Czy jego wiara ma znaczenie?

07 Kwietnia 2016

Katolik, muzułmanin, a może ateista? Jakie przekonania religijne powinien mieć partner?

muzułmanin

W dzisiejszym świecie, szczególnie wśród młodych ludzi, religia odgrywa coraz mniejszą rolę. Z badań przeprowadzanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II wynika, że jeszcze w 2007 roku zajmowała piąte miejsce wśród najważniejszych dla Polaków wartości, zaraz za rodziną, dziećmi, pracą i przyjaciółmi. Pięć lat później spadła w tym „rankingu” o kolejne dwa miejsca, wyprzedzona przez wykształcenie oraz czas wolny.

„Nie muszę co niedziela biegać do kościoła, żeby być dobrym człowiekiem. Znacznie ważniejsze jest przyzwoite zachowanie na co dzień. Przede wszystkim należy żyć tak, by nie robić krzywdy drugiej osobie, a osoby, które deklarują głęboką wiarę, często o tym zapominają” – przekonuje Aldona z Radomia.

Zobacz także: Uzależniona od kochania

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

jacotri
(Ocena: 4)
2016-08-10 08:48:03

Zastanawialiśmy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego na remont w wysokości 25 tys zł. Niestety ze względu na to, że mieszkanie było kupowane na kredyt hipoteczny nie mamy dostatecznie dużej zdolności kredytowej. Czy są jakieś legalne sposoby, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową? Możliwość korzystania z pożyczki przez dłuższy czas jest obciążona kosztami. Instytucje pożyczkowe pobierają odsetki kapitałowe oraz odsetki za opóźnienie – w razie braku spłaty w terminie. Ponadto, do każdej miesięcznej raty jest doliczana opłata administracyjna oraz część opłaty przygotowawczej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Air
(Ocena: 5)
2016-04-08 19:27:05

re: Czy jego wiara ma znaczenie?

Nigdy apodyktycznego katplika tylko agnostyk lub ateista!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-07 19:03:03

re: Czy jego wiara ma znaczenie?

a moj partner jest wyznania prawosławnego, nam kompletnie to nie przeszkadza,za to moj ojciec uwaza go za wroga numer jeden, pomimo tego,ze jego przyjaciele z Rosji sa tego samego wyznania. No kretyn poprostu :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-08 22:52:11

Mój też, ale moi rodzice go akceptują w pełni. Za to dziadek już nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-07 14:36:17

re: Czy jego wiara ma znaczenie?

Jeżeli nikomu nie robi się nikomu krzywdy i nie jest się fanatykiem w swojej wierze ,to dla mnie nie ma znaczenia ,zdrowa wiara w cos ,lub w kogos ,albo ateizm nie ma dla mnie znaczenia .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-07 13:39:39

re: Czy jego wiara ma znaczenie?

Moim marzeniem jest związać się z niepraktykującym katolikiem, sama jestem ateistką lecz sądzę że z takim mężczyzną bym się dogadała. :) Jednak przyznam że poznaję samych katolików którzy nie akceptują kobiet wyznających inną wiarę niż katolicyzm.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-07 10:26:03

re: Czy jego wiara ma znaczenie?

ja bym chciała być z praktykującym katolikiem, czułym, opiekuńczym mężczyzną, który również by mi się podobał, ale ciężko an takiego trafić. Większość facetów, których znam to ateiści. A dobrych chłopaków można policzyć na palcu u jednej ręki. Przystojnych jest jeszcze mniej ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-07 11:30:40

Wiesz co, sama jestem katoliczką i obracam się w gronie takich też ludzi i szczerze mówiąc normalnego katolicka to właśnie ze świecą szukać. Na szczęście mam faceta, który traktuje mnie na równo z sobą i akceptuje taką jaka jestem. Katolicy których poznałam (na szczęście tylko jako kolegów) bardzo lubią być ponad kobietami, sprowadzając je do roli żony i matki, a także kilkakrotkie słyszałam z ich ust słowa typu "kobieta nie powinna nosić spodni bo to męskie", "masz za dużo kolczyków, to brzydkie" , "kobieta nie powinna przeklinać bo nie wypada" i takie różne. Feministką nie jestem ale żyjemy w XXI wieku i wypadałoby traktować się wzajemnie z szacunkiem, a nie wszystko co nie wypada przypisywać kobiecie a mężczyzna może chlać, kląć, zachowywać się jak burak (nie raz tacy byli). I to nie jest tak, że mam jakąś garstkę ludzi, którzy się tak zachowują. Poznałam mnóstwo katolików z całej polski i świata przez różne organizacje. Kobieta dla nich powinna być szarą myszką. Zero polotu, zero szaleństwa, nic nie wypada. Już nie mówiąc o tym, jacy są obgadliwi i jak mówili o dziewczynach z swoich grup, że np. ubierają się nie tak jak powinny. Dla mnie tacy faceci to kosmos i mam nadzieję, że takie podejście do kobiet sprawi, że do końca życia jedyną kobietą w ich życiu będzie mamusia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-07 12:01:31

to samo mnie odstrasza...ich apodyktyczność i zamknięty umysł. Nie chciałabym takiego faceta choćby mi płacili. Dlatego szukam go poza takimi środowiskami. Mam nadzieję, że spotkam mężczyznę, który jest po prostu człowiekiem, wyrozumiałym i normalnym, a nie jakimś fanatykiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1