacji, która rozpoczęła się od kilku kliknięć i zdawkowych pytań. Taka metoda poznawania nowych ludzi ma jednak także swoich zwolenników. I choć nie możemy wam zagwarantować, że dzięki dobremu łączu internetowemu odnajdziecie miłość, co stoi na przeszkodzie, aby spróbować?

Znamy wiele przykładów par, które poznały się właśnie poprzez portale randkowe. Jeśli nadal masz wiele wątpliwości, przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań na ten temat i poznaj nasze odpowiedzi. Być może dzięki temu zdecydujesz się zalogować na jeden z popularnych serwisów.

Czy ludzie rzeczywiście szukają stałych partnerów przez Internet?

Ludzie w rzeczywistości wirtualnej pozwalają sobie na dużo więcej niż w prawdziwym życiu. W Internecie udaje im się pokonać wrodzoną nieśmiałość, a także odnaleźć ciekawych rozmówców, gdy czują się bardzo samotni. Zwykła konwersacja nie zawsze musi kończyć się faktycznym spotkaniem. Ale może! Zdziwiłabyś się, jak wielu ludzi umawia się poprzez portale społecznościowe. Zapytaj choćby swoich znajomych!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (57)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gertruda44
(Ocena: 5)
2017-11-30 16:07:51

W moim przypadku właśnie tak było, poznałam chłopaka na portalu kochaj.pl i po teście dopasowania poznaliśmy się. Po dwóch tygodniach już się zakochałam, na szczęście z wzajemnością. I planujemy wspólną przyszłość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magdalena
(Ocena: 5)
2017-01-05 15:36:44

I ja poznałam mojego ukochanego przez Internet :-) Zapisałam się do płatnego serwisu (wydawało mi sie strasznie drogo), ale chciałam spotkać kogoś o powaznych zamiarach. Wypełniłam bardzo szczegółowy formularz.... I strzał w dziesiątkę! Napisał do mnie miły email, a po paru dniach spotkaliśmy się w kawiarni. Jesteśmy już razem prawie rok, bardzo się kochamy. Dodam tylko, że mam (dopiero ;-) 40 lat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kornelka
(Ocena: 5)
2016-03-03 12:46:38

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

Jak dla mnie jest to całkiem możliwe, może dlatego, że mi samej udało się poznać narzeczonego przez portal ezeo.pl Nie wiem, wiem jednak, że poznałam tam wielu ludzi, a czas spędzony na rozmowach z nimi będzie najmilej wspominanym w moim życiu :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-20 21:23:34

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

Kiedy jestem ciekawa swoich spraw uczuciowych kontaktuję się z wróżbitą Paulusem (wrozbitapaulus.pl), jak dotychczas wszystkie jego wróżby w stosunku do mnie się sprawdzały.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...agnieszka pala
(Ocena: 5)
2015-08-22 14:26:57

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

szukam fajnego chłopaka ktory bedzie o mnie dbał chociaz by miał prace moze miec 24 lata albo 23

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
malgośka
(Ocena: 5)
2015-05-04 22:31:03

Mozńa mozna

Ja się zakochałam w moim mężu przez internet. Poznaliśmy się na portalu randkowym ;) www.kaminskadorota.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dudad
(Ocena: 5)
2015-03-23 18:04:42

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

I właśnie m.in..dlatego, Anonim, powinno się dowiedzieć czegoś na temat portalu, na którym zakłada się konto. Gdybyś poczytała różne fora czy jakieś opinie, to nie byłabyś specjalnie zaskoczona, że spotkało Cię to, o czym piszesz. Ten portal ma opinię miejsca dla osób, które szukają przelotnych znajomości. Ja z pewnością nie zakładałabym tam konta, skoro szukałam kogoś na poważnie, dlatego dla mnie odpowiednim portalem był ten mydwoje. A jak ktoś chce nabić sobie "licznik" czy po prostu podbudować sobie ego czy zaimpoować kolegom, jacy to z nich nie są wspaniali podrywacze, to założy sobie pewnie właśnie na portalu, o którym piszesz albo jakimś tego typu. I mimo, że mnie koleżanka namówiła do założenia konta, to i tak sporo czasu poświęciłam, żeby upewnić się co do jakości tego portalu. I polecałabym takie podejście również innym osobom, które myślą o zakładaniu konta na jakimś portalu internetowym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-21 13:36:31

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

Zawsze ciężko było mi być samej. Dlatego kiedy zostałam porzucona długo nie mogłam się pozbierać. Dzięki rytuałowi miłosnemu z urokmilosny24.pl odzyskałam ukochaną osobę. Wiem że wielu może to skrytykowac, ale gdyby nie to nie wiem czy bym przezyła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
głupia
(Ocena: 5)
2015-03-18 01:31:36

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

Poznaliśmy się na czacie, byliśmy parą 3 lata. Bardzo go kochałam, ale mnie zdradził, kazałam iść w cholerę. Mimo, że nie chciał, przepraszał. Tamta szybko wpędziła go w dzieciaka, ożenił się. Po dwóch latach koleżanka powiedziała mi jakie rozmowy z nim przeprowadzała. Gdybym wiedziała wcześniej, walczyłąbym o tę miłość. Kochałam go tak mocno, że do tej pory nie mogę sobie życia ułożyć, bo żaden to nie on. Minęło 7 lat a on mi wysyła zaproszenie na fb i tak wisi. Nie odezwałam się, ale chyba ta miłość dręczy nie tylko mnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-16 17:44:19

re: Czy można zakochać się... przez Internet?

Jest pewien problem z poznawaniem potencjalnych partnerów przez internet. jakieś 3 lata temu spędzałam samotne wakacje i z nudów założyłam sobie profil na badu, nie wiem czy to jeszcze istnieje, ale na pewno tysiąc innych podobnych portali tak. Przez 2,5 miesiąca spotkałam się z 7 facetami. Zanim doszło do spotkania naprawdę mocno próbowałam ich ocenić przez pryzmat rozmów, zdjęć i ich profili (oczywiście na tyle ile się dało). 6 z nich to totalne niewypały. Nawet jeśli chłopcy okazali się w miarę fajni i spotkania szły w dobrym kierunku to i tak nic z tego nie wychodziło. Zaczęłam zastanawiać się dlaczego. Zaprzyjaźniłam się z jednym z chłopaków na tej stronie i odbyliśmy wiele szczerych rozmów. Wyznał mi, że większość mężczyzn na tej stronie wpada w manię ilości, nie jakości. Nawet jeśli im się spodobasz to nie są w stanie powstrzymać się przed spotykaniem się z 10 innymi dziewczynami, bo skoro można to czemu się powstrzymywać? Po pewnym czasie doszłam do wniosku, że on musi mieć rację. Odpuściłam sobie to całe badu, trudno znaleźć tam normalnego faceta, który szuka tej jedynej.Większość albo chce się wyłącznie zabawić i zdradza swoje partnerki abo obskakują 15 dziewczyn jednocześnie. Kolejna sprawa, to nawet jeśli znajdą tę jedyną to nadal ich kusi żeby sobie tam wejść i poszukać innych kandydatek, to działa jak zwykłe uzależnienie. Jeżeli już podejmiecie decyzję o założeniu konta to pamiętajcie aby zachować dużą dozę zdrowego rozsądku i nie popadać w pochopną fascynację. Na pewno wiele osób poznało się w ten sposób, ale większość z tych znajomości nie niestety jest nic warta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz