Zapytałyśmy facetów, czy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia. Co odpowiedzieli?

27 Października 2016

Badania dowodzą, że aż 1/5 mężczyzn zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Co na to zainteresowani?

miłość

Jak to jest z tą miłością od pierwszego wejrzenia? Istnieje czy nie? Czasami zdarza nam się słyszeć, jak ktoś mówi, że zakochał się od pierwszego wejrzenia. I faktycznie po jakimś czasie przestaje być singlem. Ale dla niektórych to żaden dowód. Ot, zwykła chemia, pożądanie, fascynacja. Czasami przeradza się w jakieś uczucie, a czasami nie. Mimo to są osoby gotowe potwierdzić, że chodzi o coś więcej i od pierwszego wejrzenia wiedziały - z tą osobą spędzą resztę życia.

O tym, że istnieje zjawisko miłości od pierwszego wejrzenia, jest przekonana Stephanie Ortigue – profesor Uniwersytetu Syracuse. Jednak jej zdaniem pod tym względem mężczyźni wykazują większe skłonności. Ortigue na podstawie badań ustaliła, że 1/5 osobników płci męskiej zakochuje się właśnie od pierwszego wejrzenia, 3/4 po trzecim spotkaniu, a 1/2 po pierwszym. Samo uczucie zakochania jest w stanie pojawić się już w drugiej sekundzie, gdy spojrzymy na drugę osobę. Mężczyznom częściej zdarza się wpadać po uszy po pierwszym wejrzeniu, bo oceniają bardziej powierzchownie. Kobiety natomiast zwracają uwagę także na inne aspekty.

Wyniki tych badań zainteresowały nas do tego stopnia, że zapytałyśmy o zdanie znajomych kolegów. Co odpowiedzieli?

Zobacz także: Zaręczyny w młodym wieku: 6 mało przyjemnych rzeczy, z którymi musisz się liczyć

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wercia
(Ocena: 5)
2016-10-31 13:52:40

Miłość od pierwszego wejrzenia? serio?! jak kiedyś przeżyje takie coś to przyznam wam racje,ale dzisiaj wydaje mi się,że my podświadomie nazywamy to "miłość od pierwszego wrażenia" tylko dlatego,że dziewczyna jest ładna czy chłopak przystojny mamy wyobrażenia jak było by nam z nią/nim fajnie,a po czasie okazuje się,że wygląd to nie wszystko! więc przepraszam,ale jakoś w takie rzeczy to nie wierzę!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anapolis
(Ocena: 5)
2016-10-27 14:07:14

Dla mnie miłość od pierwszego wejrzenia = patrzenie na wygląd. A potem okazuje sie, że charakter jest nie do zaakceptowania lub inne upodobania...ale wiem, taka miłość zdaje sie romantyczna i wiele osób o niej marzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-28 20:19:58

Dokładnie... przezyłam taką miłość. Potem jak się bliżej poznaliśmy okazało się, że to kawał drania, bo mnie zdradził i oszukiwał cały czas...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1