Czy możesz zaprzyjaźnić się z eks?

28 Maja 2012

Kiedyś łączyło was wiele, a teraz? Jeśli nie chcecie zrywać ze sobą kontaktu, być może rozważacie przyjaźń. Tylko czy to się uda?

przyjaźń

Rozstanie zazwyczaj nie jest proste, szczególnie jeśli to nas ktoś porzuca. W takim momencie czujemy złość, żal, rozczarowanie. Dla wielu rozpad związku oznacza koniec świata. Odchodzimy po wielkiej awanturze, wytykamy sobie wady i potknięcia. Ale w niektórzy przypadkach uczucie po prostu się wypala i ruszamy w swoje strony – osobno. Dwójka dojrzałych ludzi, o ile nie wyrządziła sobie wielkiej krzywdy, może spróbować się ze sobą zaprzyjaźnić. Kobiety, którym się to udało, twierdzą, że w ten sposób łatwiej rozprawić się z przeszłością i stanąć na nogi. A kiedy taki układ nie jest możliwy?

Jednak można

„Udało mi się zaprzyjaźnić z byłym partnerem” – wyznaje 27-letnia Anna. „Byliśmy razem przez sześć lat, ale rozstaliśmy się, bo zależało mi na ślubie, zalegalizowaniu naszego związku, a on nie chciał o tym słyszeć. Już od dłuższego czasu nie łączyło nas nic prócz przyzwyczajenia, więc podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Na początku w ogóle nie mieliśmy ze sobą kontaktu i trochę mnie to bolało. Po dwóch tygodniach on odezwał się pierwszy, umówiliśmy się na spotkanie. I okazało się, że nic do siebie już nie czujemy, ale odpowiada nam wzajemne towarzystwo. Teraz spotykamy się raz na jakiś czas, niekiedy dzwonimy do siebie. On ma nową dziewczynę, której jeszcze nie poznałam, i wcale nie jestem zazdrosna” – opowiada Anna. I dodaje, że jej zdaniem bezinteresowna przyjaźń z byłym partnerem naprawdę jest możliwa.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (31)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-03 18:48:05

re: Czy możesz zaprzyjaźnić się z eks?

Mówią że czas goi rany, ale w moim przypadku tak nie było. Przez kilka miesięcy tylko egzystowałam. Nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu, ten czas to był koszmar. Musiałam z nim znowu być, ponieważ bez niego nie widziałam swojego życia. Brakowało mi jego głosu, dotyku, dosłownie wszystkiego. Postanowiłam spróbować rytuału miłosnego ze strony urok-milosny.pl , czekałam, odliczalam dni do jego powrotu, w pewnym momencie już traciłam nadzieję. Ale jednak wrócił. A moje życie odzyskało dawny blask : )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-16 12:55:40

szuka kolęge pszyjacela mam lat 37 jestem Warmi Mazur Rynu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 18:41:38

Też próbowałam, lecz niestety w moim przypadku przyjaźń z eks nie miała racji bytu. Zwłaszcza, że rozstaliśmy się, choć tak naprawdę żadne z nas tego nie chciało... po prostu nasze drogi się rozeszły, mam nadzieję że kiedyś się zejdą ponownie, Minął bardzo długi czas i ani razu się nie widzieliśmy. Ból straszny, wolałabym zostać porzucona czy zdradzona, niż rozstać się z nadzieją, że wrócimy do siebie i nie móc normalnie funkcjonować przez tą nadzieję... pozdrawiam wszystkich, którym się udało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-24 14:51:53

Życzę, aby nadzieja stała się rzeczywistością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-13 22:25:24

w tej chwili mój eks jest moim najlepszym przyjacielem. Mało kto mnie zna tak jak on. Jest czasem ciężko, zwłaszcza że oboje jesteśmy singlami, ale nie wyobrażam sobie braku jego obecności:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-31 13:21:49

Nie wyobrażam sobie jak mógłby się czuć mój facet gdybym spotykała się z swoim byłym na zasadzie " bo mam na to ochotę" To jest trochę nienormalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 17:11:31

Czy można? Pewnie można,ale to trudne.Gdy ludzie są razem to jest wspaniale,ale gdy się rostaną,stają się jak obcy sobie ludzie. Wtedy trudno jest się przyjaźnić,bo pamięta się,że jeszcze niedawno ta druga osoba była kimś naprawdę bliskim. Wiem to z doświadczenia. Chodziłam z chłopakiem rok,a w styczniu się rostaliśmy(tyle ,że z jego powodu) dlatego ja nie chcę się z nim przyjaźnić,ale wiem że nawet nie umiałabym. On też raczej tego nie chce,tak więc myślę że takie sprawy lepiej zostawiać za sobą.Po co się kumplować z byłym skoro zaczyna się nowy rozdział. Ja nie umiałabym rozmawiać z nim jak z kolegą i udawać,że cieszy mnie jego nowy związek. Co więcej mój obecny chłopak pewnie też by nie był zadowolony,ale to już jak to woli. W każdym razie myślę,że można zaprzyjaźnić się z kimkolwiek innym niż z byłym. Dla własnego dobra i szczęścia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 10:36:43

U mie troche to potrwało zanim zaczełam znosić jego towarzystwo, ale na chwile obecna swietnie sie dogadujemy, jak za czasów zwiazku tylko ze nie jestesmy razem:P Nie rozstalismy sie w zgodzie, mi pomysl rozstania nie bardzo przypadl do gustu, ale wyplakalam swoje i jest okej :P mysle ze z takiej znajomosci warto zrezygnowac tylko wtedy kiedy w gre wchodzila zdrada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 10:16:19

A ja przyjaźnię się z eks, z tej prostej przyczyny, że rozstaliśmy sięw zgodzie. Po prostu żadne z nas nie chciało już być razem, bo tak naprawdę zawsze byliśmy lepszymi przyjaciółmi niż parą. I teraz ja mam nowego chłopaka, on przechodzi fazę wolności po byciu w 3 letnim związku i sypia z kim popadnie;) Mieszkamy w tym samym bloku i bardzo często sobie gadamy na balkonie, ubieram go na randki z innymi dziewczynami i jest ok. I nie skończy się seksem, bo w nie uprawialiśmy seksu przez ostatnie pół roku bycia razem, tak więc... Można być przyjaciółmi z eks.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 01:21:47

wrzućcie w google nazwisko tej Katie Michaels :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-28 20:25:19

Ta. Możliwa? moje "zaprzyjaźnienie" się z ex skończyło się i tak w łóżku. Dwukrotnie. I to w długich odstępach czasu. I nadal 'kończy się' kolejną próbą uwiedzenia mnie za każdym razem gdy to możliwe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz